Автор Тема: Някъде греша  (Прочетено 260 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен Dido123

• Регистриран потребител
  • Публикации: 6
Някъде греша
« : събота, 18 май 2019 г., 22:44 ч. »
Здравейте. Някъде греша имам нужда от съвет. Ето историята на аквариума ми. На около 4 месеца не съм имал проблем с него освен от време на време се появяваха водорасли но успявах да се преборя. Докато един ден рибките не умряха за 3-4 дена. Бяха 6 молинезии 2 големи гупи, 20-25 малки гупи и 2 обикновени сомчета ( предполагам че беше пренаселено и за това и не успях да реагирам адекватно да ги спася ) 72 литров аквариум. Купен е с пълно оборудване вътрешна помпа 450л/ч нагревател 100вата
Единствено сомчетата ми оцеляха и продължават да си живеят. От тогава са минали 3 седмици първоначално смених 50% от водата след това два пъти в седмицата сменям по 10л вода тъй като пусна ли рибки в аквата умират ( имам малки гупи и пускам по 2 от тях ) не изкарват и 24 часа. 5-6 часа са добре и после се крият на повърхността във растенията залиняват и умират. Правя тестове на водата уж всичко е в норма пък ... Прикачвам снимки на тестовете и на аквата.

Неактивен Dido123

• Регистриран потребител

Неактивен asito

• Активен потребител
  • Публикации: 1 311
  • Нас. място: Варна
    • Моите аквариуми
Отг: Някъде греша
« Отговор #2 : събота, 18 май 2019 г., 23:41 ч. »
Може чешмяната вода да е с отрови някакви.Смени 50%,сложи подобрител за вода и пак пробвай с рибките.

Неактивен didak

• Регистриран потребител
  • Публикации: 15
  • Нас. място: Варна
« Отговор #3 : неделя, 19 май 2019 г., 06:49 ч. »
Доколкото виждам отзад има още един аквариум. Предполагам там сменяш със същата вода, но рибите са ок. Ако направим извода, че водата ти е ок, за мен най правилно е: спираш борбата с водорасли чрез препарати; сменяш по 30 до 50 % вода /чешмяна престояла, най-добре 2 пъти седмично, а като се стабилизира бориш водораслите само с честа смяна на водата/.
Растенията ти също изгележдат на ръба. Има ли нещо допълнително освен пясък в грунда, източник на мед, магнезий? Ако в другия всичко е ок - търси разликите. При нормална филтрация не може да се каже, че аквата е била пренаселена, когато се е скапала системата.

Неактивен Dido123

• Регистриран потребител
« Отговор #4 : неделя, 19 май 2019 г., 08:06 ч. »
Да отзад имам 50л аквариум без груд само с плаващи растения той е за малки рибки
Мисля че успях да се преборя с водораслите със смяна на водата и редовно почистване на аквата
растенията не са много добре тъй като бяха плъзнали из целия аквариум и се наложи малко да ги посъбера че ми превзеха аквариума :)
Имам и 140л аквариум сменям със същата вода но 1 на седмица при него нямам тея проблеми
http://koki123.snimka.bg/hobby/akva.5152372.39002124

Неактивен Dido123

• Регистриран потребител
« Отговор #5 : неделя, 19 май 2019 г., 08:12 ч. »
В грунда слагам тетра плант на месец 1 по 7-8 гранулки
Растенията бяха плъзнали из целия аквариум и за това не слагам нищо повече
С Варненска вода съм престояла поне 24 ч

Неактивен niki_o

• Активен потребител
  • Публикации: 353
  • Нас. място: Хановер
« Отговор #6 : неделя, 19 май 2019 г., 09:14 ч. »
Оригиналната техника на аквариума може да е причината.Замервал ли си дали не пускат някакво количество ток във водата?Просто като изключим водата то остава техниката да е виновна....

Неактивен Dido123

• Регистриран потребител
« Отговор #7 : неделя, 19 май 2019 г., 11:34 ч. »
Не, не съм . Как мога да го направя това ?
В аквариума има 2 обикновени сомчета който си живуркат :)

Неактивен dndechev

• Активен потребител
  • Публикации: 786
  • Нас. място: Русе
« Отговор #8 : неделя, 19 май 2019 г., 11:47 ч. »
Надали е от тока. Защо не пробваш да сложиш активен въглен във филтъра за около седмица. Може във водата да има нещо което не го хващат тестовете. Провери по стоковото оборудване да не би да има някъде фабрична смазка или нещо такова (ако е нов от магазин). Въпреки, че не би трябвало да пречи (дори и да има), но знае ли човек.
Поздрави !

Неактивен Dido123

• Регистриран потребител
« Отговор #9 : неделя, 19 май 2019 г., 12:15 ч. »
Май само с активен въглен не съм пробвал да видя резултата.
Благодаря за съвета, ще пробвам :)

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.