Автор Тема: Рестарт и цихлиди.  (Прочетено 14541 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен geshi

• Активен потребител
  • Публикации: 1 470
  • Нас. място: Враца
  • Ъ ъ ъ кво пипнах,че тръгна?
Отг: Рестарт и цихлиди.
« Отговор #15 : вторник, 20 септември 2016 г., 14:29 ч. »
Те и лабидохромисите стават толко, но в съдове като твоя. Абе видове много, то и от син цвят да син си има голяма разлика.

Неактивен NIKOLAIF

• Активен потребител
  • Публикации: 46
« Отговор #16 : вторник, 20 септември 2016 г., 16:07 ч. »
За асейто ще реша в последствие ,кято дойде време да слагам рибите.Тъкмо може и по-голям аквариум да взема.Само с женами как дасе разбереме,но ще стане.Щом се нави от 10 литра на 200мисля,че няма да има проблем :-) .Утре ще взема 50 кг. мраморен чипс,че ми идва без пари.какво ще кажете за него.В Сандански е мека водата и така ще се надявам дая задържа в норнорми.Трябва да препоръчате химия за водата.

Неактивен mitaka01

• Регистриран потребител
  • Публикации: 11
« Отговор #17 : четвъртък, 22 септември 2016 г., 21:58 ч. »
Здравей и от мен и поздравления за избора на риби,при добри условия в аквариума ще се радваш на много красиви цветове и интересно поведение. Бих ти препоръчал да сложиш коралов пясък, но щом другият ти идва без пари :).
За добавки към водата бих те посъветвал първо да разучиш хубаво видовете и начините, и после да решиш. Най- важно е да са постоянни параметрите на водата дори и по-ниски,малавийците са адаптивни риби,но най-важното е параметрите да са постоянни,ако са F1 или Wild,тогава има голямо значение.
И един съвет от мен като решиш кои видове ще гледаш,разучи ги добре и внимавай като ги взимаш,че вече по-рядко има хубави и чисти видове.

Поздрави.

Неактивен trifon ynev

• Активен потребител
  • Публикации: 197
  • Нас. място: Раднево
« Отговор #18 : петък, 23 септември 2016 г., 10:15 ч. »
По добре не слагай химия.Както е казал колегата по важно е водата да е стабилна.Примери си Ph-то добре е да е над 7 .

Неактивен NIKOLAIF

• Активен потребител
« Отговор #19 : петък, 23 септември 2016 г., 10:52 ч. »
Каква е разликата междо f1 и лаелд? Какви е по-добре да търся?Мраморния чипс се оказа мраморно брашно .И след пресяване със сито 0.5 мм.Сега ще съм с фракция от 0.5 мм.до 1.5 мм.

Неактивен Boby_

• Цихлидиот
  • Aquaportal мениджър
  • Публикации: 3 635
  • Нас. място: София
    • Моите аквариуми - описание, снимки и история.
« Отговор #20 : петък, 23 септември 2016 г., 15:04 ч. »
Лаелд!?!? Ти сериозно ли...  :crazy: Както и да е.

F0 са дивите риби (wild), уловени директно от естественото си местообитание - в случая ез. Малави. F1 e тяхното поколение - първо поколение, откгледано в аквариум. Следващото е F2, но обикновено никой вече не държи сметка след F1.

Купуването на диви риби си има плюсове, особено ако се занимаваш с развъждане и търговия. За твоите сегашни цели F1 е прекрасен вариант, а дори и F2+, стига рибите да изглеждат добре.
"Там, где торжествует серость, к власти всегда приходят чёрные."
А. и Б. Стругацкие, "Трудно быть богом"

Неактивен NIKOLAIF

• Активен потребител
« Отговор #21 : петък, 23 септември 2016 г., 15:20 ч. »
Лаелд!?!? Ти сериозно ли...  :crazy: Както и да е.

F0 са дивите риби (wild), уловени директно от естественото си местообитание - в случая ез. Малави. F1 e тяхното поколение - първо поколение, откгледано в аквариум. Следващото е F2, но обикновено никой вече не държи сметка след F1.

