Автор Тема: имам нужда от съвет  (Прочетено 839 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен kris85

• Регистриран потребител
  • Публикации: 7
имам нужда от съвет
« : вторник, 28 ноември 2017 г., 11:06 ч. »
имам проблем с размножаването на охлювите и на растението,което се вижда на снимката.рибите няма къде да плуват от това растение пък не ми се изхвърля,че е живо...какво да направя и с охлювите,защото са вече адски много.имам чувството,че са повече от грунда,а не ми се иска и тях да изхвърлям...растението плува свободно в аквариума без да е вкоренено...

Неактивен Pac

• Био-топчест биролей
  • Модератор на раздел
  • Публикации: 2 017
  • Нас. място: София / Враца
  • Станислав Пац
Отг: имам нужда от съвет
« Отговор #1 : вторник, 28 ноември 2017 г., 13:38 ч. »
Не може да не вадиш растения от акварима в някакъв момент. Малко е странно да ти е жал за тях, растенията е нормално да се кастрят и това е добре за тях.
Между другото след месец ще ми трябва такова растение :D Та може да му намериш нов дом при мен.

Относно охлювите, обикновено се въдят когато остава неизядена храна. Вадиш и хвърляш или си намираш нещо да ги яде. Сигурно пак ще ти е жал. :)

Неактивен kris85

• Регистриран потребител
  • Публикации: 7
« Отговор #2 : вторник, 28 ноември 2017 г., 17:13 ч. »
 не ми е точно жал по скоро ми е неприятно да ги изхвърлям,все пак са част от среда на аквариума...само кажи къде си и даже ще ти го докарам,това растение доста спомогна за завъртането на азотния цикъл и явно се чувства доста добре в аквариума ми при положение,че толкова се е развъдило...

Неактивен Pac

• Био-топчест биролей
  • Модератор на раздел
  • Публикации: 2 017
  • Нас. място: София / Враца
  • Станислав Пац
« Отговор #3 : вторник, 28 ноември 2017 г., 18:03 ч. »
Имаш лично съобщение. :)

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор