Автор Тема: Контекстът на Grey!  (Прочетено 9901 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен Grey

• Модератор на раздел
  • Публикации: 701
  • Нас. място: Бургас
Отг: Контекстът на Grey!
« Отговор #30 : сряда, 09 декември 2015 г., 16:32 ч. »
 Това е полезна информация. Помислих, погледах и се сетих защо сагитарията ми беше резервния вариант - прилича повече на бликсата. Сега задния план започва да се оформя, а листата на роталата не са толкова големи, че тези на wendtii да паснат. Вярно с ехинодорус всичко би се оправило, но искам да запазя поне "визията" на биотопа на рибите. Сложа ли сагитарията, предвид начина и на размножаване би покрила всяко свободно място.
 Бликсата пуска вече светло покафенели листа и не изглежда добре - на заминаване с две думи. Скоро ще трябва да тегля чертата и да я заменям с друга китка.

Неактивен Penta

• Активен потребител
  • Публикации: 390
« Отговор #31 : сряда, 09 декември 2015 г., 23:29 ч. »
Бликсата пуска вече светло покафенели листа и не изглежда добре - на заминаване с две думи.

Омекотяваш ли си водата ?!

Неактивен Grey

• Модератор на раздел
« Отговор #32 : четвъртък, 10 декември 2015 г., 14:27 ч. »
 Не, както е от чешмата. Бургаската вода е някъде GH 12, KH 5.5, pH 7-7.5pH. Мислиш ли, че ако налея дестилирана ще подобри нещата?

Неактивен Penta

• Активен потребител
« Отговор #33 : четвъртък, 10 декември 2015 г., 23:20 ч. »
Бликсата няма начин да се отглежда в твърда вода. Да не те излъжа за точната граница, но някъде до 5-6 KH и 8 GH. В някой сайтове точното определение е : "При рН повече от 7,4 започват да деградират корените " .
Ако карбонатната твърдост на чешмяната ви вода наистина е 5.5, трябва съвсем малко осмозна или ниско минерализирана бутилирана вода за да се получи подходяща твърдост - 1:4 Осмозна/Водопровод при седмична смяна на вода.

Неактивен Grey

• Модератор на раздел
« Отговор #34 : сряда, 20 януари 2016 г., 17:26 ч. »
 Ето за 2 месеца как избуя всичко. Не съм пресаждал нищо от задния план. 3-4 пъти се наложи да засаждам на ново някои свободно плаващи корени бликса, най-накрая ги завързах с конец за малки камъчета.

Лимнофилата ме шашна, беше 2 стръка по 2 сантиметра, започнах вече да късам новите стебла, където не ги искам. Оставена на самотек за още 2 месеца като нищо би превзела аквариума. Макроподите от време на време ядат най-младите листа.
 Бликсата започна да реагира добре на по-меката вода. Не на всички, но започват да се виждат нови свежо-зелени листа. А съм сложил само 15 литра дейонизирана вода  към 20-те % седмични смени за период от 3 седмици. Благодаря Penta, бях я отписал!

При следващата смяна режа задния план на половина, изчаках го малко, да може повече стебла да стигнат до горе. Водя тиха война с нишковидни водорасли по корена и грунда отпред, но и тази битка ще се спечели с времето.

Неактивен Penta

• Активен потребител
« Отговор #35 : сряда, 20 януари 2016 г., 18:04 ч. »
Бликсата започна да реагира добре на по-меката вода. Не на всички, но започват да се виждат нови свежо-зелени листа. А съм сложил само 15 литра дейонизирана вода  към 20-те % седмични смени за период от 3 седмици. Благодаря Penta, бях я отписал!

И аз съм минал по същия път със Варненската вода :)

Неактивен donadonykr

• Активен потребител
  • Публикации: 33
« Отговор #36 : вторник, 12 април 2016 г., 11:21 ч. »
Добре е тръгнал аквариума! Ще има развитие.Като сложиш и някой камък ще стане още по добре. :ok:

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.