Автор Тема: Дълъг аквариум от 5мм стъкло  (Прочетено 1995 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен dancho_belchev

• Регистриран потребител
  • Публикации: 5
  • Нас. място: Горна Оряховица
Дълъг аквариум от 5мм стъкло
« : събота, 09 януари 2016 г., 21:20 ч. »
Здравейте съфорумци
  Следя от няколко години темите които ме вълнуват тук и смея да кажа,че нямах никаква представа какво красиво хоби е акваристиката,а от вас научих много.Имах аквариум 80л и се справях добре с поддръжката но го подарих и няколко години не бях във хобито.

Сега искам да продължа да се занимавам и тренировъчно съм пуснал един 60л аквариум,имам идея за дълъг аквариум и според таблицата във форума не е невъзможно.Искам да бъде около 150д30в30ш от 5мм стъкло със нужните разпънки,зная че много ще ме упрекнете за дебелината и размера.Мисля да гледам ниски разстения и гупи.Проблема е че не познавам никой с аквариум с подобни размери и не съм сигурен дали ще издържи стъклото.Разчитам на вашите снимки,идеи и отг.Просто стъкларя не работи с по-дебело стъкло,а при другите цената е като на купешки.Благодаря предварително за мненията,но тъничко се надявам,че ако се уребри по ъглите отвътре и с алуминиеви лайсни отвън ,естествено в горната част надлъжно и напречно по на гъсто ще издържи.Вие как мислите?

Неактивен djemodj

• Активен потребител
  • Публикации: 105
  • Нас. място: Радомир
Отг: Дълъг аквариум от 5мм стъкло
« Отговор #1 : събота, 09 януари 2016 г., 21:48 ч. »
Да не ти давам напразни надежди но преди 14 години ми направиха едно аквариуче от 5 мм стъкло с размери 100\50\30 д\в\ш ползвах го 6-7 години без проблем и без рамка от винкели само с двойна разпънка посредата.

Неактивен dancho_belchev

• Регистриран потребител
« Отговор #2 : събота, 09 януари 2016 г., 21:51 ч. »
Аз се надявам,че височината ще компенсира до някаква степен дебелината на стъклото,щом при теб при тази височина е издържало :)

Неактивен djemodj

• Активен потребител
« Отговор #3 : събота, 09 януари 2016 г., 21:55 ч. »
Наптави го с три или пет  разпънки но нека са малко по широки и дано се получи  :hmm:

Неактивен dancho_belchev

• Регистриран потребител
« Отговор #4 : събота, 09 януари 2016 г., 22:03 ч. »
Ок ,ще гледам да са възможно повече и на по голяма площ,а по ъглите ще има отвън алуминиеви лайсни с цел да не е много грозно стъклените които ще са отвътре,според вас как е най правилния вариант за оребрение и разпънки включително и по дъното,защото не съм много сигурен стъкларя дали няма да ми предложи някой хайлашки модел който не е надежден

Неактивен djemodj

• Активен потребител
« Отговор #5 : събота, 09 януари 2016 г., 22:19 ч. »
Направи си го като за теб сложи си разпънки по дъното пет разпънки отгоре и ще стане това с винкелчетата незнам дали ще ти свърши работа аломин трудно се заварява  :sorry:. Тея винкелчета ще са ти повече като декорация.

Неактивен Рикардо

• Активен потребител
  • Публикации: 68
« Отговор #6 : събота, 09 януари 2016 г., 22:26 ч. »
Абе стъклара мъклара все тая. Има колеги които се занимават точно с изработка на аквариуми. Работят със всякакви дебелини. Свържи се с тях и ще ти дадат оферти.  Цените им са повече от идеални без да им правя реклама.

Неактивен dancho_belchev

• Регистриран потребител
« Отговор #7 : събота, 09 януари 2016 г., 22:45 ч. »
Ок прати ми на лично някой от търновска област ако не ти трудност да видим какво ще измислим

Неактивен dancho_belchev

• Регистриран потребител
« Отговор #8 : събота, 09 януари 2016 г., 22:49 ч. »
А относно алуминиевите лайсни те ще са само за декорация,отвътрешна страна мисля да има стъклени ленти за укрепване ,но ще го мисля как ще стане и какви оферти ще дадът колегите от форума

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.