Автор Тема: Шкаф за аквариум!  (Прочетено 7334 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен Grey

• Модератор на раздел
  • Публикации: 701
  • Нас. място: Бургас
Шкаф за аквариум!
« : петък, 29 август 2014 г., 19:00 ч. »
 Шшшшшт, много тихичко минавайте и гледайте да не вдигате много шум, почти съм очистил работилницата от последния проект и вече може свободно да се минава - почти. Музата ми е като див заек в храстите, току виж някой по-силен шум я е изплашил. Утре ще пазаря последните компоненти и ще започна с обработката на дървото. 
 Това е материал за самостоятелна тема, но ще пусна връзка и в другата, когато има какво да се покаже, за да може да се следи историята по-лесно. А каква история стана ... До скоро!

Неактивен danidi

• Активен потребител
  • Публикации: 126
  • Нас. място: Черноморец
  • Нямам търпение.
Отг: Шкаф за аквариум!
« Отговор #1 : петък, 29 август 2014 г., 22:28 ч. »
На мен ми стана интересно, дано не съм вдигнал много шум. :drinks:

Неактивен Grey

• Модератор на раздел
« Отговор #2 : понеделник, 01 септември 2014 г., 21:04 ч. »
  Започна се!
 Имам чамов материал в излишък, както и топола, но за носещата конструкция избрах чама.  Щях да правя сглобка между 2 дъски за носещите греди, но за щастие се оказа, че имам няколко чамови талпи по 5 сантиметра дебели(най-вдясно), които ще свършат идеална работа.

Можех да избера да направя шкафа от шперплат/ пдч и за един ден да стане цялата работа. Хем ще е и по-лек.  Това за мен е лишено от характер обзавеждане. Има неоспорими предимства, но върху този шкаф ще държа не просто съд с вода, а нещо което да ме вдъхновява, нещо което съм създал с внимание и много труд, обект на грижи със своите претенции и особености, почти като личност, която зависи от моето благоволение, така че за мен не може да има контраст между безлична стойка и къс подводен свят. Липсва личното отношение в уравнението, няма го момента, в който седиш и изучаваш дървото и преценяш от къде да отрежеш и как да използваш максимално от него преди да се е стигнало до ножа, да се виждат сглобките и да няма винт или пирон на показ, накрая завършен с хубав безцветен лак показващ дървото.

Стига да може да се докара прав ъгъл и точно отрязани елементи всичко ще върви по вода!   Бонус точки за китайците, този ъгъл е точен, за разлика от другия ми "марков" който играе и го ползвам само като линия.

След цял ден борба по настройките  на планя/циркуляр се получиха хубави прави ъгли и точни размери, точните дължини на дъските чакат своя ред на циркуляра.

Това е само материала за скелета, декоративните елементи като  плот, дъно, страни и вратички още са само в главата ми.  Утре ми пристига импрегнанта за дърво и процеса продължава!

Неактивен Franky

• Активен потребител
  • Публикации: 386
« Отговор #3 : вторник, 02 септември 2014 г., 08:55 ч. »
Много добре е когато някой иска да си направи всичко сам от "А" до "Я".
Само един въпрос имам - с какво мислиш да обработиш материала за да не се надува от вода?
Дай Боже на никой да му протича аквариума , но при пълнене , евентулано някое земетресенийце остане някъде вода ще се надуе и разкриви.

П.П. С времето ако не си го нивелирал перфектно и в зависимост каква е тежестта отгоре му (я шепни колко е голяма локвата по междоудругото) може дървото да се изкриви и става малко грозно , и да не остане някой ъгъл от дъното да не е стъпил .

Неактивен Grey

• Модератор на раздел
« Отговор #4 : вторник, 02 септември 2014 г., 09:09 ч. »
  Чама е съхнал повече от 5 години, 6 месеца обикновено са достатъчни стига да може да минава въздух между отделните редове дъски. Дървото отдавна се е извило във финалната си форма. След като елементите са отрязани в крайните си размери ще ги импрегнирам със специален препарат против плесени, гъби и  дървояди. Така се образува покривен слой идеален за нанасянето на завършващите продукти. В моя случай съм избрал водоустойчив яхтен лак за дърво, 2 слоя ще бъдат напълно достатъчни. Имам нивелации колкото да си построя кучешка колиба само от тях и да, смятам да е идеално нивелиран, за да няма изненади.  Аквариумът е 148 литра, но повече информация за него в друга тема.

