Автор Тема: Профилът на Николина  (Прочетено 541 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен Sofie

• Регистриран потребител
  • Публикации: 2
  • Нас. място: Пловдив
Профилът на Николина
« : четвъртък, 07 април 2016 г., 09:11 ч. »
Към края на миналия месец пуснах Дубай 100 на Ферпласт - 101х41х53, 190 литра.
Филтърът, който дойде с аквариума е BluWave 05, който за големината на аквариума идва малко слаб, но тъй като мисля да наблегна на растенията, а рибите да не са много наброй - бива.
Светлината обаче май ще е проблем. В капака има две Т5 лампи, всяка по 39W. Не мисля, че е достатъчно и ще мисля варианти за добавяне на още една пура, но ще видим как ще тръгнат растенията и тогава. Под грунда съм сложила един тънък пласт от JBL Manado, но засега не подавам CO2 и се надявам повечето все пак да потръгнат...

В момента в аквариума има четири анциструса и три тернеции. Тези рибки минаха през други три аквариума докато им взема този, в който ще си останат. Дънерчетата ги взех заради сомовете. След като растенията станат повечко ще ги махна и може би ще взема още някой корен.

Растения - Алтернатера, Ехинодорус, Анубиас, Валиснерия, Криптокорина и Глосостигма (която не мисля, че ще хване с това осветления, но ще видим).

Снимкине не са най-добро качество. Скоро ще направя по-добри :)

190 л.
Обикновен анциструс - 4 бр.
Тернеция - 3 бр.
Клиновидна разбора - 12 бр.

Неактивен saxon

• Активен потребител
  • Публикации: 97
  • Нас. място: Варна
Отг: Профилът на Николина
« Отговор #1 : четвъртък, 07 април 2016 г., 09:59 ч. »
Манадо не се слага като подложка.Аз съм с Дубай 80 и ми е интересно как ще сложите допълнително лампи.Рефлекторите прегарят след време,защото са калпави,но могат да се сменят с читави.Филтъра е слаб и заема много място-най-добре е канистър.Успех.

Неактивен Sofie

• Регистриран потребител
  • Публикации: 2
  • Нас. място: Пловдив
« Отговор #2 : четвъртък, 07 април 2016 г., 10:26 ч. »
Да, мислила съм си за външен. Гледах TETRA TECH EX 700. Може по-нататък да пробия една дупка в шкафа и да сложа :D 
Вярно, че с този капак няма как да сложа още лампи. Мислех си ако осветлението се окаже недостатъчно да взема нещо такова, да отворя капака най-отзад и да го сложа направо отгоре - http://aquarium.bg/led-rs-f30-akvariumno-ocvetlenie

190 л.
Обикновен анциструс - 4 бр.
Тернеция - 3 бр.
Клиновидна разбора - 12 бр.

Неактивен Горан

• Активен потребител
  • Публикации: 258
« Отговор #3 : четвъртък, 07 април 2016 г., 10:54 ч. »
Колегата е прав, манадото не е за подложка, а би следвало да се сложи за подложка JBL Aquabasis plus. Но не мисля, че ще имаш проблеми, аквариума има потенциал да се развие много хубаво, само да тръгнат растенията. Малко са му тези растения, сложи още.

Неактивен saxon

• Активен потребител
  • Публикации: 97
  • Нас. място: Варна
« Отговор #4 : четвъртък, 07 април 2016 г., 11:36 ч. »
Тетра канистър недей взема.JBL или Ехайм поне 1000л/ч.Аз съм сложил още една пура.Има варианти :),като това например:

Неактивен Горан

• Активен потребител
  • Публикации: 258
« Отговор #5 : четвъртък, 07 април 2016 г., 11:43 ч. »
Към момента в аквариума ти има предимно бавнорастящи растения от това, което видях. За тях фабричното осветление на аквариума ще е достатъчно. Анубиасите не обичат много силна светлина, имай го предвид.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.