Автор Тема: Все по черни дискуси?  (Прочетено 6183 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен stermo

• Активен потребител
  • Публикации: 276
  • Нас. място: гр. Монтана
  • 0882276850
Все по черни дискуси?
« : събота, 03 март 2018 г., 18:35 ч. »
Здравейте,
преди 7 дни получих 19бр. - 6см. дискусчета внос от Сингапур. Преди да задам въпроса, който ме вълнува искам да уточня, че преди2,3 години съм гледал дискуси и съм наясно с капризите на тези риби. Аквариума е около 650л. вода с 2бр. външни филтри, 18W УВ стерилизатор и аератор. РН е 6.5 и 050 ррм.
Забелязах, че две, три от рибките ( червено малборо) почерняха много, все едно съм ги изпуснал в кофа с въглища за огрев. Не само по главата, но и по цялото тяло.
Въпроса ми е, ако след като стреса им премине и свикнат с обстановката, дали ще се изчистят изцяло и ще заприличат на останалите риби, или веднъж появило се това почерняване не може да изчезне?
Всички риби се хранят много настървено и са с плътни кафяви изпражнения. Въпросните вече "черни" дискуси в никакъв случай не са стресирани от останалите, дори е обратното - след като се нахранят - те гонят много агресивно всички останали. Храня със замразена артемия майки, тетра дискус и домашна кайма. Фона на гърба на аквариума е черен, но със същият фон съм гледал и предишните ми дискуси и не съм имал проблеми с мимикрия. Грунда е бял кварц.
П.П.  В момента правя профилактичен курс с флажил, също и храня с медикаментозна храна. Промяна в поведението на рибките няма, хранят се плуват бият се постоянно ...

Неактивен RAKIM

• Активен потребител
  • Публикации: 1 138
  • Нас. място: Пловдив
Отг: Все по черни дискуси?
« Отговор #1 : неделя, 04 март 2018 г., 11:26 ч. »
Здравей,ядът и бият ли се рибите са здрави недей слагай никакви химии.С времето ще разбереш каква е украската и при мен доминиращите риби ставаха тъмни, особено докато се хранят.

Неактивен stermo

• Активен потребител
  • 0882276850
« Отговор #2 : неделя, 04 март 2018 г., 13:00 ч. »
RAKIM благодаря за отговора, точно си мислех, че няма почернели дискуси щом никой не пише  :)
За потъмняването на рибите фаворити е нормално, както и за останалите да са по бледи след като доминантите ги гонят, или бият. При мен червено боро със светло жълта глава има толкова много черни точици по цялата глава, а не само по муцуната, че жълтият цвят от долу почти не се вижда. От страни по тялото не се вижда червеният цвят, а черните точки. Това е различно от тъмнеенето  свързано с моментното състояние на рибката. Това исках да разбера, имал ли е някой дискус с толкова черни точки по тялото всякаш е пръскан с червн спрей и дали с времето черните точици изчезват?

Неактивен RAKIM

• Активен потребител
« Отговор #3 : неделя, 04 март 2018 г., 13:22 ч. »
Разбрах...не искам да говоря наизуст, но мисля че имаше тема преди години за това нещо и по опитните бяха писали че с възраста изчезват черните точки по борото.Но нaистина ти го казвам от бледи спомени,иначе има болест ,,черни точки,, по цихлидите но не мисля че твоите риби го имат това.Става дума за паразити при което рибата се търка,не иска да яде и тн...Според мен при твоите риби с възраста ще се оправи цвета :)

Неактивен stermo

• Активен потребител
  • 0882276850
« Отговор #4 : неделя, 04 март 2018 г., 13:34 ч. »
Сега таймера включи осветлението и успях да направя няколко не много добри снимки, но се вижда нагледно онова което описах по горе. Въпреки че още не са свикнали със светлината и от включването и се шашкат малко, което ги кара да избеднеят а в това число и черната "маскировка" избледнява. Аз също не мисля, пе при мен става дума за тази болест - "черни точки" понеже рибките се държат съвсем нормалко. Надявам се с времето да се изчистят, въпреки че не разбирам защо дискуси от едно котило, една част от тях са с чисти цветова, а останалите са пръснати така. Ако има други с подобен проблем, или доататъчно познания да си каже мнението.
За курса с флажил вече съм го почнал и мисля да го завърша за да не го прекъсвам така на средата.

