Автор Тема: Проблеми с растенията.  (Прочетено 629 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен stanimirrrr

• Регистриран потребител
  • Публикации: 4
Проблеми с растенията.
« : сряда, 17 юли 2019 г., 17:31 ч. »
Здравейте колеги
Имам нужда от малко помощ относно растенията ...това е втори опит да стартирам растителен аквариум .Първия път не се получи и се отказах сега мисля да настоявам докато не станат нещата
Аквариума е 500 лт 175х50х50.Светя със Сйлваниа Аьуаастар ФХО 80W и Сйлваниа Гролуx ФХО 80W по 7 часа.Рибите са 20 тина дребни /неони и тетри/ две скараларии няколко хелера четири боции и три анцитруса.Растенията са от около месец в аквата пърноначално златната им опасе всички млади листа и се наложи да я махна.Растенията като растеж растът добре с нормална скорост и пускат нови млади листа и разклонениня.но листата са бледозеленикакви и много тънки.По старите започват да се разпадат по краищата и пожълтяват и гледам че и покафеняват и започват леко по леко да се разпадат.Според мен изпитват липса на хранителни вещества.Тъи като рибите не са много според мен за този литраж няма храна за растенията.Растенията са засадени във така наречената от руснаците вабикуса.Това е глина смесена с тор от калифорнииски червеи в моя случаи. филтрцията е със вътрешен съмп две помпи ЙП025 1600лтр/ч и 8бр опаковки керамика по 800м и едропореста гъба като предфитрация.Тези дни ще тествам за нитрати и фосфати не знам осветлението как е.Какво ще ме посъветвате.По принцип имам още две лампи Осрам Лумилуx ВС40 ХО 80W 827 и 830 дали да не ги добавя на по следващ етап
Благодаря ви предварително

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 632
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
Отг: Проблеми с растенията.
« Отговор #1 : четвъртък, 18 юли 2019 г., 00:25 ч. »
Здравей,
Растителен аквариум означава да се засади поне 60-70 % от пространството в аквариума. Аз лично от снимките, които си пуснал не виждам това да е повече от 20% дори и това го казвам като относително. Нормално е в началото, докато аквариума е нов да няма необходимите за това условия. Всичко си иска врмето. Малко търпение и ще се оправят нещата. Засади още бързорастящи растения.

Неактивен stanimirrrr

• Регистриран потребител
  • Публикации: 4
« Отговор #2 : четвъртък, 18 юли 2019 г., 17:15 ч. »
мерси много за отношението към въпроса.Растения ще има още до няколко дена притеснявах се да не би светлината да е малко и да уморя и другите растения.В момента добавям още две лампи въпросните 827 и 830 които имам мисля да ги включвам и тях.
Взех тест за водата,знам че най добре да е течен и да е отделно за всеки параметър но имаше само 5 в 1 на лентички на EASY LIFE колко е точен....не знам.Вчера смених 50 процента от водата и тествах.Според теста всички показатели са над нормалното.Поне така излиза по графиката на самия тест.

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 632
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #3 : петък, 19 юли 2019 г., 19:56 ч. »
Не бързай с лампите. Включи ги, когато се засадят растенията. Иначе ще завъдиш водорасли. Светни, когато имаш какво да осветяваш в аквариума ти.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.