Автор Тема: Стойка за 500л аквариум.  (Прочетено 5694 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен kasl

• Активен потребител
  • Публикации: 96
Отг: Стойка за 500л аквариум.
« Отговор #15 : понеделник, 26 декември 2016 г., 23:56 ч. »
Реши ли какво ще гледаш в него?

Дам ще бъде растителен с атерини и червени неони за цвят :)

Неактивен vanko77777

• Активен потребител
  • Публикации: 600
  • Нас. място: гр.Казанлък
« Отговор #16 : вторник, 27 декември 2016 г., 10:38 ч. »
Много добър избор
Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.
20l.-Скаридарник
40l.
207l.
462l.-Чифт Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 573
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #17 : понеделник, 02 януари 2017 г., 04:33 ч. »
Тъй, тъй. Сега остава да намериш атерини.

Неактивен CaptainCaveman

• Активен потребител
  • Публикации: 238
« Отговор #18 : понеделник, 02 януари 2017 г., 06:45 ч. »
Тъй, тъй. Сега остава да намериш атерини.

Аз като гледам това се отнася за почти всичко вече...

Неактивен kasl

• Активен потребител
« Отговор #19 : понеделник, 02 януари 2017 г., 10:15 ч. »
Мдаа това ще е основния проблем мисля.Дали не търся правилно не съм сигурен но не мога да намеря онлайн сайт за доставка на риби до България.Ще се задоволя с 4-те вида които има най-често у нас,пък знаеш ли един ден може да стане чудо и да си намеря някоя по-рядка :)

Неактивен kasl

• Активен потребител
« Отговор #20 : петък, 10 февруари 2017 г., 16:46 ч. »
Здравейте отново,аз пак с поредния въпрос но за по-сигурно да чуя няколко мнения.Прави ми впечатление,че стиропора под аквариума който е 2см много се мачка става сигурно 1см.Дали би станала някаква беля с времето да го сменя с фибран или веднъж като се свие обора луфта ако има и си остава стабилна основа?

Неактивен CaptainCaveman

• Активен потребител
  • Публикации: 238
« Отговор #21 : петък, 10 февруари 2017 г., 16:50 ч. »
Аз съм с 3см фибран под моя 480 литра. До сега, стана вече може би 3 месеца не съм забелязал никакви проблеми.

Неактивен dido1

• Активен потребител
  • Публикации: 415
  • Нас. място: София
« Отговор #22 : петък, 10 февруари 2017 г., 17:24 ч. »
Фибрана е по твърд и с по голяма носимоспособност, няма как да го смачкаш с 500л аквариум, отделен въпрос е ако стойката ти е крива, там най добре да сложиш дървена подложка 2,5-3см за да легне дъното на равна повърхност за да не спукаш дъното.
544 л. Малави Мбуна

Неактивен uji

• Активен потребител
  • Публикации: 483
« Отговор #23 : петък, 10 февруари 2017 г., 17:35 ч. »
Аз също съм с фибран на правеняшките акви.  Някой колега, който е слагал стиропор ще трябва да сподели мнение.
Теб какво по-точно те притеснява, че не ми стана ясно?

Неактивен kasl

• Активен потребител
« Отговор #24 : петък, 10 февруари 2017 г., 23:13 ч. »
Теб какво по-точно те притеснява, че не ми стана ясно?

Притеснява ме че стиропора се мачка на определени места не по цялата дължина.Което ме кара да мисля,че има някаква кривина макар ,че като е пълен аквариума е идеално прав от всички страни.Това е причината да не работи още аквариума.Всичко съм му купил вече но някаква несигурност изпитвам.

