Автор Тема: Аквариум за Бети  (Прочетено 12688 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен Lesi06

• Активен потребител
  • Публикации: 64
  • Нас. място: София\Слатина
Аквариум за Бети
« : петък, 24 юни 2016 г., 11:34 ч. »
Здравейте, най-накрая се сдобих с аквариум 50л. Само за бети. Та сега искам да създам най-добрите условия за тях, искам и да ги размножа.
1. Мога ли да гледам женски бети с живородки
2. Калво трябва да има в аквариума( грунд, растения)
3. Колко рибки мога да гледам в 50л.
4. Вярно ли е , че след като се родят бетите и пораснат няма проблем да живеят в един аквариум?
5. Как да избера майката и бащата, и ако примерно си взема червена и синя новото поколение какво ще бъде?
 Извинете ме за многото въпроси, но просто не искам да объркам нещо. Благодаря ви предвартително!!

Неактивен ivko02

• Активен потребител
  • Публикации: 38
  • Нас. място: Русе
Отг: Аквариум за Бети
« Отговор #1 : петък, 24 юни 2016 г., 14:22 ч. »
1. Да, но някой видове могат да подръпват перките на мъжките. По- добре само бети.
2.Можеш да сложиш грунд и растения. Ако ще гледаш мъжка и женска в един аквариум растенията са задължителни, за да има къде женските да се крият от набезите на мъжкия. На тези риби не им трябва филтър, но е препоръчителен. Вземи нагревател за през зимата.
3. 1 мъжка 4-5-6 женски.
4. Могат да живеят заедно докато мъжките станат полово зрели. После мъжките ще се бият, а може и да се получи и кръвосмешение с женските.
5. Избираш най- красивия мъжки и най- пълната с хайвер женска. Най- вероятно повечето малки ще са или сини или червени. Може да има и други цветове да кажем бели. Зависи от родословното дърво на родителите. Не меши два вида да кажем splendens и half moon.

Неактивен Lesi06

• Активен потребител
« Отговор #2 : петък, 24 юни 2016 г., 15:07 ч. »
Много благодря, а за да ги размножа не трябва да има грунд нали? А ако гледам мъжки и женски в един аквариум и не искам да ги размножавам какво да правя, не искам повече от едно поколение за сега?

Неактивен ivko02

• Активен потребител
« Отговор #3 : петък, 24 юни 2016 г., 17:52 ч. »
Може да сложиш грунд. На мъжкия ще му е малко по- трудно да взема малките като падат от гнездото, но иначе няма да е проблем. Съмнявам се малките да оцелеят, ако не ги отделиш някъде. По- добре, ако искаш да ги размножаваш си вземи малък развъден аквариум. Нали знаеш, че не можеш да гледаш повече от един мъжки в един аквариум?

Неактивен Lesi06

• Активен потребител
« Отговор #4 : петък, 24 юни 2016 г., 20:36 ч. »
Да имам 22 л. аквариум и ще го използвам за развъден, но през останалото време мъжката и женските като са в един аквариум няма ли да има някакви проблеми помежду им? И да направя ли накакви пештери от камъни, и какви точно растения да сложа ?

Неактивен ivko02

• Активен потребител
« Отговор #5 : петък, 24 юни 2016 г., 21:54 ч. »
Едва ли ще има проблеми, ако сложиш мъжката при женските. Особемо, ако има повече укрития за женските. Все пак, ако видиш накъсани плавници не се притеснявай, зарастват сравнително бързо. Пещера може да направиш. Растения- каквито решиш. При мен бетата не закача растенията и всичко е ок. Като ги развъждаш сложи някакво плаващо растение. Може и да сложиш черна подложка отдолу под развъдния аквариум, за да може мъжкия по- лесно да вижда падналите личинки и да ги качва в гнездото. В форума пише как става размножаването. Аз лично не съм ги рзмножавал и нямам опит, за да говоря.

Неактивен Lesi06

• Активен потребител
« Отговор #6 : петък, 24 юни 2016 г., 22:53 ч. »
Мерси аз за размножаването доста четох, разбрах. А нали мога да пусна ЖЕНСКА бета при живородки. И за развъден аквариум нали не е малко 20 л?