Неактивен Grey

• Модератор на раздел
« Отговор #5 : вторник, 02 септември 2014 г., 19:40 ч. »
 Да се поправя или по-скоро допълня. Казах, че дървото приема финалната си форма след като изсъхне, извива се напуква се и така нататък докато съхне. Дори след като се завърши и покрие със защитни препарати то продължава да абсорбира и изпарява вода. Свива се и се разгръща. За това плотовете на масите от солидно дърво са закрепени с това наум, да могат да мърдат свободно. Един такъв плот може да мърда до сантиметър и половина.  Дървото винаги се стреми да изравни влажността в себе си с тази на средата. Защитните покрития не спират този процес, а само го забавят. За това, ако ще се слага съмп в подобни стойки е задължително да е покрит. Шперплатът в подобни случаи е по-удачен, и най-вероятно ще го ползвам като декорация за страните, плота и дъното, но в основата си ще изпъква чама!

Ето вече отрязани на точен размер. Поради дължината на дъските рязане на всички компоненти с еднаква дължина се оказа доста голяма играчка и тази пипкава работа ми изяде голяма част от времето, но се получи.  Чеповете по средата на някои от дъските ще бъдат подкрепени( за всеки случай).

Следва още по-пипкавата работа със сглобките!

Неактивен dido1

• Активен потребител
  • Публикации: 415
  • Нас. място: София
« Отговор #6 : сряда, 03 септември 2014 г., 08:15 ч. »
Тихичко и аз да попитам - с толко масивен материал да не би да имаш предвид, че стойката ще е за 1480л. аквариум  :D
544 л. Малави Мбуна

Неактивен Grey

• Модератор на раздел
« Отговор #7 : сряда, 03 септември 2014 г., 09:23 ч. »
 Няма нужда от тишина вече, проекта е започнат, тези работи ги следя докрай!
 Penta ме обвини в предишна тема, че тръгвам да трепя муха с базука( перефразирам) що се отнасяше до филтрация - напълно неоснователно разбира се! Тук съм склонен обаче да приема тази критика.  Гредите са с дебелина 42мм, а дъските, които ще лягат върху тях 25мм. На последната снимка дъските отгоре са по 2-ки, някои съм си поиграл да ги сложа точно една върху друга, че да изглеждат като цяло парче. Мисълта, с която правя този шкаф е да ме надживее. Това ми е първата мебел, която правя и вземам всички мерки, проекта да е успешен. За това сигурно всичко изглежда малко "в повече".  Аквариумът е 148 литра. Стъпката му е 70/46.3, стъпката на шкафа обаче ще бъде 84/46.5, може да сложа и лайсна по ръба на плота за декорация, но няма да играе никаква носеща функция. Слагам го на мястото на малка ракла и трябваше да бъде същата дължина. Аквариумът ще бъде центрован върху шкафа и понеже не искам късите страни да висят само на един плот, реших гредите да са широки 80мм , за да мога да сложа върху тях допълнителни подпори точно под страните на аквариума. За по-лесна работа определих горните дъски също да са с широчина 80мм, за долната рамка реших да спестя малко от теглото и ги направих 60мм.  Всичко ще стане по-ясно като представя снимки на вече сглобените елементи, но ще отнеме известно време!

Неактивен Franky

• Активен потребител
« Отговор #8 : сряда, 03 септември 2014 г., 10:46 ч. »
Напомня ми на моето занимание с шкафа за аквариума ми . И аз укрепвах , слагах , "разпъвах" , нивелирах (регулируеми крачета) , облепях и на края излезе като чисто нов шкаф а не бюро на 40 години  :bb:

Супер е като си правиш сам нещата  :beer:

П.П. Ако искаш може да ти покажа какви регулируеми крачета съм ползвал за сумата от 8,80лв,

