Автор Тема: Pico reef - нищо специално.  (Прочетено 20029 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен trex700e

• Активен потребител
  • Публикации: 161
Отг: Pico reef - нищо специално.
« Отговор #75 : вторник, 27 декември 2016 г., 03:37 ч. »
100 дни без изскочил клоун ... В началото като го добавих ми направи впечатление, че клоуна не се стресира като се запали случайно по някаква причина лампата в помещението на аквариума, но се стресира като се загаси. Заради това, а и заради стабилното Пх настроих лампата с опция за лунна светлина /най-слабата опция за димиране на сините диоди/ ...отделно течението е насочено с повече сила към повърхността на аквариума . Дали това е конкретната причина или се дължи на късмет и случайност не зная, но за сега нямам проблем с изскочил обитател. Клоунът обаче порасна и скоро ще се ориентирам към разделяне с него и замяната му с по-малка рибка. Правете морски аквариуми :)

! No longer available
Sumps are for chumps!

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 610
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #76 : вторник, 27 декември 2016 г., 05:18 ч. »
Чак пък толкова ли натоварва системата този клоун, че се налага да го махаш?
То една риба ако идва много, нещо не виждам смисъла от цялата работа лично аз.

Неактивен trex700e

• Активен потребител
« Отговор #77 : вторник, 27 декември 2016 г., 05:49 ч. »
О , не не...не натоварва изобщо, точно обратното, аз го бях споменал назад в записките...Не харесвам аквариуми с риби в тях. :D и много ми се иска да няма никакви , само скариди и други безгръбначни, но проблемът е, че тогава нивата на нитрати и фосфати стават нула и за меки и LPS корали става невъзможно да виреят, ултра ниските нива на биогени са подходящи за SPS доминиращи системи, но дори и там няма как да станат нивата нула.
 Сега храня клоуна , една скарида вюндермани, два охлюва и 1 рак отшелник 2 пъти дневно и въпреки това нивата на нитрати са едва доловими. Ако оставя само безгръбначните съвсем ще изчезнат. Между другото-колкото приятели имам с разнообразни системи (около15-16 човека), само един се е оплаквал от високи нива на нитрати,всичко останало се бори с ултра ниските им нива.
 Конкретно в моя аквариум дори е желателно още някой друг обитател, че да се разреши този проблем... сигурно има начин с изкуствено добавяне на нитрати и фосфати , но в такава малка система не рискувам.
По-скоро проблемът с населението на такъв размер аквариум идва от това, че трудно могат да се съчетаят хем нано риби, хем да могат да съжителстват, особено пък и на фона на "разнообразието" от наличности из българските магазини.А клоунът просто порасна и някак бяга баланса чисто визуално ...
Sumps are for chumps!

Неактивен trex700e

• Активен потребител
« Отговор #78 : понеделник, 02 януари 2017 г., 16:35 ч. »

Честита Нова година! Стабилно Ph , ниски нитрати през 2017!
Sumps are for chumps!

Неактивен trex700e

• Активен потребител
« Отговор #79 : неделя, 19 март 2017 г., 16:42 ч. »
Я малко да си повдигна темичката... Та , общо взето нещата си вървят и променят към изцяло ЗеоВит решения, но като му дойде времето ще покажа в каква посока, а междувременно малко показно на пикото на съседчето (по-назад казах че ще следиме и него като има развитие) , което противно на очакванията стана приемливо за 20 те си литра вода. Туък разликата е, че е с изцяло всичко на коралензухт , като без зеовит реактор и камъни, но се ползват много от добавките на корален. Крайно време е тая марка да се внесе в Бг. просто защото е върха на всичко в морската акваристика. Но да видим малко снимки и клипчета, че да не отегчаваме и без това никаквата аудитория със суха информация:

А ето и скромен клип:

! No longer available

Sumps are for chumps!

Неактивен malomir

• Aquaportal меринджей
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #80 : вторник, 21 март 2017 г., 01:57 ч. »
Човек, супер изглежда. Нищо, че няма много коментари в морския раздел. Доста хора гледат. И като гледам имат да ти завиждат тихичко за тази красота!
Браво!

Неактивен trex700e

• Активен потребител
« Отговор #81 : вторник, 21 март 2017 г., 09:07 ч. »
Благодаря ти !
В интерес на истината, няколко човека /дори и хора много преди мен в хобито/ се запалиха .
Ще кача някои неща и в по-образователните части на морския раздел /преведени статии имам предвид-нямам самочувствие да напиша моя си/
Sumps are for chumps!

Неактивен trex700e

• Активен потребител
« Отговор #82 : неделя, 11 юни 2017 г., 20:01 ч. »
! No longer available
Sumps are for chumps!

Неактивен malomir

• Aquaportal меринджей