Автор Тема: Въпрос за разнообразно хранене ?  (Прочетено 1722 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен em3ata

• Активен потребител
  • Публикации: 55
  • спортист психопат !
Въпрос за разнообразно хранене ?
« : сряда, 01 октомври 2014 г., 16:56 ч. »
Здравейте! Гледам неонки, молинезии, хелери и розово данио общо са 26. Аквариума ми е с размери 80 л. филтър сера 120, температурата е 23 градуса имам и растения. Понеже напоследък ми прави впечатление, че рибките ми боледуват по - често (изклювам че е поради лоша вода, защото сменям 50 % вода на 10 дни) и не е от броя на рибките защото като бяха 16 също боледуваха. Това ме наведе на мисълта, че  храната не им доставя необходимите хранителни вещества.  Аз ги храня с тези две храни http://s25.postimg.org/xgosirsgf/IMG_20141001_165912.jpg като един ден в седмицата не ги храня. Какви други храни да ползвам ? Всякакъв съвет ще е от полза ! Благодаря !

Неактивен niki_o

• Активен потребител
  • Публикации: 360
  • Нас. място: Хановер
Отг: Въпрос за разнообразно хранене ?
« Отговор #1 : сряда, 01 октомври 2014 г., 17:23 ч. »
Не е от храната.Скаква вода сменяш-престояла или не ,как миеш филтъра.Интересува ме също броя на Хелерите и мулинезиите,те са доста едри риби и дори 2 двоики да достатъчно за твоя обем и филтрация.Както и да го погледна аквариума е претоварен при брои 26 може но само ако са ембер тетри или други не надвишаващи 3 см.
Защо след като са боледували и когато са били 16 си добавил още 10?

Неактивен asito

• Активен потребител
  • Публикации: 1 314
  • Нас. място: Варна
    • Моите аквариуми
« Отговор #2 : сряда, 01 октомври 2014 г., 17:25 ч. »
Ползвай и замразени храни.

Неактивен em3ata

• Активен потребител
  • спортист психопат !
« Отговор #3 : сряда, 01 октомври 2014 г., 17:36 ч. »
Не е от храната.Скаква вода сменяш-престояла или не ,как миеш филтъра.Интересува ме също броя на Хелерите и мулинезиите,те са доста едри риби и дори 2 двоики да достатъчно за твоя обем и филтрация.Както и да го погледна аквариума е претоварен при брои 26 може но само ако са ембер тетри или други не надвишаващи 3 см.
Защо след като са боледували и когато са били 16 си добавил още 10?

С престояла разбира се, чешмяна от София съм. Филтърът в аквариумна вода го мия хелерите са 2, молинезиите са 4 ( 2 черни и 2 оранжеви ) 12 неончета сини 6 розово данио и 2 сома. До другия колега под замразени храни имаш преди артмия ли до сега не съм ползвал и ако може малко разяснение да дадеш около замразените храни ?

Неактивен Grey

• Модератор на раздел
  • Публикации: 701
  • Нас. място: Бургас
« Отговор #4 : сряда, 01 октомври 2014 г., 18:03 ч. »
 Молинезиите специално под 24 градуса температура са предразположени към болести. Като се разболеят нищо не пречи да заразят и останалите здрави. За тях 26 мисля, че беше препоръчителна температура, съответно може и здравето на останалите да се укрепи. 50% на 10 дни с този биологичен товар ми звучи малко.  При положение, че ти боледуват толкова често бих правил по-чести смени на водата, ако даде резултат - имал си лошо качество на водата. Не пречи и точно сега да се снабдиш с тестове за вода да откриеш отговора на този въпрос. Тъкмо може и да замериш преди всяка смяна колко са ти нитратите и да разбереш дали е достатъчен режимът ти на смяна на водата. Като са боледували медикаменти ползвал ли си, на които пише, че унищожават бактерии. Това би направило рестарт на азотния цикъл и рибите заминават на едномесечно влакче на ужасите до следващата болест с нов рестарт след лечение.

Неактивен asito

• Активен потребител
  • Публикации: 1 314
  • Нас. място: Варна
    • Моите аквариуми
« Отговор #5 : сряда, 01 октомври 2014 г., 20:07 ч. »
Много има писано...Хирономус,артемия,циклопс и т.н.

Неактивен niki_o

• Активен потребител
« Отговор #6 : сряда, 01 октомври 2014 г., 21:35 ч. »
В същност в какво се изявява болеста
Сега се зачетох за филтъра ти-слаб е за товара.При подобен брои и вид риби,но в 126 литра разполагам с 8 литра филтриращи материали...
Ако имаш възможност да вземеш още един аквариум и да разделиш рибите ще е наи-добре.

Неактивен em3ata

• Активен потребител
  • спортист психопат !
« Отговор #7 : четвъртък, 02 октомври 2014 г., 17:36 ч. »
В същност в какво се изявява болеста
Сега се зачетох за филтъра ти-слаб е за товара.При подобен брои и вид риби,но в 126 литра разполагам с 8 литра филтриращи материали...
Ако имаш възможност да вземеш още един аквариум и да разделиш рибите ще е наи-добре.

Хексамитоза

Неактивен niki_o

• Активен потребител
« Отговор #8 : четвъртък, 02 октомври 2014 г., 19:37 ч. »
Болеста ми е непозната,но от това което прочетох за нея тя засяга цихлиди и лабиринтови рибки никъде не намерих информация за засегнати живородки...Сигурен ли си че е това да не лекуваш за грешна болест?

Неактивен em3ata

• Активен потребител
  • спортист психопат !
« Отговор #9 : четвъртък, 02 октомври 2014 г., 21:00 ч. »
сигурен съм. същите симптоми бледи изпражнения, отслабване на рибката.

Неактивен niki_o

• Активен потребител
« Отговор #10 : четвъртък, 02 октомври 2014 г., 21:51 ч. »
А симптомите които намерих аз са язви по главата и тялото....май не четем едно и също

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.