Автор Тема: Нов аквариум с американски цихлиди  (Прочетено 4918 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен koizekoza

• Регистриран потребител
  • Публикации: 13
Нов аквариум с американски цихлиди
« : вторник, 08 юли 2014 г., 17:11 ч. »
Здравейте колеги ще си правя нов аквариум с американци с размери 150/50/45 д/в/ш направен от 1 см. стъкло. Като за начало тази седмица ще започна с металната стойка което по натам ще облека и с пдч.Профилът който мисля да използвам е 30/30/1,5 . Външен филтър HW 303 А 1400 литра/час както и вътрешен филтър с същия дебит,а за осветлението още се колебая за най добрия варянт защото не разполагам и с кой знае колко средства за този проект:)рибите на които съм се спрял са Vieja synspilum,Herichthys carpintis,astronotus,Amphilopus citrunellum,Geophagus brasiliensis но това са все големи риби и няма как да са всичките и се чудя как да комбинирам два вида :) искам съвети и препоръки , благодаря предварително !

Неактивен sensodine

• Активен потребител
  • Публикации: 620
  • Нас. място: Варна
  • My aquarium de Discus
Отг: Нов аквариум с американски цихлиди
« Отговор #1 : вторник, 08 юли 2014 г., 17:16 ч. »
Като начало се откажи от Геофагусите тъй като са много по-мирни риби от останалите които искаш да гледаш,просто ще бъдат убити рано или късно,от личен опит ти го казвам.В момента имам американци няколко вида.

Неактивен Grey

• Модератор на раздел
  • Публикации: 701
  • Нас. място: Бургас
« Отговор #2 : вторник, 08 юли 2014 г., 17:24 ч. »
 Аз пък бих направил геофагусите основната атракция. Видът само трябва според мен да е 7-8 Geophagus sp."Orange Head" Tapajos заедно с пасаж Pristella maxillaris. Бразилиензисите са немирницте сред геофагусите и малки рибки биха ги хапнали, докато Тападжос-а няма да ги закачат. 1-2 ехинодоруса по страните , няколко корена, плаващи растения и не много силна светлина. Фракцията на пясъка не трябва да е повече от 2 милиметра.
 Благородно ти завиждам за проекта.

Неактивен koizekoza

• Регистриран потребител
« Отговор #3 : четвъртък, 10 юли 2014 г., 17:04 ч. »
Ами от към риби може би фаворитите са ми карпинтис и сънспилум , но ще видим да стигнем до там тожа което ме притеснява дали няма да им е тясно:) а за филтрацията и металната стоика някой да даде съвет или да каже добре ли е :) благодаря за отгожорите досега :)

Неактивен Grey

• Модератор на раздел
« Отговор #4 : четвъртък, 10 юли 2014 г., 17:35 ч. »
 Сънспилумът е голямо животно, само един ще можеш да гледаш и аквариума ще изглежда празен, ако го комбинираш с карпинтиса не знам,  може да не се избият. Сънспилумът  не го водят като извънредно агресивен, а карпинтиса си пада териториален, стига да има някакви "граници" с корени и камъни в аквариума сигурно ще кротуват.
 За осветление, щом няма да има китка, не ти трябва нищо специално, може би някой ще предложи единична пура да им изпъкват цветовете.
 За филтрация , все още не си направил аквариума, можеш да направиш вътрешен съмп , да бъде една от тесните страни, 15-20 сантиметра дълъг, колкото да можеш да бъркаш свободно и да тикнеш нагревателя с останалите бумаги. Дупката за всмукване на водата да бъде към 4-5 сантиметра от дъното, а не към горната част. Гледай да не е малка и да може да се слага и маха мрежа от мястото. Като е достатъчно голяма помпата, която ще връща вода няма да се ограничава и ще може да се сменя с по-мощна без да се налага да дупчиш по-голяма дупка.  Стойката след като я завариш можеш да я облицоваш с тънко ПДЧ, и да покриеш страната на съмпа с него. Остави си вратичка , за да имаш свободен поглед дали не е време да се почиства и да виждаш какво правиш, като трябва да бъркаш в съмпа.
 Предложения от теб филтър реално ще обръща 650-700 литра на час, тоест около 2 пъти обема на аквариума за час,  естествено можеш да сложиш още един филтър и да стане работата, ако не ти се занимава със съмп. Със съмпа ще изглежда по-естествено аквариума без тръбите и нагревателя.

