Автор Тема: Стойка за 500л аквариум.  (Прочетено 5869 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен kasl

• Активен потребител
  • Публикации: 96
Стойка за 500л аквариум.
« : вторник, 20 декември 2016 г., 13:33 ч. »
Здравейте искам да попитам предстои ми стартиране на нов 500 литра аквариум и съответно на скоро направих стойка за него.Всичко беше идеално много се кефех и т.н. стана супер здраво докато снощи не забелязах,че под предния ляв ъгъл на аквариума свети(т.е. аквариума не е легнал на стиропора от тази страна.Та веднага се заех с отстраняването на проблема сега всичко е наред но...има много лека денивелация.Ще кача снимка на нивелира да видите точно колко е малко.Въпроса ми е дали ще е особенно голям проблем имаики предвид огромната тежест?Пробвах доста начини да го оправя и като го оправя от тази страна тръгва от другата и реших да питам тук.Ето снимки http://prikachi.com/images.php?images/998/8995998M.jpg  http://prikachi.com/images.php?images/999/8995999M.jpg

Неактивен kasl

• Активен потребител
Отг: Стойка за 500л аквариум.
« Отговор #1 : вторник, 20 декември 2016 г., 20:31 ч. »
Забравих да кажа как е направена стойката за което се извинявам.Понеже имам проблем с намирането на читав заварчик(не съм и търсил много)реших да си я направя сам от дървен материал,тъй като съм работил с дърво и долу горе ми е ясно.Малко грубо изглежда да си кажа честно но за мен е по-важно да е здраво защото съм на 9-тия етаж а това си е доста вода..От греди 10х10 с 8 крачета през 40см пак от 10х10 греди между които има много разпонки ли как се наричат там захванати със стоманени планки (бяха скъпички) едно за друго.Значи супер е здраво само с празния аквариум не се поклаща дори само не съм сигурен с тази лека денивелация..

Неактивен uji

• Активен потребител
  • Публикации: 483
« Отговор #2 : вторник, 20 декември 2016 г., 20:40 ч. »
Отгоре сложил ли си плоскост на която да легне стеродура и съответно аквариума?

Неактивен kasl

• Активен потребител
« Отговор #3 : вторник, 20 декември 2016 г., 21:40 ч. »
Да има плоскост от пдч 2см и 2 см стиропор

Неактивен uji

• Активен потребител
« Отговор #4 : сряда, 21 декември 2016 г., 13:30 ч. »
Аз не разбрах много добре,  но ако стойката и аквариума върху нея,  не са нивелирани и ти дава тези отклонения от снимката - не е проблем.
 По-лошият вариант е ако стойката е крива и след като сложиш аквариума имаш луфт.  Стиропора ще обере до 2-3мм, ако имаш такъв,  след като започнеш да пълниш с вода.

Неактивен kasl

• Активен потребител
« Отговор #5 : сряда, 21 декември 2016 г., 18:58 ч. »
След още четене из други форуми и не само български напълних аквариума почти 50% и сега в момента е прав като по конец отвсякъде.Пишеше след някой друг ден да го напълня до горе и така ще видим какво ще да излезе.

Неактивен uji

• Активен потребител
« Отговор #6 : сряда, 21 декември 2016 г., 23:16 ч. »
След като четеш и по други форуми, трябва да ти е станало ясно,  че всичко над 400 литра е добре да бъде на метална поставка /за лично спокойствие /.  Наистина най-важна е изработката, но всичко ако е направено както трябва-нямаш проблем. 
Дано всичко е наред,  пълни постепенно и наблюдавай. Не забравяй,  че след водата следва грунд и хардскейп.  Успех!

Неактивен CaptainCaveman

• Активен потребител
  • Публикации: 238
« Отговор #7 : четвъртък, 22 декември 2016 г., 07:22 ч. »
Здравей,

Понеже правих скоро нещо подобно реших да ти споделя моя опит.