Неактивен ivko02

• Активен потребител
« Отговор #7 : петък, 24 юни 2016 г., 23:21 ч. »
Не мисля, че ще има проблем, ако бетата е женска. Ако искаш пробвай и с мъжка, но гледай да няма гупи. Преди две години бях пробвал и май само с гупите имаше проблем. В 50 литра не може да сложиш хелери (трябва им аквариум минимум 100см. за плуване, иначе не се чувстват добре.) Остават плати и молинезии. С плати съм сигурен, че няма да имаш проблем и с молинезиите май така. Експерементирай, ако искаш. И без това, ако се случи нещо след месец- месец и половина опашката ще зарастне.  Можеш   да добавиш и анцитруси или коридораси, ако си любителка на сомовете. С тях всичко е ок. За развъден аквариум 20 литра е добре  :).

Неактивен Lesi06

• Активен потребител
« Отговор #8 : петък, 24 юни 2016 г., 23:29 ч. »
Добре благодаря ти много. Имам 4 гупи, но ще пробвам опашките им не са много холеми за сега ;)
Ще пиша ако имам още въпроси!
Последно за карантинен аквариум проблем ли е ако мяма нищо в него грунт растения ?

Неактивен ivko02

• Активен потребител
« Отговор #9 : петък, 24 юни 2016 г., 23:48 ч. »
 Бетарник
Грунд, растения, нагревател, термометър- задължителни
Пещера, филтър- препоръчителни
 Развъден аквариум
плаващи растения- задължителни
пещера на дъното, черна подложка под аквариума- препоръчителни
Карантинен аквариум
Филтър, грунд- препоръчителни.

В карантинния аквариум грунда и филтъра са препоръчителни, понеже в тях се заселва колония полезни бактерии и така спомагат за по- висока хигиена в аквариума. Лечението може да се проведе и без тях. Филтъра да не прави силно течение!

В развъдния плаващите растения са задължителни понеже осигуряват укритие за женската и помагат на мъжкия да построи гнездо. Всичко, което може да послужи за укритие е от полза.

В бетарника може да сложиш всичко, но гледай да напрвиш повече укрития за женските.

Неактивен Lesi06

• Активен потребител
« Отговор #10 : петък, 24 юни 2016 г., 23:59 ч. »
Супер си , много ми помогна. Значи утре итивам на пазара харесвам си рибки и в карантинният, за сега ще е без грунд, а после след 2 седмици , този аквариум ще го правя бетарник. С камъни пясък, пещери растения. Пак много благодаря, ако имам въпроси нали може да те питам :) :) :)

Неактивен ivko02

• Активен потребител
« Отговор #11 : събота, 25 юни 2016 г., 00:05 ч. »
Естествено  :D . Ако знам отговора ще помагам и да качиш снимки на аквариума, като го направиш  ;)!

Неактивен Lesi06

• Активен потребител
« Отговор #12 : събота, 25 юни 2016 г., 00:10 ч. »
Добре обещавам ще ми е малко трудно, че е триъгълен но... ;) :)

Неактивен Fundulopanchax

• Активен потребител
  • Публикации: 116
« Отговор #13 : понеделник, 27 юни 2016 г., 14:31 ч. »
Спленденс и халфмуун не са различни видове, а различни форми на опашката. Ако имаш една риба с обикновена - вейл тейл опашка  и един халфмун единствения начин да получиш други халфмуун е да ги кръстосаш. Естествено халфмуун няма да излезе веднага, а след като кръстосаш брат и сестра от следващите поколения или някоя риба от полученото поколение с майката или бащата - халфмуун.
От синя и червена риба излизат основно пъстри - повече синьо и по-малко червено.  Почти никога няма риби с чист цвят.

Неактивен ivko02

• Активен потребител
« Отговор #14 : понеделник, 27 юни 2016 г., 18:35 ч. »
Така е вида е betta splendens. Аз съм се объркал имах предвид отделни видове като imbellis, smaragdina, rutilans и др.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.