Автор Тема: Въпрос за Дискуси  (Прочетено 20870 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен sensodine

• Активен потребител
  • Публикации: 620
  • Нас. място: Варна
  • My aquarium de Discus
Въпрос за Дискуси
« : събота, 01 август 2009 г., 20:56 ч. »
От толкова много аквариуми с дискуси в последно време кой от кой по красиви и аз започвам много сериозно да се запалвам и влюбвам в тези найстина красиви риби,и поради тази причина искам да питам в този аквариум в момента който имам,мога ли да гледам дискуси и най-важното каква бройка.И евентуално ще се наложи ли да се правят някакви промени по вътрешното оформление на аквариума,за рибите виждам че няма да се налага да ги сменям защото тези който имам виждам че са съвместими с дискусите..Очаквам вашите мнения. :)

Неактивен }|{opukc

• Заслужил потребител
  • Публикации: 437
  • Нас. място: София
  • Patience my friend !!!
    • wild discus
Отг: Въпрос за Дискуси
« Отговор #1 : събота, 01 август 2009 г., 21:07 ч. »
Не знам колко е голям аквариума ти, но за да имаш нормално гледани поне 4-5 бр дискуси ти е нужен 250-300л/това е минимума за група/. Ако е по-голям още по-добре.
Защо хората си мислят, че животните не трябва да чувстват? Животните трябва да чувстват, че хората не мислят!
Дивите дискуси

Неактивен Виолета

• Осветител
  • Aquaportal мениджър
  • Публикации: 2 954
  • Нас. място: Елин Пелин
« Отговор #2 : събота, 01 август 2009 г., 21:11 ч. »
sensodine, моля те да спазваш разделите.
Местя темата в Цихлиди и оставям препратка, докато се ориентираш. После ще я махна.
Искам България ЗЕЛЕНА!

Неактивен sensodine

• Активен потребител
  • My aquarium de Discus
« Отговор #3 : събота, 01 август 2009 г., 21:15 ч. »
Първо се извинявам за грешката,аквариума ми можеш да го видиш в профила ми дори ще се радвам ако си дадеш оценката за него.Ами за сега аквариума ми е едва 160л,което както виждам не е достатачно но нищо здраве да е,по нататък ще имам по-голям и ще си направя само аквариум за дискуси.

Неактивен valnata

• Активен потребител
  • Публикации: 96
« Отговор #4 : събота, 01 август 2009 г., 21:17 ч. »
Ами в 160 литра можеш да си гледаш 4 броя ;) Сменяш редовно водата, и нямаш ядове :dance3:

Неактивен }|{opukc

• Заслужил потребител
  • Patience my friend !!!
    • wild discus
« Отговор #5 : събота, 01 август 2009 г., 21:30 ч. »
Ами в 160 литра можеш да си гледаш 4 броя ;) Сменяш редовно водата, и нямаш ядове :dance3:

valnata, ще има ядове човека и то много - 160л е развъден аквариум. Покажи ми дискуси гледани в такъв обем, та дори и на голо дъно. Да не забравяме и дънната площ. Къде е тя при 160л??
Защо хората си мислят, че животните не трябва да чувстват? Животните трябва да чувстват, че хората не мислят!
Дивите дискуси

Неактивен nevidimite

• Активен потребител
  • Публикации: 94
  • Нас. място: Айтос
« Отговор #6 : събота, 01 август 2009 г., 21:39 ч. »

valnata, ще има ядове човека и то много - 160л е развъден аквариум. Покажи ми дискуси гледани в такъв обем, та дори и на голо дъно. Да не забравяме и дънната площ. Къде е тя при 160л??

Ще извиняваш Жорка но можеш да ги видеш тези дискуси в моя аквариум.Поне по голямата част 10-12 бр. от тях са отгледани в 140 литра.И размера им в момента е от 12 до 14 см.А иначе рибите са млади от година до година три месеца.

