Автор Тема: Осветление за аквариум / капак  (Прочетено 460 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен demon.hunter

• Регистриран потребител
  • Публикации: 6
Осветление за аквариум / капак
« : четвъртък, 22 август 2019 г., 21:44 ч. »
Привет на всички,  :)
Нуждая се от малко помощ - ще съм благодарен на всеки, които може да се отзове, т.к. съм в малко затруднена ситуация.  :bow:
Имам стартиран аквариум от преди 4 месеца.
Размерите му са: В/ 50 ;  Ш/ 45 ; Д; 50   +-1 см.   или общо взето 100-тина литра.
В него има:
11 тернеции,
2 трихоногастера,
12 неонки,
5 барбуса,
2 данио,
5 сомчета.

Нямам и не смятам да пускам живородни рибки, както така, нямам и живи растения в него.
Проблемът е, че го купих без капак, тогава изобщо не се бях замислял... Отгоре има само един плексиглас и върху него слагам сега от тези подвижните лампи - имам 2.
За да изработят капак за толкова малък аквариум ми искат около 200 лева, което някак си не е оправдано.

Според вас какъв е варианта за капак и другото, което е: колко осветление също така е удачно да има за този тип аквариум?

Благодаряр, :drinks:

Неактивен demon.hunter

• Регистриран потребител
Отг: Осветление за аквариум / капак
« Отговор #1 : четвъртък, 22 август 2019 г., 23:21 ч. »
Извинявам се, че не е в правилния раздел  :rtfm:
Ако може да бъде преместена или аз ще я изтрия и ще я публикувам в Осветление.
Благодаря  :bow:

Неактивен asito

• Активен потребител
  • Публикации: 1 314
  • Нас. място: Варна
    • Моите аквариуми
« Отговор #2 : петък, 23 август 2019 г., 10:02 ч. »
Осветлението ти е перфектно щом нямаш растения.Ако ще гледаш китки,то осветлението трябва е съобразено с изискванията им,т.е.зависи от вида растения.Най-общо казано се делят на два вида-бързо и бавно растящи.Първите искат силна,а вторите умерена до слаба светлина.
Капак не ти трябва,освен ако нямаш деца,които пускат кюфтета в аквариума или пък ти се изпарява много вода в стаята,мирише или нещо от вида.Може сам да си направиш.Или си поръчай на някой стъклар стъклен капак-5-10лв ще струва за твоя аквариум.Не е точно капак,а покривно стъкло,но върши работа.

Неактивен demon.hunter

• Регистриран потребител
« Отговор #3 : петък, 23 август 2019 г., 15:03 ч. »
Благодаря много за бързия отговор.
Деца имаме: 2 момчета и то главно заради тях взех аквариума, но си има строги правила и те ги спазват. По-големият, които е на 6г. самичък отваря капака, пуска осветлението, храни рибите и помага с почистването  :yahoo:
Малкия на 3 е все още на етап само хранене от ръката ми.
А бе послушни са децата.
Относно сегашния “капак” нямам проблеми: големи изпарения на вода, лоши миризми и т.н. просто исках естетически да изглежда по-добре, но явно така ще го оставя.
Имам 2 такива лампи като от снимката: другата е с диоди. Понякога светят и двете: едната е бял спектър, а другата към жъл. Приятно е  :clapping:
Харесах подобни(двойна), които изглеждат по-добре от Алито и ще поръчам от там. Чакам и 15 поръчани декорации да дойдат, та малко да разнообразим. Остана само да си взема и един канистър, че вътрешният ми филтър нещо ми  шуми 1000л/ч е и ще стане бонбон. :up:
Благодаря още веднъж :drinks:

Неактивен nicco

• Активен потребител
  • Публикации: 93
  • Нас. място: Бургас
« Отговор #4 : събота, 24 август 2019 г., 11:16 ч. »
Мога да допълня  лампите да се пускат само когато има хора в стаята с аквариума.Без растения само алги,ако светят по-дълго.

Неактивен demon.hunter

• Регистриран потребител
« Отговор #5 : понеделник, 26 август 2019 г., 11:55 ч. »
Какво бихте ми препоръчали, да пусна ли още някакви рибки в него или тези са достатъчни:
11 тернеции,
2 трихоногастера,
10 неонки,
5 барбуса,
4 данио,
5 сомчета,
2 черни фантома

Както споделих размерите му са:
В/ 50 ;  Ш/ 45 ; Д; 50   +-1 см.   или общо взето 100-тина литра.

В сряда очаквам да пристигне и канистър SunSun HW302  :rocknroll:

Хубава седмица,  :drinks:

Неактивен niki_o

• Активен потребител
  • Публикации: 363
  • Нас. място: Хановер
« Отговор #6 : понеделник, 26 август 2019 г., 17:26 ч. »
Рибите са доста,и Барбусите ако са Тетразона или махни или направи поне 8/10 или ще останеш недоволен :D
Фантомите  също трябва да са поне толкова....в общи линии избери един или два вида и ги направи нужната броика ако искаш естествено поведение и нормален живот за любимците си.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.