Автор Тема: Съвети за хищни риби - нещо такова...  (Прочетено 41998 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен dimitarkrastev

• Активен потребител
  • Публикации: 873
  • Нас. място: Пазарджик
  • Риболюбец15
Отг: Съвети за хищни риби - нещо такова...
« Отговор #1110 : четвъртък, 26 април 2018 г., 20:38 ч. »
Добре, разбрах, няма да рестартирам напълно. Ето че може да се постигне едногласие по даден въпрос в този форум, супер сме!  :up:
Ще действам точно както ми казва dndechev.
Аsito аз и сега имам УВ лампи. Имам два външни филтъра SunSun - най-мощния модел 2000л/ч с УВ лампи. Мисля, че едната лампа е 9W /може и да лъжа/ значи общо ~18W за 500л. вода, Добре ли е?

Сега отделен въпрос: /за тази тема с чудовищата/
Костенурката ми Трионикс вече е около 25см. черупка и 15см. шия общо като се "разтегне" е към 40см.
До сега я хранех със замразената цаца, която купувам през месец по 3-4 пакета. Та въпроса е - сега като се затопли времето и червеите в градината излезнаха /пълно е с тях/ дали могат да ми спестят малко пари и да разнообразят диетата на костенурката?
Мога да кажа, че в двора ни не се използват никакви пестициди и други препарати, може би от време на време някой растителни торове слагат нашите.
И друг въпрос - дали трябва да умъртвявам червеите /да ги режа например/ или мога да ги давам веднага живи след като ги измия? Питам, защото ме е страх да не й навредят на стомаха, не знам?
Иначе червеите са от тези обикновените дъждовни червеи, но мутанти.  :lol:  Повечето са по 20см., но съм хващал и 30+см.

Неактивен dimitarkrastev

• Активен потребител
  • Риболюбец15
« Отговор #1111 : четвъртък, 03 май 2018 г., 10:27 ч. »
Дайте спешно съвет - какво мислите!?
Дали средно голяма костенурка трионикс може да спука аквариум 80х40х40 от 6мм. стъкло? Няма да има едри и тежки декорации, които да измести и да спукат стъклото, въпросът е дали тя някак може? Моля за бързи отговори, че трябва да поръчвам аквата!

Неактивен Pac

• Био-топчест биролей
  • Модератор на раздел
  • Публикации: 2 017
  • Нас. място: София / Враца
  • Станислав Пац
« Отговор #1112 : четвъртък, 03 май 2018 г., 14:41 ч. »
Нямам никаква представа от тези костенурки. Но и гупи да гледам, винаги се презастраховам с дебелината на стъклото. Доскоро имах аквариум със сходни размери (90х45х45) от 8мм стъкло. Сегашният ми (130х60х60) е от 12мм.

Неактивен dimitarkrastev

• Активен потребител
  • Риболюбец15
« Отговор #1113 : четвъртък, 03 май 2018 г., 17:47 ч. »
Просто питах, защото ще поръчвам такъв аквариум и ако е от 6мм. ще ми излезне почти двойно по-евтино. Но си много прав, че ще е по-добре да се застраховам с 8мм. стъкло. А може ли съвет от къде да купя подложка за аквариума? Нали някакъв мек материал се слага отдору, че да предпази аквариума от спукване?

Неактивен Pac

• Био-топчест биролей
  • Модератор на раздел
  • Станислав Пац
« Отговор #1114 : четвъртък, 03 май 2018 г., 22:03 ч. »
Аз ползвам нещо такова: https://bauhaus.bg/podlozhka-za-laminat-xps-5mm-100x50cm

Неактивен dimitarkrastev

• Активен потребител
  • Риболюбец15
« Отговор #1115 : четвъртък, 03 май 2018 г., 22:40 ч. »
Мерси, а някакъв стиропор дебел 0,5-1см. дали става? Защото не знам от къде да намеря това което ми показваш, а не ми се поръчва онлайн.

Неактивен geshi

• Активен потребител
  • Публикации: 1 475
  • Нас. място: Враца
  • Ъ ъ ъ кво пипнах,че тръгна?
« Отговор #1116 : четвъртък, 03 май 2018 г., 23:00 ч. »
Става.

