Автор Тема: Какъв вид са водораслите  (Прочетено 781 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен Skstefanov

• Регистриран потребител
  • Публикации: 5
Какъв вид са водораслите
« : вторник, 23 октомври 2018 г., 23:29 ч. »
Като дете отглеждах гупи и хелери,сега реших да предоставя на детето същото положително изживяване.Аквариума е стартиран на 12 септември.Всички камъни и грунд почистени и преварени.Лозата обработена изкусната преварена...Първоначално растенията бяха анубиас ,някакъв мъх(качвам снимки немогат намеря инфо),криптокорина.Филтрация вътрешен филтър аква Ел турбо 500.Обем Аквата 60 литра.Осветление лед 18 вата 4500 келвина.Грунд среден.Химикали метилениво синио профилактична доза два пъти от старта,сера био нитривек веднъж при старта,аква сафе при седмичната подмяна на 20 процента от обема (10литра).Сифонирам.
Проблеми първоначално без риби осветявах 4 часа,след седмица всичко стана кафяво.Взех 3 анцитруса ,три молинезии,три плати.увеличих осветлението на 6 часа -за два дена аквариума се изчисти от кафявите водорасли.Изчаках седмица взех лимонче ,валиснерия Лудвигия и грешката на веднъж 15 рибки 6 данио 8 гупи.Наторих корените с Даяна Плант роот.Даниотата мрат ,растенията лимон и анубиас са зле,а останалите са в алги ,като немога определя типът.
Въпроси :Какъв е мъхът може Ли да е развъдник на алгите?
                   Какви са алгите по Валиснерия?
                    Какви са алгите по анубиас?
Помогнете

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 610
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
Отг: Какъв вид са водораслите
« Отговор #1 : четвъртък, 25 октомври 2018 г., 22:54 ч. »
Според мен са Еленови рога.

http://www.aquaportal.bg/forum/index.php?topic=150.0

Неактивен Борис

• Потребител
  • Публикации: 1 153
  • Нас. място: Враца, България
  • www.rainbowfishbg.com
    • Rainbowfish - Bulgaria
« Отговор #2 : четвъртък, 25 октомври 2018 г., 23:57 ч. »
И според мен са еленови рога.
Препоръка: изрязване на всички стари листа, за да се стимулира растежа на всички растения. Това е препоръчително да се прави на две три седмици, дори всяка седмица. Не се ли стимулират растенията за растеж, водораслите превземат. Личен опит.

Неактивен Skstefanov

• Регистриран потребител
« Отговор #3 : петък, 26 октомври 2018 г., 07:24 ч. »
И аз се надявам да са еленови рога ,но се появиха и на флейтата и на два от камъните,до тези камъни точно аерирам ,заровил съм едно камъче и въздуха мн красиво излиза помежду тях.

Днес ще орежа лимона ,старите му листа са ужас,а анубиаса ще промия за всеки случай в разтвор 1 към 20 белина,механично ще почистя камъните и филтъра.

Въпроси:
Четох в интернет пространството ,че ако е брада в спирт трябва да се пигментира в червеникаво? Пробвах мойте проби не се оцветиха.
Планирам две смени по 10 литра ,които са приблизително 20% от аквата 60 литра.
Сифониране ,отстраняване на засегнатите листа.
Закупуване на едно пакетче на акваел или таблетки на Тера против Алги и да сложа при керамиката на филтъра (аква Ел турбо 500).
Щях да купя Изи карбо слагам малко на седмица,но ми казаха че Валенсия та не и понасяло.
Плана ми дали ще успее?

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 610
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #4 : неделя, 28 октомври 2018 г., 05:51 ч. »
Идеята е по-честа смяна на водата и намаляване на органиката в аквариума. Ако имаш повечко риби, значи трябва да редуцираш. Намали храненето. по-добра хигиена и ще се оправят нещата. Аквариума нов ли е?

Неактивен Skstefanov

• Регистриран потребител
« Отговор #5 : неделя, 28 октомври 2018 г., 11:48 ч. »
12 септември ,нов е и е пренаселен.Лошото е че за няма два месеца имам четири раждания.Не отделям родилките с надеждата да си хапнат ,но без успех.Рибите са пет молинезии, 7 гупи,3 плати,3 анцитруса,4 Данио=22 големи и 30+ дребни под един см.
Две молинезии и една женска гупа са подути много.Много ми е трудно намаля популацията защото детето се радва много кръщава ги ужас.
Ще купя тест лентички сега ги поръчвам да видя нитратите и нитритите мн е трудно на веднъж да набавя всичко необходимо.
Въпроси:
Как да огранича презаселването,да си взема две рамирези мн искам или някакъв друг вид рибка?
Да сложа ли при керамиката нещо за алгите ,продават се някакви пакетчета и таблетки.?
Целта ми е препарата да помогне в борбата с алгите,започнах вече с смяна на 10 литра на 4 дена( аквариума е 60) сифониране,Кастра пощя всичко.Брадата остана само по Лудвигия ,но не смея я накисна в белина разтвора.
Много проблеми като дете не помня толкова трудно да е било.

Неактивен bustama

• Активен потребител
  • Публикации: 1 537
« Отговор #6 : неделя, 28 октомври 2018 г., 20:26 ч. »
 :grin: ама че пощене е паднало... викаш баси бълхарника. Шегувам се, като прочетох поста и нямаше как да не се обадя.

Много са ти рибите. Еленовите рога са знак за органика и като цяло не стабилна с-ма. Филтрацийката  нещо не я бива.

Неактивен Skstefanov

• Регистриран потребител
« Отговор #7 : неделя, 28 октомври 2018 г., 23:06 ч. »
Аква Ел турбо 500 взех дават го 500 л на час,аквариума 60 литра .Какво повече да му взема то сега течението е силно.И си мисля че това е брада утре ще кача снимки на Лудвигия.
Още една молинезии е родила :( омг!!!

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.