Неактивен Grey

• Модератор на раздел
« Отговор #9 : събота, 06 септември 2014 г., 18:36 ч. »
 Малък ъпдейт как стоят нещата. След първите няколко минавания на гредите през циркуляра за сглобките всичките му косури си проличаха. Сърцето на всяка работилница е хубавия настолен циркуляр. Моят е планя с накрайник и приставка за циркуляр.  Българско производство от 80-те. За приставката мога да се закълна, че е правена от пияна маймуна със зъбобол решила да си изкара комплексите на нещастника, който ще се мъчи с това изделие накрая.
 На калпава ракета космоса и крив, та се заинатих и започнах да точа ръчни триони, длета и рендета, заклах си единия палец но вече оздравява. Та, процесът с ръчни инструменти е по-точен в сравнение с циркуляра ми, но отнема неприлично много време. Все пак някак си е успокояващо, нищо не бучи, само методично тракаш с металните прави ъгли, стържеш с молива или маркиращия нож, където е нужно и караш напред. Всичко е тихо и времето минава неусетно, а прогресът е бавен.
 Franky, както са тръгнали нещата сигурно и регулируемите крачета ще ги правя сам, защото ги искам не по-високи от 40 мм ниско положение, като моите даже смятам да са 20мм, но може да ми пуснеш на лс ти какво си взел.

Неактивен borkaeff

• Активен потребител
  • Публикации: 30
  • Нас. място: Варна
« Отговор #10 : неделя, 07 септември 2014 г., 19:05 ч. »
Браво, работата с дърво е много приятна, а и специфичния аромат на чама също. С нетърпение чакам да видя завършената творба.

Неактивен Franky

• Активен потребител
« Отговор #11 : неделя, 07 септември 2014 г., 22:59 ч. »
Някъде бях поствал снимка на точно същите като моите , но сега не намирам в нета.

нещо такова само , че отгоре моите имат изрязан отвор за ответрка , както и специална гайка която се набива в дървото .

За мен най-важното беше лесно и бързо да се регулират и отдолу самото краче да е като шарнир за да обира неравнотиите по панеления под на блока .

Сложих ги максимално близо в ъглите на шкафа до страниците така , че отвътрешната страна да могат да се регулират с отвертка.
Даже снимка си мислех , че съм качил във форума , но явно ми се губи някъде на разположението на 8-те крачета. А то е 4 в ъглите точно и още 4 шахматно разположени по средата дето е ценралната подпора на шкафа.

Неактивен sacky77

• Регистриран потребител
  • Публикации: 3
« Отговор #12 : петък, 12 септември 2014 г., 13:01 ч. »
  Чама е съхнал повече от 5 години, 6 месеца обикновено са достатъчни стига да може да минава въздух между отделните редове дъски. Дървото отдавна се е извило във финалната си форма. След като елементите са отрязани в крайните си размери ще ги импрегнирам със специален препарат против плесени, гъби и  дървояди. Така се образува покривен слой идеален за нанасянето на завършващите продукти. В моя случай съм избрал водоустойчив яхтен лак за дърво, 2 слоя ще бъдат напълно достатъчни. Имам нивелации колкото да си построя кучешка колиба само от тях и да, смятам да е идеално нивелиран, за да няма изненади.  Аквариумът е 148 литра, но повече информация за него в друга тема.

Колега с какъв препарат третира дървото, ако не  е тайна. 

Неактивен Grey

• Модератор на раздел
« Отговор #13 : петък, 12 септември 2014 г., 16:05 ч. »
 Не е тайна, препарата се казва Бохемит.

Неактивен Grey

• Модератор на раздел
« Отговор #14 : понеделник, 15 септември 2014 г., 18:23 ч. »
 Започна сглобяването!
 Къде ми дойде на акъла да правя различна сглобка от тази на "зъб" ...  Който и дърводелец да се приближи да види би се подсмихнал и изтървал без да иска гласно "аматъор".

Направих прави ъгли от парчета дърво, които ми се пилеят из работилницата, понеже нямам много клампи събрах горната и долната рамка на едно и ги стегнах. Ще преседят вечерта така докато стегне лепилото. Както се вижда в десния ъгъл - шперплатът ми пристигна. Искаше ми се да мина без винтове, но уви!

Ето и как реших да ги скрия

Тези квадратчета си играх да ги наподобя на украсените краища на колони. Скимна ми, че може да седна да ги гравирам, но отиде седмицата, а безсрочния проект си получи много скорошен краен срок.

Скоро ще бъде завършен!

Неактивен sacky77

• Регистриран потребител
  • Публикации: 3
« Отговор #15 : сряда, 17 септември 2014 г., 16:32 ч. »
Не е тайна, препарата се казва Бохемит.

Благодаря за инфото колега  :drinks:

Неактивен Grey

• Модератор на раздел
« Отговор #16 : сряда, 01 октомври 2014 г., 18:40 ч. »
 Малък ъпдейт - почти съм готов да го лакирам, събрал съм прилично количество снимки на отделните детайли. Минах и първия тест като го показах на дърводелец и противно на очакванията ми даже каза, че той не можел да го направи толкова добре заедно с няколко усмихнати упрека  - " много си си играл". Остава да сглобя вратичките и да го омацам с лака.