Неактивен sensodine

• Активен потребител
  • My aquarium de Discus
« Отговор #7 : събота, 01 август 2009 г., 21:47 ч. »
Все пак ако искате може да видите аквариума ми как точно изглежда в момента и евентуално да ми дадете препоръки за това как да се пригоди за дискуси..Просто много се влюбих в тези риби и искам савсем скоро да имам от тях,но поради това че са доста скъпи не искам да рискувам да ги купя и нещо да не е направено както трябва и да си идат от тоя свят :)

Неактивен valnata

• Активен потребител
« Отговор #8 : събота, 01 август 2009 г., 21:50 ч. »
Добре аз няма да споря. Той си решава все пак. :) Но аз се отказах да си взема дискуси моят аквариум е 200 литра, и много ме е яд, че бях решил да си взема 6 броя от един колега, който ги развъжда, и в тях ми каза че гледа 6 броя в 200 литра. Аз не взех, заради мнения от сорта тясно им е скучно им е когато са по-малко от 6. А взех скаларии, и преди две седмици видях при един познат 7 бройки в 200 литров аквариум да си живеят без проблем. Човека ги гледа вече три години и всички са добре. Ти в стария си аквариум колко броя имаше? Не си налагам мнението и няма да споря. Аз лично смятам да си взема 6 броя след време.Те хората в развъдниците гледат Астронотоси в 150 литра а ние имам чувството че много се превземаме понякога.

Това си е мое мнение. Това, че ще има ядове с четири броя в 160 литра за мен си е смешно :D

Колега кой кога ще си отиде гаранция няма. Питай в магазина от който пазариш да си кажат и те мнението, но според мен не се притеснявай да си вземеш четири броя за този литраж :grin:

Неактивен nevidimite

• Активен потребител
« Отговор #9 : събота, 01 август 2009 г., 21:55 ч. »
Аз имах 16 бр. и се развиваха идеално.Но така или иначе на толкова много риби след 6-7 месеца им стана много тясно и се наложи да им осигуря доста по голям аквариум.
 :up:   

Неактивен }|{opukc

• Заслужил потребител
  • Patience my friend !!!
    • wild discus
« Отговор #10 : събота, 01 август 2009 г., 22:00 ч. »
Стария ми аквариум беше 260, там имаше 11 дискуса - половината от тях отгледах в 140 литров. Много добре знам за какво говоря и за какво ще говорите вие. За да се подържа една група на ниво са нужни поне 4-5 бр. Това е невъзможно в 160 литров аквариум.

ПП Данчо ти що си смени аквриума? Нали всичко си ОК!!
Дивите дискуси

Неактивен raiko

• Raiko Slavkov
  • Модератор на раздел
  • Публикации: 641
  • Нас. място: Благоевград
« Отговор #11 : събота, 01 август 2009 г., 22:01 ч. »
За да израстнат качествено дискусите (15-18см.) 160 литра няма да са подходящ обем. Не трябва да се сравняват условията в развъдниците и тези в любителските аквариуми.

Неактивен valnata

• Активен потребител
« Отговор #12 : събота, 01 август 2009 г., 22:01 ч. »
За 16 броя да. Ама колега говорим за 4 възрастни в 160 литра. :) Смятам че няма да са проблем, при положение че в 200 литра видях как си живуркат 7 големи рибета.

Автоматично съединени мнения: събота, 01 август 2009 г., 22:03 ч.
Е добре колеги. Няма да спориме сега.Щом казвате, че не може така да бъде няма да си гледаме дискуси тогава :drinks:

Неактивен nevidimite

• Активен потребител
« Отговор #13 : събота, 01 август 2009 г., 22:06 ч. »
Ами Жоре аз написах защо го смених.При мен рибите бяха доста.Но все пак не виждам никакьв проблем да се гледат 4 бр. в 160 л. с добра филтрация и подрьжка. :up:

Неактивен valnata

• Активен потребител
« Отговор #14 : събота, 01 август 2009 г., 22:06 ч. »
А малко въпросче извън темата за 5 астронотоса ми трябват 1000 литра или са малко?

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.