Автор Тема: Дискуси с малки  (Прочетено 802 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен TribalDance

• Активен потребител
  • Публикации: 149
  • Нас. място: София
Дискуси с малки
« : вторник, 15 април 2014 г., 12:41 ч. »
Здравейте. Дискусите ми хвърлиха хайвер в общия аквариум върху едно листо. Родителите успяха да го запазят голяма част от него се излюпи, много са грижовни нямат много опит защото им е за първи път. Малките още не плуват, а се клатушкат. Мъжкия охранява стриктно територията около личинките с това което успях да му помогна е да преграда аквариума с мрежа. Останалите обитатели са 7 дискуса, неонки, саета и анцистуси има и една боция. Досега съм направил 2 малки смени на водата, аквариума е 240 литра с филтрация 2000л на час и вътрешна 500л на час. Имам един 100 литров аквариум в който мисля да отделя маниците като поотраснат. Приемам всякакви съвети и препоръки за отглеждането и захранването на личинките. Предварително благодаря.

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 681
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
Отг: Дискуси с малки
« Отговор #1 : вторник, 15 април 2014 г., 15:35 ч. »
С артемия става работата. Не съм много сигурен, след като проплуват как ще ги запазиш само.

Неактивен raiko

• Raiko Slavkov
  • Модератор на раздел
  • Публикации: 641
  • Нас. място: Благоевград
« Отговор #2 : вторник, 15 април 2014 г., 19:23 ч. »
Като заплуват малките ще са доста по-уязвими и родителите им едва ли ще ги опазят. Задължително трябва да имаш дежурно осветление през нощта, защото личинките ще се разпилеят по целия аквариум. Първите 6-7 дни след като заплуват личинките ще се хранят само от кожния секрет на родителите си. Едва след това ще бъдат достатъчно големи за да могат да ядат артемия.

Неактивен TribalDance

• Активен потребител
  • Публикации: 149
  • Нас. място: София
« Отговор #3 : вторник, 15 април 2014 г., 23:14 ч. »
Затова съм сложил мрежа и се надявам родителите да ги пазят.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.