Неактивен niki_o

• Активен потребител
  • Публикации: 376
  • Нас. място: Хановер
« Отговор #17 : сряда, 01 октомври 2014 г., 21:37 ч. »
Абе и аз съм бил дърводелец и много ти се радвам на заигравката,както и ти свалям шапка за търпението :drinks:

Неактивен Franky

• Активен потребител
« Отговор #18 : петък, 03 октомври 2014 г., 09:54 ч. »
Айде снимки деее :)
Скоро ще правя и аз нещо като теб , но ще е тип "corner pentagon"  за около 400л аква и с филтрация съмп ( сладководен при това)

Неактивен Grey

• Модератор на раздел
« Отговор #19 : неделя, 05 октомври 2014 г., 19:59 ч. »
  Ето снимки на детайлите преди да лакирам всичко.
 Това е централната подпора от шперплат, понеже ще се вижда между вратичките на шкафа сложих лайсна от чам, за да не разваля визията. Но тя ще се види в следващите снимки.

Ето я и поставена във вече сглобения скелет.

Досвидя ми се да изрязвам канали във вече сглобените дъски и греди, за това разбичих няколко дълги  10 на 10мм летвички.  Избягвайки да ползвам пирон или винт на видими места, използвах бамбукови шишове за дюбели. Всяка дупка предварително пробита половин милиметър по-тясна от самия бамбук, не посмях повече, за да не се разцепи дървото.

След като изсъхне лепилото с остър нож подрязах от двете страни стърчащото парче и след това го минах с шкурка оставаща само малка точка.

Идеята ми беше просто да изрежа на точни размери панелите от шперплата и да лягат свободно срещу летвичките. Дори след като ги лакирам, всички панели ще могат да се свалят от шкафа, докато остане само основата.
 Ето какво имам предвид:

За краката, избрах да играят двойна функция и за това не можеше да бъдат купешки.  Направих отново квадратчета, като тези, с които скрих винтовете по горната и долната рамка, само че без да си играя да ги украсявам. На тях ляга свободното дъно.

Тук се вижда разположените на средно ниво 8мм дюбели предназначени да придържат рафта разделящ на половина отделенията.

Ето и с поставеното дъно

Това е близък кадър на дръжката на вратичката. Първият ми опит приличаше на кранче за претокване на вино и не изглеждаше на място, за това издялах с длето от 2 дебели трупчета нещо, което да прилича на цилиндър и ги минах на 3 различни шкурки докато станат гладки.

Така изглежда отделението с поставените странични панели и рафта.

Това е лайсната на плота, тук се постарах бамбуковите "пирони" да са на еднаква височина и разстояние, все пак е фасада,  въпреки това такова е положението и на останалите лайсни.

Толкова за сега, остава финално шкуркане и лакиране. Умишлено не показвам снимка на целия събран шкаф, за да може, когато го завърша да ги сложа редом с готовия вариант!

Неактивен hunter

• Активен потребител
  • Публикации: 227
« Отговор #20 : събота, 11 октомври 2014 г., 09:04 ч. »
Добре се е получило постарал си се.

Неактивен Grey

• Модератор на раздел
« Отговор #21 : неделя, 12 октомври 2014 г., 19:12 ч. »
 Лакирането мина успешно! До сега нищо не съм казал за шкуркане, а то си беше на ръка, всеки който се захване с подобно нещо, освен ако не е японски майстор дърводелец, шкуркането не му минава.  Хубави тренировки паднаха! Положих 2 слоя лак с един ден почивка между слоевете. Голяма отрова, голямо мацане. Оставих го 2 дни да изсъхне хубаво и до преди малко го шкурках. Защо ли, лакът не засъхва напълно гладък в моя случай, защото го полагах с четка, грешка която няма да повторя! Дори и с пистолет да беше полаган, пак щеше да иска изглаждане, но щеше да отнеме 4-5 пъти по-малко време пръскането. Изкарах възможно най-ситната шкурка, която можах да намеря, приготвих в малко легенче сапунена вода и се почна. Повърхностите не искаха повече от 2 леки движения на шкурката по тях, но много важно се оказа наличието на сапунената вода преди да ги докосне шкурката, по този начин всичко минава ... по вода. Мантрата беше следната "мокри, шкуркай, плакни шкурката, бърши със сух парцал" и така всичко стана гладко и приятно на допир.
 Утре, като пекне слънце ще му сложа "хардуера" представляващ 4 прости панти и 2 магнитчета за врати.
 Цялото действие по сглобяването се развиваше на долния празен етаж на къщата, защото наистина ми трябваше мястото, а малката ми работилница няма такова излишно, навъртял съм сигурно 6-7 километра изминавайки 60-те метра от етажа до работилницата, докато свърша с детайлите и отделните елементи.

