Автор Тема: осветление  (Прочетено 893 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен viktor44

• Регистриран потребител
  • Публикации: 10
осветление
« : вторник, 12 март 2019 г., 11:00 ч. »
Здравейте.Интересува ме може ли някой да ме посъветва за осветление на аквариум с размери 100д/60ш/60 в.-300 литра?Това което ме интересува е колко вата трябва да е това осветление за да се развиват добре растения
И другия въпрос ми е на каква височина трябва да е приблизително тялото за да стига светлината до долу? пури или лед лента Благодаря предварително!!!

Неактивен a_andreew

• Активен потребител
  • Публикации: 90
Отг: осветление
« Отговор #1 : вторник, 12 март 2019 г., 11:28 ч. »
Здравейте, аз съм в 215литров с 10х10ватови диоди, но са през тс420 и растенията се развиват доста добре. Според мен много по лесно с лед пури да се направи осветлението. То и по евтино излиза.

Неактивен wire

• Активен потребител
  • Публикации: 99
  • Нас. място: София
« Отговор #2 : вторник, 12 март 2019 г., 14:34 ч. »
Лед лентите не са подходящи за тази височина. Пурите също си доста ограничен предвид дължината на съда. Аз съм на същата височина с лед диоди по 10W направи-си-сам. В зависимост какви растения искаш да гледаш, можеш да избереш подходящата светлина.
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!

Неактивен viktor44

• Регистриран потребител
  • Публикации: 10
« Отговор #3 : вторник, 12 март 2019 г., 22:00 ч. »
какво лед си сложил че не разбрах

Неактивен wire

• Активен потребител
  • Публикации: 99
  • Нас. място: София
« Отговор #4 : сряда, 13 март 2019 г., 16:47 ч. »
COB LED 12V 10W от алиекспрес, залепени са на алуминиев радиатор от викиват, а отгоре има вентилатори за охлаждане. Имам няколко тройки червено-синьо-зелено, а другите са бяло 6000К и ~ 1000 лумена. По 10W са, за да мога да ги направя на 2 кръга, иначе може да си вземеш и 20W, 30W, 50W, 100W...
Има вече и готови чипове на 220V и започват то 3W, но поради дълбочината, не мисля, че е удачно да са по-малко от 10W.
Нормлната светлина е 20-40 лумена/литър, но както казах, зависи какво искаш да гледаш.
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!

Неактивен Виолета

• Осветител
  • Aquaportal мениджър
  • Публикации: 2 954
  • Нас. място: Елин Пелин
« Отговор #5 : сряда, 10 април 2019 г., 16:38 ч. »
За 60 см дълбочина лампи Т5 с рефлектори - икономично като консумация и като разход за самото осветление.
Ще преместя довечера темата в раздел Осветление, там й е мястото.
Искам България ЗЕЛЕНА!

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.