Автор Тема: Съвет и идеи за форма на аквариум , според мястото!  (Прочетено 2048 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен С.Павлов

• Активен потребител
  • Публикации: 65
  • Нас. място: Варна
Съвет и идеи за форма на аквариум , според мястото!
« : понеделник, 23 ноември 2015 г., 19:07 ч. »
Добър вечер на всички, реших да се регистрирам и да поискам помоща на по-знаещите и вещи в това невероятно и красиво хоби "Акваристиката"
На кратко за мен, имам аквариум точно на една година с размери 80 в / 38 ш / 45 см височина.Тъй както на повечето тук , доколкото успях да прочета през всичките тези месеци...... И на мен ми се стори вече малък ;)
Въпреки, че хола ми е дълъг точно 9.80 см , след закупуването на един не много "малък " диван място за доста по-голям аквариум не остана.
Та в този ред на мисли , ще си позволя да се сдобия с обем около 190-220 литра най-много!
Но тъй като мястото където мога да го сложа е нещо като ъгъл на кухненски шкаф и стена , и ми хрумна идеята , мога ли да си го поръчам с формата на триъгълник !?!?!?
Разбира се от 10 мм стъкло! По принцип съм фен на правоъгълен аквариум, но както споменах горепосочения диван и слагането на аквариум с размери 100 д/ 40 ш / 50 см височина , ще остане не много голямо място за преминаване - което разбира се не е проблем за мен, а за малкия ми син ;) който е точно на 3 години и балкона го е направил на паркинг с две колелета , един картинг с педали и едно камионче! Та някой път става така, че целия апартамент го използва за писта ;)
Малко се отметнах от темата, но се опитвам да обесня на кратко , защо ми хрумна идея за нестандартни размери и форма !
Ще се опитам да кача чертеж направен преди малко, за което да ме извинете предварително за грознотата.
На първата снимка е мястото където мисля да го сложа, утре ще кача снимка на самото място, на втората снимка е приблизителна форма и размер!
Благодаря Ви предварително на всички дали своята идея и представа как ще е най-добре ;)
P.s.
Шкафа ще го изработя аз, благодарение на споделениете идей и проекти на хората тук в този форум.В аквариума ще гледам растения предимно анубиаси и криптокорини.
За риби ще има между 4-6 дискуса и чистачи + 9 неонки от сегашния ми аквариум!
Знам , че ще има критики за дискусите и по-точно за обема в които ще бъдат .
Фитрацията ще е един вътрешен и външен филтър ;) мисля, че ще е добре!
Нямам намерение да претоварвам аквариума с риби!

Неактивен asito

• Активен потребител
  • Публикации: 1 336
    • Моите аквариуми
Отг: Съвет и идеи за форма на аквариум , според мястото!
« Отговор #1 : понеделник, 23 ноември 2015 г., 19:57 ч. »
Ще стане ъгловия аквариум-поръчвай го :) Ще гледаш дискуси и не изискващи силна светлина растения,направи го тогава 65см.Това е границата на неудобството при бърникане в аквариума :)

Неактивен С.Павлов

• Активен потребител
« Отговор #2 : понеделник, 23 ноември 2015 г., 20:03 ч. »
Здравей колега asito , максималната височина която ще си позволя в най-добрия случей ще е 60 см, но повече клоня към 55 см.
Заравих да добавя и въпроса ми" Надеждно ли е лепенето под такава форма, тоест има ли разлика в здравината в самите "шевове" на правоъгълен аквариум и на този тип?!?
Тъй като,  ъглите на предното стъкло ще са доста малки !

Неактивен С.Павлов

• Активен потребител
« Отговор #3 : понеделник, 23 ноември 2015 г., 20:44 ч. »
Относно лепенето на страните, този вариант погледната от горе, не е ли по - надежден от към здравина на шевовете от горепосочения ?!?!

Неактивен asito

• Активен потребител
  • Публикации: 1 336
    • Моите аквариуми
« Отговор #4 : понеделник, 23 ноември 2015 г., 21:22 ч. »
Аз не съм специалист,но ми се струва,че не е от особено значение формата до 300л аквариум.А и колко фабрични има като първия ти четеж...Тука я се включи някой дето разбира,я не.По-добре намери майстор и обсъди с него.

Неактивен Airmirko

• Регистриран потребител
  • Публикации: 14
« Отговор #5 : понеделник, 23 ноември 2015 г., 22:05 ч. »
Която и форма да избереш се обърни към фирма/майстор да ти го направи. Имай на предвид, че залепването на различни от 90 градуса  изисква по- специална обработка на стъклото под определен ъгъл за да се получи достатъчно площ за залепване.

Неактивен С.Павлов

• Активен потребител
« Отговор #6 : понеделник, 23 ноември 2015 г., 22:24 ч. »
Благодаря за съвета ти airmirko" задължително майстор ще го прави, известен тук в форума ;)
Аз се допитвах до колегите , за да си кажат мнението и да действам ;)
Единствено се чудя дали ще ми хареса визията на нестандартните размери !?!?!?

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.