Автор Тема: Развъждане на анциструси ?  (Прочетено 2333 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен n1k3r

• Регистриран потребител
  • Публикации: 5
Развъждане на анциструси ?
« : вторник, 29 ноември 2016 г., 08:18 ч. »
Здравейте колеги. Имам 3 анциструса на около може би 1г. 2 женски и 1 мъжки. Гледах ги в общия аквариум 40л. имаше 2 кокоса, но никога не съм ги виждал да се крият вътре. Та и ми дойде идеята да пробвам да ги развъдя. От онзи ден са преместени в 20л. аквариум и 3-те маника на дължина са около 6, 7 см. В аквата няма грунд има само нагревател, аератор и 1 стъклено малко шишенце от сок с малка дупка от пред. До колкото знам за да се развъдят трябва женските да имат хайвер и укритие, но при мен мойте женски май нямат хайвер. Та и тук ми идват въпросите. Не мога да разбера да ли са полово зрели и ако са и нямат хайвер и ги оставя известно време така дали би се получило нещо ??? Мъжкия има доста мустаци докато женските имат по 1 2 мустачета които са много малки което е нормално. Забелязах снощи, че мъжкия леко гонише и 2-те женски и или си играят нещо. А тази сутрин видях едната женска как влезе в това укритие и след нея и мъжкия.

И още един въпрос имам > Имам в общия 1 коридорас албинос и пуснах 2 калихта и албиноса ги подгони нещо. Та това нормално ли е или да предприема мерки ?

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 685
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
Отг: Развъждане на анциструси ?
« Отговор #1 : сряда, 30 ноември 2016 г., 10:58 ч. »
Коридорас не може да направи нищо на калихт. А за анциструсите си е Божа работа. Обикновенно рано или късно има малки, но има и изключения.

Неактивен n1k3r

• Регистриран потребител
  • Публикации: 5
« Отговор #2 : четвъртък, 01 декември 2016 г., 09:19 ч. »
От общия аквариум извадих 1-а кокос и им го сложих в техния където съм ги отделил. Та прави впечатление, че докато го сложа и почнаха да влизат вътре. Ако не са вътре то са кацнали на него като мухи на лайно. А стъкленото шишенце май ще го вадя, че грам не го поглеждат. Не знам дали ще се оформи двойка и или да търся още женски. Сегашния мъжкар все ги гони 2-те женски, но до там.

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 685
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #3 : четвъртък, 01 декември 2016 г., 10:36 ч. »
Обичат да пощят дървениики тези рибки. Затова са там. Пак казвам Божа работа е. И мен една комшийка ме гони цял живот ама... на. Не давам. Така, че търпение.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.