Автор Тема: Аквариума на Борко  (Прочетено 3314 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 592
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
Отг: Аквариума на Борко
« Отговор #45 : понеделник, 06 май 2019 г., 01:41 ч. »
Супер е тръгнал аквариума ти. Много ми харесва. Подаваш ли со2 ?

Неактивен Borkoooo

• Активен потребител
  • Публикации: 46
« Отговор #46 : понеделник, 06 май 2019 г., 06:48 ч. »
Благодаря, да подавам СО2 и вече 3-а седмица слагам калий през ден. Да се похваля от 2 дена имам нов обитател в аквариума(жената много го хареса)Л201. Едно въпросче,кога се чистят филтрите? И двата едновременно ли да ги чистя или през някакъв интервал? До сега при всяка смяна ги чистя с аквариумна вода само гъбите ги платна на чешмата

Неактивен lamb4o

• Активен потребител
  • Публикации: 87
« Отговор #47 : понеделник, 06 май 2019 г., 14:58 ч. »
L201  е супер, аз също имам един и почти не го виждам, постоянно се крие.
Дано по често го виждаш :) 
...And we're all allowed to dream Of the next time we touch..........

Неактивен Виолета

• Осветител
  • Aquaportal мениджър
  • Публикации: 2 954
  • Нас. място: Елин Пелин
« Отговор #48 : вторник, 07 май 2019 г., 00:05 ч. »
Здравей!
Аз чистя моя филтър два пъти в годината, но истината е, че трябва все пак малко по-често. Не за друго - рибите са едрички, а аквариулът е 270 л, т.е. зависи колко е "натоварен" аквариумът. Двата филтъра не е задължително да ги чистиш едновременно.
Искам България ЗЕЛЕНА!

Неактивен malomir

• Aquaportal меринджей
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #49 : вторник, 07 май 2019 г., 03:18 ч. »
Даже е за предпочитане да не се чистят заедно. Запомни, че аквариума е затворена малка екосистема и всякаква по-рязка промяна, може да навреди или стресира обитателите и. Затова полека. На равни интервали, единия, след време другия. Редувай ги. Наблюдавай дебита на филтрите. Когато намалее видимо, са си за чистене. Само в аквариумна вода, да не измрат бактериите вътре. :drinks:

Неактивен Borkoooo

• Активен потребител
« Отговор #50 : вторник, 07 май 2019 г., 07:43 ч. »
Благодаря за отговорите :up: външния ехейма не съм го чистил още,а вътрешния на всяка смяна на водата му мия гъбите.. изключвам го и като погледна е доста мръсен(за мен) и ги изплаквам в аквариумна вода,единствено едропорестата гъба на силна струя под чешмата..ще снимам на следващата смяна колко мизерия събира..а мисля че нямам много риби за 350литра(22 са в момента с Л201)

Неактивен Borkoooo

• Активен потребител
« Отговор #51 : неделя, 12 май 2019 г., 11:38 ч. »
Здравейте, да ви покажа красавеца Л201 тази сутрин се появи на закуска  :D имам и малка променя в аквариума,че един приятел ми донесе малко камъни...които нещо не ми харесват и мисля че след време ще ги махна че сега не ми се рови в аквата(гледам максимално да не ровичкам в него)

Неактивен malomir

• Aquaportal меринджей
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #52 : събота, 18 май 2019 г., 05:37 ч. »
Иска си време още, за да се види замисъла.