Ето и обещаните снимки за сравнение "Преди"

Тук на десния рафт още не съм сложил лайсната и различните пластове на шперплата се виждат.

Ето и снимка на плота най-накрая.

Тук вратите са свободно поставени без да съм слагал пантите.

Очаквайте композицията "Сега"!

Неактивен niki_o

• Активен потребител
« Отговор #22 : неделя, 12 октомври 2014 г., 20:21 ч. »
Еми ади де :clapping:

Неактивен sevginsali

• Активен потребител
  • Публикации: 551
  • Нас. място: гр.Кърджали
« Отговор #23 : неделя, 12 октомври 2014 г., 20:26 ч. »
Някой ще рече луда работа, а аз любов към работата.
Поздравления за труда, старанието и желанието. Отчитам фактора наличие на място и работилница.
Аз като представител на новото поколение, с най-модерни комп, телефони и др., а нямам една отвертка. Е, имам, наложи ми се вчера да взема от пазара..
Та направо плакна очи по такава ръчна изработка.
Браво!  :drinks:
Хоби или тиха лудост?

Неактивен Grey

• Модератор на раздел
« Отговор #24 : вторник, 14 октомври 2014 г., 16:41 ч. »
  Ще ми се да кажа, че с един ръчен циркуляр, няколко стяги, фин ръчен трион, ръчно ренде и здрава маса може да се постигне същото... Уви, ще трябва много практика с рендето, за да се постигне равна повърхност с еднаква дебелина на материала навсякъде. Така че - да, работилницата е голям бонус. От долния етаж ползвах само кухнята, защото беше празна, 3 на 3.5 някъде.  Дърводелството не ми е професия, а едно от многото ми настоящи и бъдещи хобита.
 Вчера набързо сложих панти и магнити, но когато се сетих да го щракна батерията беше паднала и се мръкна.
  Ето след лака как изглежда завършен. Ще споделя и половин тайна, шкафа има 2 тайника.

Крайният резултат не съответства с първоначалните ми чертежи, но това му е хубавото на дърводелството - 95% от случаите грешките могат да се поправят с малко лепило и ситна стърготина, някое друго парче, много шкурка и никой няма да забележи :) В този случай декоративните квадратчета по краищата на "колоните" ограничават отварянето на вратичките до 90-95 градуса. Не е болка за умирне, колоните много ми харесват, просто урок за следващия път.

Ето как поставих и магнитите, нормално  би трябвало да са на горната дъска, където ще са по-малко видими, но това не беше предвидено в моя дизайн, за това ги "адаптирах". На долната рамка се вижда и причината, заради която ще добавя пирографията в списъка си със занимания за в бъдеще. Трае повече от графита. Подписах работата си 2 пъти на 2 различни места, единия с името, датата и подписа, другото се вижда на снимката. Естествено преди лака. Първоначално мислех да напиша на латински "Portatus vita" - носи живот, звучи добре, но целия шкаф съм го правил Аз, за това сметнах че и това трябва да е от мен. Когато показвах незавършения шкаф на роднина и той даде "акъл" защо не съм купил от магазина някакви пластмасови дръжки за вратичките, а съм правил тези ... това ми даде идеята какво точно искам да пише  "Нещата имат толкова смисъл, колкото им отдадем. Контекстът е всичко!"

Шкафът не изглежда много различен от снимката преди да се лакира, но статутът му е коренно променен - сега е завършен, сега е мебел! Снощи седнал на стола пред шкафа го гледах дълго време изпълнен с чувство на удовлетвореност и в един момент се размечтах за ситуация след половин век как  тупвам ръка по някоя от страните на шкафа още носещ аквариум върху себе си и започвам да разказвам на невръстни внуци как това е първата мебел, която някога съм правил...