Неактивен koizekoza

• Регистриран потребител
« Отговор #5 : четвъртък, 10 юли 2014 г., 18:06 ч. »
Ами нагревател няма да има защото съм на централно парно и зимата съм по гащи да не говориме за топлите лета :) за съмпа не мисля да го правя мина ми през главата,но предпочитам филтър . Смятасх че този модел ще е малак за аквата...Доколкото за рибите 1 сънспилум няма смисал надявах се поне за двойка дори и сами в целия аквариум:) Другия варянт е карпинтиси с салвини ,но наистина мн харесвам сънспилумите и ще мисля за тези риби по натам по голям съд :) какво смяташ за дебелината на металния профил дали ще е достатъчно здрав:)

Неактивен Grey

• Модератор на раздел
« Отговор #6 : четвъртък, 10 юли 2014 г., 18:40 ч. »
 30/30/1,5 ми звучи добре.  Джак Демпси горе долу наподобява разцветката, която търсиш. Можеш и друг вариант да пробваш- САМО един астронотус заедно с няколко бандита и севариум за цвят или държиш да са по-нестандартни.

Неактивен koizekoza

• Регистриран потребител
« Отговор #7 : четвъртък, 10 юли 2014 г., 19:13 ч. »
Ами северуми съм гледал навремето и ако трябва да съм честен не са мойте риби :) Мисля че дори двоика астронотуси
ще се чувстват добре в 350 литра сами или примерно с 1 Птеригоплихт гибицепс :) Двойка карпинтис ще е задалжителна  те стават около 20 см. мъжки и 15 женските :) преди съм гледал в 330 литров 2ка ягуари 2ка астронотуси и 2ка греен терори като само терорите бяха на мах размер и рибите се чувстваха добре ,водата беше  чиста (всяка седмица 30% и сифониране като е имало седмици който съм пропускал по една или др причина) цитрунелуми също мн ги харесвам гледал съм навремето 4 бройки около година , но заради ремонт се наложи да ги подаря  на брат ми :) филтрацията мисля че няма да е малко ,но в краен случай ще взема същия филтър ,но с 2000л.час дебит:) Гледал съм и астронотуси доста пъти дори съм ги развъждал успешно 4 5 пъти също така и биоцелатумите(Джак Демпси) много интересни риби , това което ме привлича в сънспилумите и карпинтиса е може би че никога не съм имал от тях :)

Неактивен Grey

• Модератор на раздел
« Отговор #8 : четвъртък, 10 юли 2014 г., 19:27 ч. »
 Не бъди толкова сигурен за оскарите. Наблюдавах с интерес темата на един потребител на форума, който имаше 400 литров аквариум с астронотуси. Имаше 4 , вандалчетата пораснаха и водата зякипя от боища. Така и не му се оформи чифт и остави само един без да успее да му намери другар с който да се погаждат. Ето я темата, някои снимки са заминали, но тези които са останали показват какво може да се направи с астронотусите. Мисля даже, че аквариумът му беше спечелил "аквариум на месеца"

http://www.aquaportal.bg/forum/profili-na-potrebitelite/profilt-na-adam/15/

Неактивен koizekoza

• Регистриран потребител
« Отговор #9 : четвъртък, 10 юли 2014 г., 19:51 ч. »
Да чел съм темата на колегата Адам хиляди пъти тя е като учебник за Астронотуси и всички който харесват тези риби му се възхищават:) Да кажем че нещата са 50/50 дали ще се спогодят рибите а и дължината на аквата според мен е доста важна за разпределяне на територията сравнение с широчината :) лично мое мнение :) какви риби гледаш ти?

Неактивен koizekoza

• Регистриран потребител
« Отговор #10 : събота, 19 юли 2014 г., 16:57 ч. »
Започнах с стойката утре ще я довършим и се надявам до 2 3 дни да има вече и снимки :) Става добре надявам се да е и здрава и да няма проблеми с нея взех 30/30/1,5 квадратен профил:) поздрави на всички и очаквам вашите коментари :)

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 596
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #11 : събота, 19 юли 2014 г., 18:39 ч. »
Дай да видим нещо и да коментираме тогава. :)

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.