Автор Тема: Все по черни дискуси?  (Прочетено 4743 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен stermo

• Активен потребител
  • Публикации: 276
  • Нас. място: гр. Монтана
  • 0882276850
Отг: Все по черни дискуси?
« Отговор #30 : вторник, 13 март 2018 г., 08:56 ч. »
Asito Храниш доста добре според мен. Има противоречиви мнения относно честото хранене с домашна кайма, но е факт че за големи риби си трябва кайма, само със суха храна няма да стане. Аз давам вечер последните две хранения кайма за да са сити през нощта. Знам че артемията не е много хранителна и ми се струва слабичка за вечерно хранене. За 300 литра вода с твоята бройка риби и количеството храна което даваш, двете смени седмично са минимални. Пусни няколко снимки на твоята аква да ги видя. От къде си взел рибите? Внос, или от БГ? При мен общата бройка е 19, които и аз възнамерявам след време да редуцирам до 10-12 подбрани. Това за 4 с прави чела които не са хубави не го разбрах.?

Неактивен RAKIM

• Активен потребител
  • Публикации: 1 114
  • Нас. място: Пловдив
« Отговор #31 : вторник, 13 март 2018 г., 10:10 ч. »
Не е верно това за каймата,само със гранула пак става голяма рибата.Не е верно също че трябва да се хранят по 4-5 пъти на ден,може и по 2 на ден ако ги храниш обилно и пак стават големи.

Неактивен stermo

• Активен потребител
  • 0882276850
« Отговор #32 : вторник, 13 март 2018 г., 11:36 ч. »
RAKIM а има ли съществено значение каква е гранулата, имам предвид марка? Аз не споря по въпроса защото нямам достатъчно опит, но ако си прав и гледани при еднакви условия, но хранени различно стават еднакво големи риби, то тогава защо е измислена каймата?
А броя хранения дето си коментираме се отнася за млади, подрастващи дискуси на около 4,5 месеца. За пораснали и моето мнение е, че два пъти дневно е напълно достатъчно.

Неактивен asito

• Активен потребител
  • Публикации: 1 313
  • Нас. място: Варна
    • Моите аквариуми
« Отговор #33 : вторник, 13 март 2018 г., 12:01 ч. »
Имам чифт в другия аквариум,там ги храня два пъти на ден.Рибите ми са от djer-който ти писа в темата,негово производство са.Много хубави риби има той.Тези четирите са здрави рибки,но са дефектни-няма да станат кръгли,а две от тях вървят и по дребни.Но ми вършат добра работа- повече рибки се чустват по спокойни,хубавците растат много добре,защото подтискат дефектните ,а не помежду си.Гледам да храня стабилно сега,като ги взех преди два месеца бяха два пъти по малки и докато растат с бързи темпове да ядат колкото могат :)
Нарочно вечер давам артемия,да са гладни сутринта да си ядат сухата храна.
Тетра дискус емн добра гранула.Аз смесвам зада е разнообразна храната,което мисля е по добър вариант.

Неактивен RAKIM

• Активен потребител
  • Публикации: 1 114
  • Нас. място: Пловдив
« Отговор #34 : вторник, 13 март 2018 г., 12:51 ч. »
Тетра дискус е супер гранула,за рзнообразие може и други asito е прав.Дори и малки подрастващи пак може по 2 пъти на ден и пак ще си растът и ще станат големи,но може би с малко по бавно темпо(Хранят се обилно да им се издуят коремчетата).Размера според мен зависи най вече от самия ген.Знам че ако се храни с тубифекс рибата примерно пак расте бързо и става по ''дебела''(масивна) ,но не и по голяма на размер.Не знам защо се храни с кайма ,но съм виждал огромни дискуси хранени само с гранула.Иначе артемията си е супер храна за разнообразие,а също в нея има малки количества сол което действа добре на стомашно чревния тракт на рибата.Всяка риба има малък процент паразити в себе си,когато е със здрава имунна система няма проблеми с това ,а артемията помага също защото паразитите не понасят сол.

Неактивен asito

• Активен потребител
    • Моите аквариуми
« Отговор #35 : вторник, 13 март 2018 г., 13:15 ч. »
Да,затова давам всеки ден артемия-да прочиства чревния тракт от паразити,а и на сутринта са с голям апетит.За мен най добре артемията да е последното хранене за деня.

Неактивен stermo

• Активен потребител
  • 0882276850
« Отговор #36 : вторник, 13 март 2018 г., 13:22 ч. »
Asito прекрасни са двата големи диска. Аз преди да си поръчам сегашните рибоци се обаждах на djer, за да взема от него дискуси, защото съм гледал и в youtube негови риби и в различни теми по форумите, обаче тогава нямаше нито пиджъни, нито боро. Та вместо да изчакам малко аз се излетях и сега нямам никаква представа какви риби ще излязат от моите. Забелязах, че от ляво малкият дискус е с нестандартна чупка над главата. Явно си има и дефектни все по някоя.
За солта в артемията знаех само, че вреди до някаква степен на нитрификацията. За тези положителни качества не бях чел до сега, а също знам че подобрява и червените цветове. Наблюдавам ги моите зверчета че при всяко хранене се издуват все едно са глътнали "костилка". Една част си слизат директно на дъното и поглъщат по голямо количество храна от останалите които си стоят в средната част или гонят плуващото по повърхността малко по слабо се издуват. За тубифекса аз лично съм резервиран. Не гоня размер в кратък срок, а и рисковете да вкарам нещо в аквариума са големи. Да не коментираме и факта, че много лесно привикват към него и разнообразната храна остава само мираж в повечето случай.