Купуването на диви риби си има плюсове, особено ако се занимаваш с развъждане и търговия. За твоите сегашни цели F1 е прекрасен вариант, а дори и F2+, стига рибите да изглеждат добре.

И аз си мислих,че е това,но да разбера от експертите.Как могат дасе познаят рибите,че се f1.А по-лошото ако ми набутат някои хибриди.Защото мисля да взема малки рибки.

Неактивен mitaka01

• Регистриран потребител
« Отговор #22 : петък, 23 септември 2016 г., 15:46 ч. »
По въпроса за добавките към водата премери колко ти е пх без добавки, и има във форума много хубава и изчерпателна тема за различните добавки към водата от Boby,за което съм му много благодарен,много може да се научи.
Аз затова ти предложих коралов пясък,защото малко вдига пх и го държи горе долу в постоянни граници.
За рибите има много сайтове с описание и снимки за различните видове и най-важното съвместимост кой с кой вид могат да се гледат.
Когато си взимаш риби е хубаво първо да си ги разучил хубаво,виж как изглеждат родителите разпитай откъде са взимани кое поколение са и така нататък. И един съвет от мен виж как се гледат родителите,ако са образно казано хиляда вида в един аквариум пожелай приятен ден и дотам.
Лошото е че вече рядко може да си вземеш хубави и качествени риби,незнам мисля че се набляга прекалено много на декорациите,отколкото на рибите,все пак гледаме риби а не камъни и пясък;)

Неактивен geshi

• Активен потребител
« Отговор #23 : петък, 23 септември 2016 г., 17:15 ч. »
Аз ще те посъветвам да си вземеш най-обикновени риби, защото се съмнявам, да намериш разлика в F1 и F5 щом не си гледал до сега такива риби. Моите съм ги вземал по 2-3-5лв и са си много хубави (според мен де). За F1 ще се изръсиш, а не е ясно дали ще са такива. Пусни си обява и ще намериш риби. В тези риби има доста цвят и след време няма да ти прави впечатление кой F са.
Поздрави.

Неактивен mitaka01

• Регистриран потребител
« Отговор #24 : петък, 23 септември 2016 г., 18:36 ч. »
Важното е да са хубави и качествени рибките за да можеш да се наслаждаваш на прекрасни цветове.Само внимавай за хибриди че има много недобросъвестни,а дали са f1,f2 не е много от значение,важното е водата,храната и добри условия в аквариума.
Ти към кои видове си се насочил?

Неактивен NIKOLAIF

• Активен потребител
« Отговор #25 : петък, 23 септември 2016 г., 21:01 ч. »
Рибте който съм избрал са labidochromes cearuleus,pseudotropheus sp.acei i lulonocara fire fish .Дали тези видове могат дасе гледат заедно без проблеми .Мисля ако стават да купя по 10 бр. малки и след като пораснат да оставя по 5-6 бр.

Неактивен geshi

• Активен потребител
« Отговор #26 : петък, 23 септември 2016 г., 21:17 ч. »
Без синичко ли?

Неактивен NIKOLAIF

• Активен потребител
« Отговор #27 : събота, 24 септември 2016 г., 07:47 ч. »
Без синичко ли?

Вярно без синичко май няма да е добре ,махам red dragon и слагам мангано :-)  така ще е по-добре.Гледам снимки на аквариуми и всички има сини рибки.

Неактивен NIKOLAIF

• Активен потребител
« Отговор #28 : петък, 30 септември 2016 г., 21:28 ч. »
Дайте идея за вътрешен филтар,да е минимум 1400 литра.Благодаря предварително.

Неактивен NIKOLAIF

• Активен потребител
« Отговор #29 : събота, 01 октомври 2016 г., 15:22 ч. »
Дайте идея за вътрешен филтар,да е минимум 1400 литра.Благодаря предварително.

Размених си една част от рибите за филтър ,,resun P-1500 L''.Някой ако има такъв да каже дали е доволен от него.Започвам вадене на стария грунд и слагане на новия.Само за камъните несъм решил дало да оставя старите или да сложа речни.Давайте идей неме жалете:-) .

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.