Неактивен stermo

• Активен потребител
  • 0882276850
« Отговор #5 : неделя, 04 март 2018 г., 13:45 ч. »
ето снимки

Неактивен stermo

• Активен потребител
  • 0882276850
« Отговор #6 : неделя, 04 март 2018 г., 13:45 ч. »
..

Неактивен RAKIM

• Активен потребител
« Отговор #7 : неделя, 04 март 2018 г., 14:35 ч. »
Нищо им няма на тези риби.

Неактивен stermo

• Активен потребител
  • 0882276850
« Отговор #8 : неделя, 04 март 2018 г., 14:37 ч. »
Да де, само дето са по черни и по грозни  :(

Неактивен discusfen

• Активен потребител
  • Публикации: 270
  • За контакти: 0893583724
« Отговор #9 : неделя, 04 март 2018 г., 15:14 ч. »
тези риби ще станат ред ковер няма да са ред мелон

Неактивен stermo

• Активен потребител
  • 0882276850
« Отговор #10 : неделя, 04 март 2018 г., 16:01 ч. »
discusfen защо смяташ така? В листата на доставчика нямаше ред ковер, а аз съм поръчал малборо ред, не ред мелон.?!

Неактивен discusfen

• Активен потребител
  • Публикации: 270
  • За контакти: 0893583724
« Отговор #11 : неделя, 04 март 2018 г., 23:07 ч. »
Аз малборо не виждам от тези риби.Ред мелон има,ред ковер,и пижъни някви ма не мога да ги различа  ред мазе пижън ли е или чекерборд

Неактивен stermo

• Активен потребител
  • 0882276850
« Отговор #12 : понеделник, 05 март 2018 г., 08:29 ч. »
Ами това явно е един от рисковете да вземеш риби по ценова листа и след това квото дойде ..... това. Интересно е, че ред мелона беше двойно по скъп от борото и не ми се беше случвало до сега да платя по евтиното а да взема по скъпо :).
discusfen има ли някъде сайт с ясно описани видовете дискуси, понеже в гугъл под едно име излизат много видове и човек може да се заблуди.

Неактивен djer

• Активен потребител
  • Публикации: 340
  • Нас. място: Варна
« Отговор #13 : понеделник, 05 март 2018 г., 09:29 ч. »
Рибите са си здрави  ;). Тая разцветка излиза от моите ред валентин а те съответно са производна на доста други и си връщат.Като пораснат са много ефектни. Ред ковъра е доста подобен, но няма толкова светла част около главата без червено и се вижда барът над окото почти винаги, когато са малки. Така, за имената на дискусите не се учудвам въобще, все по нови идват от Азия, поръчваш му едно и го няма и ти праща друго.

Неактивен stermo

• Активен потребител
  • 0882276850
« Отговор #14 : понеделник, 05 март 2018 г., 10:38 ч. »
djer благодаря ти за разяснението. Може би ще станат ефектни когато са големи, но аз не харесвам такива пепеливи и черни риби и мисля да сменя фона отзад за да не е черен. Надявам се това да ги изчисти малко. Четох че това посипване с черни точици се казва "пеперинг" и го има по светлите дискуси, като най честата причина е тъмният грунд или тъмен заден фон. Не съм сигурен, че при мен причината за почерняването на няколко дискуса е точно тази, но ще сложа светло син, или зеленикав фон.
След като се разговорихме за вида на рибките, според мен всички освен пиджъна и червеният тюркоаз са ред мелони, но с пеперинг. Явно няма да има малборо, въпреки че се надявам като поотраснат още малко да се яви някое  :)

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.