Автор Тема: ПОМОЩ  (Прочетено 1404 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен Виктория

• Регистриран потребител
  • Публикации: 3
  • Нас. място: Варна
ПОМОЩ
« : неделя, 06 ноември 2016 г., 03:05 ч. »
Преди няколко месеца малката ми сестричка получи две златни рибки. Преди около час забелязах, че едната рибка име нещо като отворена рана там, където би трябвало да е капачето на хрилото. Енергична е , храни се, но раната е отворена и изглежда страшничко. Не съм гледала риби, не знам какво да правя, нямам идея дали е болест или е рана. Възможно ли е да се е наранила сама или другата рибка да я е наранила? Дано от снимкара видите за какво става въпрос... Не зная трябва ли тази рана да се третира с нещо противоинфекциозно и какво да е то. :scare2: :o

Неактивен Виктория

• Регистриран потребител
Отг: ПОМОЩ
« Отговор #1 : неделя, 06 ноември 2016 г., 03:12 ч. »
Ето още две снимчици...

Неактивен vanko77777

• Активен потребител
  • Публикации: 609
  • Нас. място: гр.Казанлък
« Отговор #2 : неделя, 06 ноември 2016 г., 16:56 ч. »
Мисля че рибата не е болна нито има рана, а има дефектно хрилно капаче което не е проблем да живее така
Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.
20l.-Скаридарник
40l.
250l.
462l.- 4бр. Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

Неактивен Виктория

• Регистриран потребител
« Отговор #3 : неделя, 06 ноември 2016 г., 17:00 ч. »
Снощи го забелязах за първи път и съм убедена,че преди това рибчо не беше така, затова се притеснявам много. Оначе е енергична, олува си, храни се...

Неактивен RosiBosiE

• Активен потребител
  • Публикации: 211
  • Нас. място: София
  • Златар/ка
« Отговор #4 : понеделник, 07 ноември 2016 г., 19:44 ч. »
Здрасти, здрасти :) Ето линк към подобна тема:

http://www.aquaportal.bg/forum/index.php?topic=8695.0

Виж мнението на raiko по въпроса (експерт по златните рибки).

Междувременно, не е лошо да проследите параметрите на водата в аквариума с тест. Аквариума объл и висок ли е?  Какъв обем е?( колко литра е) и колко често сменяте водата в него?
Златните рибки имат нужда от седмична смяна на водата от порядъка на 50 % и никога не се сърдят на това :) Смяната естествено зависи от обема на аквариума, броя на рибите и големината им като варира между 30% и 80 %.
В случай че параметрите на водата са добри и рибата се държи нормално, то просто я наблюдавай без да третираш с лекарства. Много рибки живеят дълго и пълноценно и с липсващо хрилно капаче.

Rosi

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.