Неактивен Borkoooo

• Активен потребител
« Отговор #53 : неделя, 26 май 2019 г., 00:47 ч. »
Здравейте :bow:
Аквариума се развива доста добре  :D всички разстения пускат нови листа и от водорасли следа няма..сега ще ви кача снимки на вътрешния филтър колко е мръсен, а е на 2 седмици от както го чистих. След някой друг ден ще кача снимки на аквата че съм с новата лампа на Juwel сега само чакам управлението и ще имам изгрев и залез  :grin:

Неактивен Борис

• Потребител
  • Публикации: 1 153
  • Нас. място: Враца, България
  • www.rainbowfishbg.com
    • Rainbowfish - Bulgaria
« Отговор #54 : неделя, 26 май 2019 г., 04:31 ч. »
Ако сте сложили вата на всяка кошница в канистъра си, след няма и две, три седмици може да ви изиграе лоша шега тя и така както всичко е тръгнало добре, може рязко да започнат развитието си водораслите, дори и без видима причина.
Ако сте сложили ватата с цел да лови дори най-финните частици във водата, за нула време може да се получи натрупване на амонии заради нея. Именно от него (амония) без видима причина, като натрупване на много органика по дъното започват развитието си водораслите.
На ваше място аз бих я махнал.
Успех.

Неактивен Borkoooo

• Активен потребител
« Отговор #55 : неделя, 26 май 2019 г., 17:06 ч. »
Здравей, да оставя само медия, едро и ситно порестите гъби? Ако погледнеш от начало на темата ми там ми постнаха един клип как да си подредя вътрешния филтър и аз така съм го направил и вместо гъбата с въглена имам медия. Външния ехейм си е с медия една гъба едропореста и Бяла май пак е като на вътрешния.. вата. Предлагаш да ги махна? И какво да сложа на тяхно място?

Неактивен Борис

• Потребител
  • Публикации: 1 153
  • Нас. място: Враца, България
  • www.rainbowfishbg.com
    • Rainbowfish - Bulgaria
« Отговор #56 : неделя, 26 май 2019 г., 17:36 ч. »
Здравей, да оставя само медия, едро и ситно порестите гъби? Ако погледнеш от начало на темата ми там ми постнаха един клип как да си подредя вътрешния филтър и аз така съм го направил и вместо гъбата с въглена имам медия. Външния ехейм си е с медия една гъба едропореста и Бяла май пак е като на вътрешния.. вата. Предлагаш да ги махна? И какво да сложа на тяхно място?

Съветвам те да махнеш само филтърната вата, а за биологична филтрация можеш да сложиш каквато искаш керамика, ако имаш свободна кошница. Не ти казвам да махаш медията като едро-порести и ситно-порести гъби.
При мен при допълнително добавяне на филтърна вата във всяка една кошница на двата ми канистъра, няма и за месец започна проблема с водораслите. След като ги махнах от кошниците всичко започна да влиза в релси и водораслите намаляха от самосебе си без да ги премахвам механично.

Неактивен saxon

• Активен потребител
  • Публикации: 97
« Отговор #57 : неделя, 26 май 2019 г., 21:03 ч. »
Сложи реактора в дясно да го обдухва течението.Така се разтваря повече СО2

Неактивен bustama

• Активен потребител
  • Публикации: 1 530
« Отговор #58 : неделя, 26 май 2019 г., 21:47 ч. »
Здравей, колега.
Много кална те е водата във филтъра! Защо така? Ровиш ли по дъното, какво е дъното - какъв субстрат ползваш?

Неактивен Borkoooo

• Активен потребител
« Отговор #59 : неделя, 26 май 2019 г., 22:26 ч. »
Здравейте,над реактора за СО2 е входа на външния филтър(ще кача снимка)
Малко по назад в темата питах кога се чистят филтрите защото при всяка смяна на водата(всяка събота сменям по 110-130л вода) филтъра ми е толкова мръсен.. дъното не го ровя,само го сифонирам докато сменям водата,но тогава филтъра е изключен..субстрата ми е JBL manado dark. Външния филтър ехейм съм го отварял само един път от месец някъде го имам,но беше доста по чист.. той е 1250л/ч а вътрешния ми е 1500л/ч и се вижда как “засмуква” и най малките частици във водата. Имам 4 сома те си ровят от време на време дъното,но не се вижда мътилка или нещо друго... не знам от къде може да идва тази мръсотия и то за една седмица..

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.