Автор Тема: Въпрос за филтри в аквариум JUWEL Rio 350  (Прочетено 2099 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен Borkoooo

• Активен потребител
  • Публикации: 46
Въпрос за филтри в аквариум JUWEL Rio 350
« : петък, 22 февруари 2019 г., 11:07 ч. »
Здравейте,нов съм в хобито и във форума изчел съм доста в нета и имам едно въпросче: Ще ума ли някаква проблем да сложа два вътрешни филтъра в аквариума(единия ще е оригиналния на Juwel (1000л/ч)а другия е JBL CristalProfi i100(720л/ч).
JBL-a ми остана от предния аквариум 100л и не искам да го махам,а прочетох че оригиналния филтър на Juwel идвал малко слабичък...
Да уточня аквариума още не е стартиран и ще има основно барбуси(големи бабаити са  :rocknroll: ) и ще са не повече от 15-20 рибки и 2 макс 3 сома. Другото малко разстения камъни и корени
Благодаря предварително

Неактивен wire

• Активен потребител
  • Публикации: 106
  • Нас. място: София
Отг: Въпрос за филтри в аквариум JUWEL Rio 350
« Отговор #1 : петък, 22 февруари 2019 г., 13:59 ч. »
Изгледай това клипче за идеи за подредбата на оригиналния филтър. Ако ползваш качествена медия, която е достъпна на нашия пазар като seachem matrix, sera siporax или eheim substrat pro, без проблем и един филтър ще се справи с толкова рибки. Но както се казва, филтрацията никога не е в повече.
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!

Неактивен Borkoooo

• Активен потребител
« Отговор #2 : петък, 22 февруари 2019 г., 16:27 ч. »
Кое клипче? Не го виждам..

Неактивен wire

• Активен потребител
« Отговор #3 : петък, 22 февруари 2019 г., 17:02 ч. »
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!

Неактивен Borkoooo

• Активен потребител
« Отговор #4 : четвъртък, 14 март 2019 г., 21:56 ч. »
Здравейте,
Продадох си филтъра JBL cristalprofi i100 и мисля да си поръчам ротор за оригиналния филтър на Juwel 1500л/ч
Филтъра го напълни както показват на клипа,събра 3(пакета)х650гр JBL MicroMec и един пакет 450гр JBL Clearmec Plus, но има място за още един пакет какво да сложа според вас?

Неактивен wire

• Активен потребител
« Отговор #5 : четвъртък, 14 март 2019 г., 22:12 ч. »
Писал съм ти какви са качествените медии, ти си избираш според цената. Ако ще правиш аквариум с повечко растения и спазиш времето за зацикляне на азотния цикъл, Clearmec не ти трябва, даже може да е противопоказно за растенията

Неактивен Borkoooo

• Активен потребител
« Отговор #6 : четвъртък, 14 март 2019 г., 22:41 ч. »
Аз живея в Париж, и тук имам един приятел който работи за JBL и реално тази медия ми е “подарък” за 19€ взех всичко..мислех че JBL са на добро ниво при аквариумите..но щом казваш мога да я изхвърля и да си взема на eheim или sera siporax

Неактивен wire

• Активен потребител
« Отговор #7 : четвъртък, 14 март 2019 г., 23:02 ч. »
Clearmec премахва нитрати и фосфати, които са нужни на растенията, а ти ще имаш малко рибки и тази медия няма да ти трябва. По-скоро допълни с Micromec, щом и евтино го вземаш, още по-добре.

Неактивен Borkoooo

• Активен потребител
« Отговор #8 : четвъртък, 14 март 2019 г., 23:24 ч. »
Добре,още сега ще махна ClearMec и утре ще взема 2 опаковки micromec.
Ако сложа eheim substrat заедно с micromec?

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 713
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #9 : петък, 15 март 2019 г., 02:28 ч. »
Няма проблеми. Медията си е медия. Колкото повече, по-добре. Тъпчи филтъра и газ.

Неактивен Borkoooo

• Активен потребител
« Отговор #10 : вторник, 19 март 2019 г., 02:05 ч. »
Добър вечер, филтъра ми е пълен както е показано на клипа който wire ми прикачи в темата,за което му благодаря. Имам още един въпрос за гъбата със въглена,чета че въгледа се слага ако се е използвали някакви медикаменти за рибите,аз не съм слагал и Дани не ми се налага да слагам..та въпроса ми е да я махна ли тази гъба и да сложа още медия или да сложа обикновена гъба или да оставя тази с въглена?
Мерси предварително

Неактивен wire

• Активен потребител
« Отговор #11 : вторник, 19 март 2019 г., 09:27 ч. »
Активният въглен се слага след третиране с медикаменти, както сам си разбрал. Някои го слагат в началото на стартиренто, за да обере нежелани вещества преди слагането на рибите, особено ако искат да сложат риби по-бързо. Използватето му е ограничено, тъй-като не може да обира безкрайно много и накрая става обикновена механична филтрация(защото в твоя случай е гъба). Ако не бързаш с пускането на рибите, не слагай тази гъба, а я замести с каквото си избереш от посочените от теб, а нея запази за спешен случай. Също така не е препоръчително да се ползва дълго време в аквариум с растения, защото им обира микро и макро елементите.

Неактивен Borkoooo

• Активен потребител
« Отговор #12 : вторник, 19 март 2019 г., 09:35 ч. »
 :up: Благодаря,вече е сложена защото така беше на клипа...ще я махна след 4-5 дена като се заредя с още медия и ще си поръчам една нова да имам за спешен случай. Само за инфо филтъра ми събра 4л медия до сега,на мястото на въглена ще вземе още 1л..мисля че ще е перфектно  :D

Неактивен wire

• Активен потребител
« Отговор #13 : вторник, 19 март 2019 г., 10:37 ч. »
С толкова медия, ще можеш да сложиш поне 2 групи по 15-20 рибки, но не наведнъж, разбира се ;)

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.