Автор Тема: осветление  (Прочетено 195 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен viktor44

• Регистриран потребител
  • Публикации: 2
осветление
« : вторник, 12 март 2019 г., 11:00 ч. »
Здравейте.Интересува ме може ли някой да ме посъветва за осветление на аквариум с размери 100д/60ш/60 в.-300 литра?Това което ме интересува е колко вата трябва да е това осветление за да се развиват добре растения
И другия въпрос ми е на каква височина трябва да е приблизително тялото за да стига светлината до долу? пури или лед лента Благодаря предварително!!!

Неактивен a_andreew

• Активен потребител
  • Публикации: 87
Отг: осветление
« Отговор #1 : вторник, 12 март 2019 г., 11:28 ч. »
Здравейте, аз съм в 215литров с 10х10ватови диоди, но са през тс420 и растенията се развиват доста добре. Според мен много по лесно с лед пури да се направи осветлението. То и по евтино излиза.

Неактивен wire

• Активен потребител
  • Публикации: 77
  • Нас. място: София
« Отговор #2 : вторник, 12 март 2019 г., 14:34 ч. »
Лед лентите не са подходящи за тази височина. Пурите също си доста ограничен предвид дължината на съда. Аз съм на същата височина с лед диоди по 10W направи-си-сам. В зависимост какви растения искаш да гледаш, можеш да избереш подходящата светлина.
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!

Неактивен viktor44

• Регистриран потребител
  • Публикации: 2
« Отговор #3 : вторник, 12 март 2019 г., 22:00 ч. »
какво лед си сложил че не разбрах

Неактивен wire

• Активен потребител
  • Публикации: 77
  • Нас. място: София
« Отговор #4 : сряда, 13 март 2019 г., 16:47 ч. »
COB LED 12V 10W от алиекспрес, залепени са на алуминиев радиатор от викиват, а отгоре има вентилатори за охлаждане. Имам няколко тройки червено-синьо-зелено, а другите са бяло 6000К и ~ 1000 лумена. По 10W са, за да мога да ги направя на 2 кръга, иначе може да си вземеш и 20W, 30W, 50W, 100W...
Има вече и готови чипове на 220V и започват то 3W, но поради дълбочината, не мисля, че е удачно да са по-малко от 10W.
Нормлната светлина е 20-40 лумена/литър, но както казах, зависи какво искаш да гледаш.
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.