Неактивен azsam222

• Активен потребител
  • Публикации: 171
  • Нас. място: Варна
« Отговор #1117 : четвъртък, 03 май 2018 г., 23:15 ч. »
За мен сигурното си е сигурно, имам 3 акваиумчета  90х40х40 и съм с 8мм стъкло. ..

Неактивен dimitarkrastev

• Активен потребител
  • Риболюбец15
« Отговор #1118 : четвъртък, 03 май 2018 г., 23:21 ч. »
Да, и аз стигнах до извода, че ще е по-добре да се изхарча малко повече, но поне да е сигурно аквариумчето. От 8мм. ще го поръчвам.
Геши, добре със стиропор ще го направя, че имам бая в избата.  :)
И последното нещо, което остана за коментиране относно този нов аквариум - Как да се транспортира Варна-Пазарджик? Мисля, че с еконт ще излезне солено, заради обема. Идеи?

Неактивен Pac

• Био-топчест биролей
  • Модератор на раздел
  • Станислав Пац
« Отговор #1119 : четвъртък, 03 май 2018 г., 23:33 ч. »
За подложката, мен тази ми харесва защото не се вижда много и не се рони. Иди в произволен строителен магазин и виж подложките за ламиниран паркет, харесай си нещо с недразнещ цвят и така...
Не знам колко пари ще ти излезе транспорта с Еконт, но се чудя защо ще го поръчваш във Варна този аквариум, ако си в Пазарджик.

Неактивен dimitarkrastev

• Активен потребител
  • Риболюбец15
« Отговор #1120 : петък, 04 май 2018 г., 09:32 ч. »
Ще видя в някой строителен да отскоча като имам време. Определено ще е по-красиво със сивкава, тъмна подложка, но ако не намерия ще използвам стиропор.
Поръчвам го от Варна, защото ще имам голяма отстъпка, но трябва да се измисли начин за транспорт. Скоро ще вземам друго нещо от еконт и ще ги попитам колко ще излезне превоза на аквариума.

Неактивен Pac

• Био-топчест биролей
  • Модератор на раздел
  • Станислав Пац
« Отговор #1121 : петък, 04 май 2018 г., 10:01 ч. »
Нищо чудно да ти иде отстъпката за транспорт. Ама ти ще си направиш сметката :)

Неактивен dimitarkrastev

• Активен потребител
  • Риболюбец15
« Отговор #1122 : петък, 04 май 2018 г., 10:09 ч. »
Да,  :D отстъпката ще иде. Най-добре някой ако има път Варна - Пазарджик/Пловдив, но едва ли. Друг вариант, ако баща ми има дела скоро във Варна да го вземе. /той е адвокат/
Ако някой акварист пътуващ в следващия месец от Варна до Пазарджик или Пловдив и има желание да помогне, моля, да ми пише на ЛС.  :pray:

Неактивен dndechev

• Активен потребител
  • Публикации: 793
  • Нас. място: Русе
« Отговор #1123 : неделя, 06 май 2018 г., 19:28 ч. »
Няма ли да и е тясно в такъв размер съд ? Да не говорим, че тепърва има да расте още и .........т.н.  Помисли го добре, че след 5-6 месеца да не се налага да поръчваш друг аквариум. :wink1: Ако си се спрял на 8-мица можеш спокойно да отпуснеш във размера......да речем едно 120/50/50 ми звучи доста по приемливо като за костенурка около 40-ситина см.

Неактивен dimitarkrastev

• Активен потребител
  • Риболюбец15
« Отговор #1124 : неделя, 06 май 2018 г., 20:15 ч. »
В момента е в аквариум 80х40 и пълен с 40см. вода и е перфе. Трябва да освободя този аквариум, за да го ползвам като каратина за дискусите и другите бъдещи риби. А не искам да продавам костенурката. Тя е сама в аквариума без много декорация и по цял ден седи на едно място.  Имам предвид, че е от видовете, които се препичат и ловуват чрез дебнене, грам не плуват и т.н. А и има още един проблем - вече нямам място за нови аквариуми. Това е последното "ъгълче", където мога да сложа аквариум и максимумът е 80х40х40.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.