Аквариума ми е 480литра, 160х50х60в и 10мм стъкло. Първоначално си мислех стойката да е дървена по пример на този тип: https://www.youtube.com/watch?v=wPMn0xXjZF4 , но понеже съм с две леви ръце, а човека, който намерих да го направи реши да бъде метална и се получи това:

След това просто се облече с ПДЧ, малко стана неравномерно по ъглите, но за без пари толкова. Аквариума лежи на 3см фибран, а под него има ПДЧ плоскост.

Капака го чакам от Виолета  :bow:

Както каза колегата "за лично спокойствие" ама да ти кажа след като го напълних си легнах с мисълта, че на сутринта или ще ходя за грунд или за паркет  :grin: . На бандита аквата 1500 литра не лежи ли само на ПДЧ стойка? Мисля, че имаше снимки в профила му.

Неактивен vanko77777

• Активен потребител
  • Публикации: 609
  • Нас. място: гр.Казанлък
« Отговор #8 : четвъртък, 22 декември 2016 г., 08:42 ч. »

На бандита аквата 1500 литра не лежи ли само на ПДЧ стойка? Мисля, че имаше снимки в профила му.

Да неговия е само от ПДЧ лично съм го виждал
Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.
20l.-Скаридарник
40l.
250l.
462l.- 4бр. Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

Неактивен uji

• Активен потребител
« Отговор #9 : четвъртък, 22 декември 2016 г., 09:04 ч. »
Варианти много....
 CaptainCaveman ти е показал нагледно най-сигурният вариант за стойка.  И двата ми големи аквариума лежат на подобни метални конструкции.  Само бих добавил нивелиращи се крачета за да се нивелира цялата аква, ако има неравности по пода.

Неактивен uji

• Активен потребител
« Отговор #10 : четвъртък, 22 декември 2016 г., 09:05 ч. »
Ето снимка:

Неактивен kasl

• Активен потребител
« Отговор #11 : четвъртък, 22 декември 2016 г., 20:12 ч. »
Здравейте отново,искам да благодаря на всички които са дали мнението си.Да кажа до къде го докарах.Днес след работа го напълних до половината и продължава да е все така прав от всякъде хоризонтално/вертикално.Относно здравината на стойката съм сигурен в нея 10 на 10 греди са си доста здрави,изглежда по същия начин като металната стойка от снимката на колегата,само че по-масивно и по-грубо изглежда.От всичко най се притеснявам да не шурне тая вода,че както на всички е ясно контактите са ниско долу и може да се изпържиме,а и освен това съм на 9-тия етаж ще трябва да правя ремонт поне до 5-тия :D.Утре или други ден ще го напълня до горе и ще видим какво ще стане.

Неактивен sevginsali

• Активен потребител
  • Публикации: 551
  • Нас. място: гр.Кърджали
« Отговор #12 : петък, 23 декември 2016 г., 10:56 ч. »
Едно време ги коментирахме тия работи.
Според мен всеки с голям аквариум трябва да има застраховка за дома с вкл опция за аквариуми и течове за възстановяване на щети у дома и към сеседи.
Аз имам, за година е 80 лв.
Още повече за високите етажи.
Проблема на дървените стойки е в пространствената устойчивост при земетръс. По скоро в липсата им..
Хоби или тиха лудост?

Неактивен kasl

• Активен потребител
« Отговор #13 : понеделник, 26 декември 2016 г., 18:15 ч. »
Здравейте пак,не че има голям интерес по моя аквариум (все пак е празен още) но аз си се радвам и да си кажа какво направих.Вчера го напълних до горе и нямаше проблем,днес го изпразних до половината за да е по-лесно да се работи като дойде време да го аранжирам и така :)

Неактивен CaptainCaveman

• Активен потребител
  • Публикации: 238
« Отговор #14 : понеделник, 26 декември 2016 г., 18:32 ч. »
Реши ли какво ще гледаш в него?

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.