Неактивен bustama

• Активен потребител
  • Публикации: 1 606
« Отговор #25 : вторник, 14 октомври 2014 г., 17:43 ч. »
Доста сполучлив шкаф си сътворил! :drinks:
Дръжките няма да коментирам... :grin:
Доколкото успях да прочета си с две ръце лак.  Да не се окажат малко! Никъде не прочетох за грунд и затова пиша.
Мисля, че тъмен на цвят - орех примерно, би изглеждал по-добре, но всеки си има вкус.

Неактивен Grey

• Модератор на раздел
« Отговор #26 : вторник, 14 октомври 2014 г., 18:18 ч. »
 Споменат е грунда/импрегнант, казва се бохемит. За 2-те ръце лак трябва да са достатъчни. Държах лакът да е безцветен, за да показва дървото, а не да придава нюанс и да заблуждава, че е нещо, което не е.

Неактивен sevginsali

• Активен потребител
  • Публикации: 551
  • Нас. място: гр.Кърджали
« Отговор #27 : вторник, 14 октомври 2014 г., 20:55 ч. »
Писах някакви суперлативи, изтрих ги.
Мислих, мислих и реших да бъда кратък - Впечатлен съм.
Не знам каква е професията ти колега. Няма значение работилницата, място, инструменти - желанието е пъровосилата, стимула. Е, в теб това го има. 
Аз единствено не харесах пантите и тоя магнит, ама го казвам ей така против уроки..
Хоби или тиха лудост?

Неактивен niki_o

• Активен потребител
« Отговор #28 : вторник, 14 октомври 2014 г., 20:57 ч. »
Е аз пък ще кажа  :bow: за изпълнението,за разбирането ,смисъла  и най-вече чувствата който му придаваш.Това трябва да е съвършенната мебел.

Неактивен dido1

• Активен потребител
« Отговор #29 : сряда, 15 октомври 2014 г., 08:09 ч. »
Шкафа е готов, сега ако спретнеш от дърво и аквариума всички ще ти пишем 6+  :P

Само да питам - дръжките за отваряне на вратичките не са ли прекалено дълги ?, ако минаваш близо до шкафа няма ли да се "хванеш" на тях ?
544 л. Малави Мбуна

Неактивен Grey

• Модератор на раздел
« Отговор #30 : сряда, 15 октомври 2014 г., 09:16 ч. »
 И текущата оценка ми е предостатъчна dido1. Аквариумът, който ще ляга върху шкафа е точно за него. Има голяма сантиментална стойност, но още е рано за тази история.
 За дръжките - късно е либе за китка, както се казва. Вратите изискват приличен напън за да се отворят заради магнитите, така че хубавия захват е добре дошъл. За пример, когато минаваш през тесни участъци с колата си се съобразяваш и със стърчащите огледала. Предполагам по същия начин се съобразяваш и с особеностите на мебелите вкъщи иначе както един хумористичен речник от англииски на китайски дава пример, за да се получи ефекта изреченията трябва да се изговарят на глас -  "I bumped into a coffee table .............Ai Bang Mai Fa Kin Ni " .Шкафът е завършен заедно с всички недостатъци и предимства, които има, благодаря ти за загрижеността!

Неактивен dido1

• Активен потребител
« Отговор #31 : сряда, 15 октомври 2014 г., 13:29 ч. »
Поста не го написах с лоши чувства, а дръжките просто ми направиха впечатление, вкъщи мойте вратички също са с магнити и се отварят с лекота, дръжки не съм сложил за да не се удрям в тях.
Извинявам се ако съм засегнал теб или твоето произведение, успех с проекта :)
544 л. Малави Мбуна

Неактивен Grey

• Модератор на раздел
« Отговор #32 : сряда, 15 октомври 2014 г., 13:35 ч. »
  Ни най-малко не си ме обидил, пък шкафа, който както го възприема. Вратите ми искат повечко сила за отваряне точно заради разположението на магнитите, ако бяха горе, щяха да се отварят по-леко. Това не ми пречи разбира се.

Неактивен Grey

• Модератор на раздел
« Отговор #33 : сряда, 15 октомври 2014 г., 18:59 ч. »
 Направих прост тест - минах покрай шкафа. Проблемът в снимките е липсата на точка за сравнение.  Дръжките не стигат крак на минаващ покрай тях човек.  Те са до 3-тото кокалче на ръката ми. Човек дори да отърка рамото си в аквариума и пак няма да докосне дръжките с крак. Дори без аквариума върху него, физически е невъзможно да се праснеш в тях, докато минаваш, дори да е поставен на място с голям трафик.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.