Автор Тема: Аквариум за Бети  (Прочетено 14231 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен Fundulopanchax

• Активен потребител
  • Публикации: 116
Отг: Аквариум за Бети
« Отговор #15 : понеделник, 27 юни 2016 г., 23:40 ч. »
Домашните бети отдавна съдържат гени на имбелис, махачай и смарагдина. Така са създадени различните цветове и форми на опашката. Така, че те вече не са и спленденс а хибрид между тези четири вида.

Неактивен ivko02

• Активен потребител
  • Публикации: 38
  • Нас. място: Русе
« Отговор #16 : вторник, 28 юни 2016 г., 01:18 ч. »
Нямам особени постижения в размножаването на хайверни риби, но не е ли по- добре да се пази чиста линия вместо да се създаат хибриди? Дори някой от хибридите не могат да се размножават и др. (Говоря за други видове, не знам дали има такива случай и при бетите. Пример е рибата папагал.) Рибите са достатъчно шарени и всеки може да си избере такива, каквито му харесват. Не е нужно да се създават хибриди.

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 632
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #17 : вторник, 28 юни 2016 г., 04:51 ч. »
Точно така е, но за съжаление доста от хората не мислят по същия начин.

Неактивен Fundulopanchax

• Активен потребител
« Отговор #18 : събота, 02 юли 2016 г., 17:44 ч. »
Да, но при бетите не  е така ! Ако не го бяха направили още щеше да има само една червеникаво-кафява бета с къси перчици и това е ! Пък и винаги е вълнуващо да видиш нещо, което никой до сега не е виждал - на мен лично ми харесва !

Неактивен ivko02

• Активен потребител
« Отговор #19 : събота, 02 юли 2016 г., 20:40 ч. »
Че е хубаво- хубаво е, но дали е морално да се бъркаме в работите на природата.

Неактивен Fundulopanchax

• Активен потребител
« Отговор #20 : неделя, 03 юли 2016 г., 16:00 ч. »
Всеки сам си определя морала ! Но да се говори за морал при кръстосване на риби според мен е глупаво ! Като не искаш нещо не го прави, но не пречи на другите да го правят !

Неактивен ivko02

• Активен потребител
« Отговор #21 : неделя, 03 юли 2016 г., 17:11 ч. »
Пич, работата не е в това, че кръстосваш два вида. Работата е в това, че се получава нещо, което не би могло да оживее в природата. Повечето хибриди са с слаба имунна система, предразполпжени към болести, не могат да се размножават и тн. Добре ли е според теб да създаваш същества, които видимо се мъчат?

Неактивен Fundulopanchax

• Активен потребител
« Отговор #22 : неделя, 03 юли 2016 г., 18:51 ч. »
Та тези риби се създават за да живеят в аквариум. Никой няма намерение да ги пуска в природата. Освен това хибридизация се случва и в природата, когато два близки вида се окажат в едно и също местообитание и в много случаи хибридите даже са по-устойчиви от изходните видове понеже се създава генетично многообразие, което ги прави по - способни да се приспособяват към условията на средата.
 И не знам за кои риби говориш, че се мъчат, но при бетите не е така. За принцесите с подути кореми и очи може би, но тук говорим за бети.

Неактивен ivko02

• Активен потребител
« Отговор #23 : неделя, 03 юли 2016 г., 20:50 ч. »
Хибридизация в природата се случва главно, когато популацията на съответните видове е много малка и те нямат избор, ако искат да предадат гените си. Главна причина за намаляването на популацията на видовете в природата е човека. Съгласен съм, че някой хибриди са силно приспособими и устойчиви, но това също е минус, защото могат да изместят други видове и да предизвикат дисбаланс на биосистемата. На мен лично хибридизацията не ми харесеа, колкото и впечатляващи да са получените видове. Аз хибриди няма да създам, но ако ти харесва и го мислиш за нормално го прави. Всеки си има глава на раменете.

Неактивен Fundulopanchax

• Активен потребител
« Отговор #24 : понеделник, 04 юли 2016 г., 09:01 ч. »
 А при видовете, при които женските са почти еднакви, хибридизацията е много по- лесна. Това е естествен инструмент на еволюцията, който действа постоянно. Проблем е ако хибридите са безплодни.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.