Неактивен vanko77777

• Активен потребител
  • Публикации: 600
  • Нас. място: гр.Казанлък
« Отговор #25 : петък, 10 февруари 2017 г., 23:31 ч. »
Моя е с 2см. фибран и отгоре 1 см.стиропор
Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.
20l.-Скаридарник
40l.
207l.
462l.-Чифт Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

Неактивен uji

• Активен потребител
  • Публикации: 483
« Отговор #26 : събота, 11 февруари 2017 г., 03:20 ч. »
Щом аквата още не е стартирана, няма смисъл да чакаш, а отстранявай всички проблеми, които те притесняват! Аз очаквах, че си го напълнил с вода,  сложен е грунд,  хардскейп и чака само рибките....
Много колеги, както и аз,  изразихме мнение по въпроса за стойката,  така че би трябвало да си направил някакви изводи.  Сменяй стиропора с фибран,  ако и стойката те притеснява-прави друга.  Тези 500литра вода са в твоят дом.
Между другото,  скоро се появи колега във форума,  който е с 700 литров аквариум без да има метална стойка.  Аквата изглежда добре,  гледа Дискуси човека и не споменава  да има проблеми от такова естество.
 Аквариума не е картина - факторите,  които могат да ти донесат главоболия са много: непрекъснатите интервенции по подръжката,  деца,  домашни любимци... /природните бедствия не ги броя/. Така че се погрижи да отстраниш всичко що те притеснява на този етап, за да спиш спокойно.

Неактивен dndechev

• Активен потребител
  • Публикации: 790
  • Нас. място: Русе
« Отговор #27 : събота, 11 февруари 2017 г., 09:03 ч. »
Да споделя и аз . Ще пусна снимка на моята метална стойка на големия аквариум . Върху нея има два плота по 25 мм които са кантирани заедно . В процеса на пълнене се наложи да нивелирам стойката няколко пъти , защото е от две части допрени една до друга . Първо само конструкцията , после с плотовете , след това с аквариума и няколко пъти при пълненето ( през 200-300 л по скоро проверка дали е наред ) . Между аквата и плота съм със 5 мм. фибран и нищо друго. Ако трябва да бъда честен не го бях гледал дали е смачкан досега . Е сега след като видях темата го погледнах и имам чуството , че не е мръднал въпреки големия товар .

Неактивен Tony_JB

• Активен потребител
  • Публикации: 185
« Отговор #28 : неделя, 19 февруари 2017 г., 12:03 ч. »
Бръмм,
здрасти!!!
В повечето случаи нивелацията май ни е проблем.Само да вметна че на такива големи литражи (от 500+) трудно ще се поставят читави нивелиращи крачета.Когато се мисли за тях доста трябва да се помисли какъв товар могат да носят и колко трябва да се сложат.
Определено бих заложил на фибрана вместо на по мек вариант защото аква от 500 литра + стъкло+грунд и т.н ще тежи доста.
Да моя шкаф е без метална рамка на 700 литра аквариум,но за целта съм ползвал 5 бр носещи които са от сдвоено ПДЧ,също така гръб от ПДЧ и горена и долна плоскост от сдвоено ПДЧ. Мисля обаче че ако има сериозна метална конструкция не би се налагало ползването на ПДЧ по дебело от 18 мм,освен ако не се цели постигането на по масивен ефект.
700л Дискуси,Рамирези,Конго Тетра,Родостомуси,Червен Неон, L-183;201;213
  70л Молинезия Велифера,Плати,Червен Хелер,Червен Неон

Неактивен valkov

• Активен потребител
  • Публикации: 81
« Отговор #29 : неделя, 19 февруари 2017 г., 12:33 ч. »
Здрасти колеги с удоволствие изчетох цялата тема, според моето виждане металната конструкция е по добрият вариант стига да се подбере правилният профил.А избор на метал бол.Що се отнася за крачета аз не бих се доверил на купени бих си ги изработил сам, просто са нужни болтове м10 , продават ги в специализираните магазини като ИТТ от специализирана стомана.Като се сложат разпонки ще стане здраво, лично аз си направих шкаф от профил и го облякох с ПДЧ.Идвал си в нас и си го виждал.При дървото сглобките са ти с винтове те могат да изпуснат докато заварката не, дървото се изметва с времето
От тежестта имай го предвид и това.За това залагам на метала.
"Quo Vadis DOMINE?"

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.