Автор Тема: Проект за аквариум около 300 литра и живораждащи рибки  (Прочетено 18445 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен dafil

• Активен потребител
  • Публикации: 1 645
  • Нас. място: Пловдив
  • Трендафил Гълъбов
Отг: Проект за аквариум около 300 литра и живораждащи рибки
« Отговор #90 : сряда, 23 септември 2009 г., 11:16 ч. »
Сега наново трябва оразмеряваш осветление,филтрация, отопление :)
...и аз в началото мислих да скачам на 140/60/70в,но се замислих, че при положение, че не съм зе занимавал от доста време и имам доста да изчета св кротнах на 240 литров.

засега ;)

Неактивен guergo

• Активен потребител
  • Публикации: 73
  • Нас. място: София
« Отговор #91 : сряда, 23 септември 2009 г., 11:28 ч. »
Ами помещението ми е топло, та си мисля че всичко ще си остане същото. За филтъра изчетох много добри отзиви за Атман 3338. А осветлението за сега ще го оставя същото. После ако е недостатъчно, винаги мога да добавя една пура.

Неактивен gre6nik

• Активен потребител
  • Публикации: 36
  • Нас. място: Айтос
« Отговор #92 : вторник, 22 декември 2009 г., 21:14 ч. »
Няма да споря :)
Аз просто  тогава попитах дали като си купя юпиес  заради компютъра,мога да включа и филтъра към него

Понеже се занимаван с компютри и мрежи - да кажа и аз нещо за UPS-ите. Ако си вземете евтин - на изхода напрежението не е синусуидално което не се харесва на двигателите. Обаче има и качествени, на които може да сложите външни акумулатори (не стартерни а тягови) и на изхода им да закачите каквото си пожелаете. Скъпички са - така че стои въпроса - заслужава ли си и толкова ли е нужно непрекъсваемото захранване ...

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.