Автор Тема: Растенията ми не вървят добре. Защо? :)  (Прочетено 2648 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен farchashtiq

• Активен потребител
  • Публикации: 61
Растенията ми не вървят добре. Защо? :)
« : вторник, 16 май 2017 г., 09:41 ч. »
Здравейте, преди десет дни стартирах аквариум. Сложих най-бързо растящите растения. Светлината ми е 0,5 V на 1 л. (както трябва да е). Светя по 5-6 часа на ден (така пишеше за начало). Листата на растенията пожълтяват и избленяват в последствие, което ме кара да си мисля има липса на някой хранителни вещвства.Дори Валиснерията ми, която винафи ми е вървяла...пожълтява и избледнява. Може ли да ми дадете съвет какво да добавя. Благодаря предварително!
Дори живота си аз да прекарам,в мизерия и крайна нищета.Левскар завинаги оставам,Левскар дори и след смъртта.

Неактивен dndechev

• Активен потребител
  • Публикации: 793
  • Нас. място: Русе
Отг: Растенията ми не вървят добре. Защо? :)
« Отговор #1 : вторник, 16 май 2017 г., 14:44 ч. »
Нищо недей да добавяш, няма смисъл. Изчакай да се стабилизира аквариума. Няма начин за 10-тина дена всичко да е ОК. Търпение му е майката.

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 713
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #2 : сряда, 17 май 2017 г., 03:33 ч. »
В момента растенията ти гладуват. Няма как да е по друг начин, при условие че аквариума е нов. Няма детрит, няма изграден азотен цикъл, няма нищо. Търпение му е майката. :drinks:

Неактивен farchashtiq

• Активен потребител
  • Публикации: 61
« Отговор #3 : сряда, 17 май 2017 г., 10:37 ч. »
Много ви благодаря за отговорите! Не пипам щом казвате. Този път съм се заредил с търпение. Все пак стартирам аквариума за 4-5 път :) Поздрави!
Дори живота си аз да прекарам,в мизерия и крайна нищета.Левскар завинаги оставам,Левскар дори и след смъртта.

Неактивен Емануела

• Активен потребител
  • Публикации: 50
  • Нас. място: София
  • -"В мен се спотайва една заразна тиха ЛУДОСТ!" -Ем
« Отговор #4 : сряда, 31 май 2017 г., 07:12 ч. »
Здравей. Съгласна съм с колегите. Но се чудя по натам във времето,мислиш ли да подаваш со2(с някояя проста системка) и торове (течни или прахообразни) ? Или ще го караш чисто?Според мен колкото и да е бързорастящо и некапризно едно растение трябва да има такива допълнителни грижи.   :)

Неактивен dndechev

• Активен потребител
  • Публикации: 793
  • Нас. място: Русе
« Отговор #5 : сряда, 31 май 2017 г., 08:13 ч. »
Не е задължително. ;) Повечето растения могат да се гледат и без "добавки" (изключваме полянките)......е нещата се случват по-бавничко, но това е положението. А за бързо растящите-даже няма и нужда. Имай предвид, че ако не знаеш какво правиш с торове, ЦО и силна светлина може да си докараш страшен бум на водорасли и после трудно се оправя положението.

Неактивен kuvert

• Активен потребител
  • Публикации: 20
« Отговор #6 : сряда, 31 май 2017 г., 19:54 ч. »
При стартиране на аквариум първите две седмици растенията консумират САМО калий! В момента растенията ти изпитват остра липса на калий. А относно торенето впоследствие-всяко растение иска да се храни.Това е естествен биологичен процес. Ще имат нужда от микроелементи,от макроелементи...

Неактивен Chr

• Активен потребител
  • Публикации: 205
  • Нас. място: София
« Отговор #7 : вторник, 04 юли 2017 г., 14:49 ч. »
Освен калий, давай им и по малко желязо - нужно им е за фотосинтезата. А нататък се подготви психически да си ториш пълноценно.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.