Неактивен stermo

• Активен потребител
  • 0882276850
« Отговор #37 : вторник, 13 март 2018 г., 13:43 ч. »
Asito това което си сложил на входа на чистата вода в аквариума сам ли си приспособил нещо или си е от кънистера?

Неактивен asito

• Активен потребител
    • Моите аквариуми
« Отговор #38 : вторник, 13 март 2018 г., 13:48 ч. »
Мдааа,големите са уникални :) Ама само два ми продаде за съжаление ,затова взех малките.Надявам се като пораснат да се доближат по форма и цвят до големите.От дискусите ми от миналата година само чифта ми остана,бяха девет.4 умряха докато бях на кораба за 4 месеца,три останаха малки и ги подарих.Та сега влагам повече усилия,а и рибите са по качествени.Ще видим кво ще стане.Ако малките не се развият или оцелеят,ще си взема големи направо.Аз и сега исках големи,но само сан мера,но както писах не ми се получи :) От друга страна мн е интересно да наблюдаваш как израстват малките,как се карат и играят.Но ако и сега умрат или се спекат докато отсъствам,явно няма да са опция за мен.Все пак аквариума е само 300л и си иска редовна смяна на вода,жената уж сменяла всяка седмица,ама нямам доказателсво :) Сега ако имам нет на кораба ще искам снимка на всяка смяна,хахаха

Неактивен asito

• Активен потребител
    • Моите аквариуми
« Отговор #39 : вторник, 13 март 2018 г., 13:51 ч. »
Това е лили пайпа на ехайм.в аквариум.бг ги продават-намаля течението.Но снимката е от преди месец,сега съм само със зелената приставка от комплекта-пак забавя,но по малко и не се набива на очи толкова.

Неактивен stermo

• Активен потребител
  • 0882276850
« Отговор #40 : вторник, 13 март 2018 г., 15:56 ч. »
Това жената да е сменяла всяка седмица вода, без да я познавам и да не те засегна, но не  ми се вярва :)
Аз разчитам само на себе си що се отнася за рибите, виж за грижите с децата е друга бирата там. Опитах се да намаля още повече течението с флейтата на кънистера, но ми се струва все още силничко, та ще мисля нещо и аз от рода на лили пайпа.
Понеже за 700л аквариум ми се струват малко два кънистера, или по скоро ще е малко количеството керамика което могат да поберат, преди почти 3 години си направих един външен филтър от 60л. бидон, който напълних до горе само с керамика. За този период съм го отварял само веднъж след година и половина и вътре имаше само малко детрит - работи перфектно! Обаче вкарвам чистата вода вътре в аквариума с едно коляно и струята е по силна от тази която се изисква за тези риби. Затова ще опитам да приспособя нещо подобно на твоето.
След като монтирах УВ-то на купешкият филтър се сетих, че можеше да го сложа след бидона за да намаля малко течението, но късно.

Неактивен asito

• Активен потребител
    • Моите аквариуми
« Отговор #41 : вторник, 13 март 2018 г., 18:02 ч. »
Уветата са разчетени за определен дебит за да вършат работа.Ако го вържеш след бидона,дебита може да е много и увето да не върши работа.Не се обиждам въобще,ясна ми е работата за смяната на водата,ама се кълне че сменяла :) Работата ми е такава,че на друг трябва да разчитам половината година.А за лилипайпа - да не купуваш,може да си направиш от 0.5л бутилка мин вода.Режеш я в средата под ъгъл и гърлото нахлузваш на входящата тръба.Ако намаля достатъчно дебита си вземи на ехайм,ако пък визуално не ти пречи направо си я оставяш така.

Неактивен stermo

• Активен потребител
  • 0882276850
« Отговор #42 : вторник, 13 март 2018 г., 22:05 ч. »
УВ-то когато го взех, продавача ми каза че е за градинско езеро, но аз слагам фира. Относно бидона той е пълен с керамика, но не е с много силен дебит, особено когато предфилтърните гъби са се позатиснали-едвам, едвам блика обаче самата струя от коляното си е насочена само в една посока и затова ще изпробвам предложението ти.
Сега ги нахраних и като започнаха с едни дебели и плътни тъмно кафяви изпражнения, все едно са астронатуси  :)
Тази вечер и аз дадох за последно хранене замразена артемия майки, въпреки че те си бяха с издути стомаси от предишното ядене, но налитат като гладни.

Неактивен stermo

• Активен потребител
  • 0882276850
« Отговор #43 : петък, 16 март 2018 г., 10:46 ч. »
Искам да споделя нещо което забелязах. От няколко дни имам две, три риби които не искат да ядът тетра дискус и кайма. Само артемия нагъват. Не знам каква би могла да е причината? Една от тези три които не искат суха храна и кайма със сигурност е най долу в йерархията, защото съм видял че другите си е гонят и си я бият. Какво бих могъл да направя според вас, дали да спра артемията докато проядат и другите храни, или пък това ще ги изтощи и ще ги предразположи към други проблеми?

Неактивен asito

• Активен потребител
    • Моите аквариуми
« Отговор #44 : петък, 16 март 2018 г., 17:13 ч. »
Аз първо бих пробвал да пускам на две ,три места храна,така гонените риби имат по голям шанс да се наядат.Артемията не е задължителна,препоръчителна е, спри я за няколко дена.Ти азиатските риби така или иначе мисля е хубаво периодично да ги третираш с флажил.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.