Автор Тема: Хубав ситен пясък, откъде?  (Прочетено 1989 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен Pac

• Био-топчест биролей
  • Модератор на раздел
  • Публикации: 2 017
  • Нас. място: София / Враца
  • Станислав Пац
Хубав ситен пясък, откъде?
« : неделя, 17 декември 2017 г., 20:04 ч. »
Здравейте, за новия ми аквариум искам съвсем обикновен ситен речен пясък, жълтеникаво-сив. Отидох днес в HomeMax и взех 50кг "детски пясък" за пясъчници... Ами за нищо не става, аз искам ситен, ама този е прекалено, целият от някакви микро частици. Като тръгна да го промивам отива всичкото в канала, освен това е доста тъмен на цвят и с множество лъкави частици, предполагам от някакви миди, но категорично не е каквото си представях. Може би е трябвало да взема пясък "за строителство". Помня преди години като дете си крадях от разни строежи пясък и беше доста ок.
Ако може някой със скорощен личен опит с покупката на такъв пясък за аквариумни цели да ме насочи откъде да взема?
Исакм да отбележа, че не искам бял "кварцов" пясък.

Неактивен a_andreew

• Активен потребител
  • Публикации: 93
Отг: Хубав ситен пясък, откъде?
« Отговор #1 : неделя, 17 декември 2017 г., 20:44 ч. »
Здравейте, на Горубляне има хале с пясъци. Те са се преместили от кв. Казичене , напиши кварцови пясъци , кв Горубляне и ще излезе. Опитай пос телефона утре и виж да ли имат исканото от теб. От там си купих вулканична лава за канистера преди година, така че мисля и заздрав теб да има нещо

Неактивен Pac

• Био-топчест биролей
  • Модератор на раздел
  • Публикации: 2 017
  • Нас. място: София / Враца
  • Станислав Пац
« Отговор #2 : четвъртък, 21 декември 2017 г., 13:25 ч. »
Ходих днес в Горубляне до Кварцови Пясъци, имаше голям избор и намерих точно кавото ми трябваше, дори бих казал, че е по-добре отколкото си го представях. :)
Избрах си жълтеникав пясък с фракция 0.3 - 0.63мм.

Неактивен a_andreew

• Активен потребител
  • Публикации: 93
« Отговор #3 : четвъртък, 21 декември 2017 г., 17:09 ч. »
Хи, то сега се сещам да го напиша, че пясъка който е изложен може да покаже друг цвят при мокрене. Това при покупка трябва да се има в предвид.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.