Автор Тема: Още едно аквариумче...  (Прочетено 1251 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен stefcupa

• Активен потребител
  • Публикации: 21
Още едно аквариумче...
« : сряда, 09 октомври 2019 г., 16:45 ч. »
Здравейте ,
искам да представя още едно нано , намиращо се в детската стая  “естествено по молба на дъщеря ми“.
Аквариумчето е 40л. - 50х26х32см. Дъното е съставено от 3 пласта:
- Dennerle NutriBasis 6in1 като най долен подхранващ;
- SeaChem Flourite - 2 пласт;
- Субстрат JBL Manado за най горен.
Филтрацията се състои от преработен  вътрешен Филтър “Hailea HL-BT200“с цел по голяма вместимост за  филтър медия ,която е “SeaChem Matrix“и Био гъба.
Подавам СО2 от система с бутилка и реактор на “Dennerle“.
Светя с LED осветително тяло правено от приятел, по 10 ч на ден.
Използвам макро и микро торове на “Easy Life“и “Dennerle“.
Флора - различна;, Фауната избрана  от “детето“,все пак аквариумчето е в детската стая.
Стартиран е през август 2018г.
Ето и няколко снимки от различните етапи на съществуване:
- към началото;
- на по късен етап;
- третата снимка е към настоящият момент.

Неактивен Lightning_boy

• Регистриран потребител
  • Публикации: 13
Отг: Още едно аквариумче...
« Отговор #1 : петък, 11 октомври 2019 г., 20:57 ч. »
супер е аквариума колега! 8)

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 713
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #2 : понеделник, 14 октомври 2019 г., 19:46 ч. »
Много добре. Поздравления.  :drinks:

Неактивен stefcupa

• Активен потребител
« Отговор #3 : сряда, 20 ноември 2019 г., 15:15 ч. »
Още малко \update\

Неактивен Gabrielka

• Регистриран потребител
  • Публикации: 11
« Отговор #4 : сряда, 20 ноември 2019 г., 18:37 ч. »
Страхотен е! Само мога да си мечтая да изглежда така и моя, а иначе точно такъв аквариум искам - зелен и с тези цветни тернеции, да се радва детето, че и аз покрай него :D

Неактивен bustama

• Активен потребител
  • Публикации: 1 639
« Отговор #5 : сряда, 20 ноември 2019 г., 18:45 ч. »
Отвратителен... Как ги гледаш тези грозни риби, колега, защо?!

Неактивен stefcupa

• Активен потребител
« Отговор #6 : четвъртък, 21 ноември 2019 г., 13:21 ч. »
Здравейте отново.
 Както бях споменал по-горе, избора на флората е на дъщеря ми.Аквариумчето се намира в детската стая.
Освен това хората са различни, едни харесват едно други друго , важното е желанието и Възпитанието  на децата към грижовност и т.н.

Неактивен bustama

• Активен потребител
« Отговор #7 : четвъртък, 21 ноември 2019 г., 22:27 ч. »
Това и очаквах, даже не бях прочел. Това добре, но разбирате ли, че купувайки подобни риби, още повече, че са за деца - така ги учите, с добри пожелания, но не правилни. Не давам акъл, как да си гледате децата, но те и техните другарчета свикват с тези риби, още повече, намират ги за нормални( част от действителността) и в един момент , какво става? Кога се появиха тези риби? Само за една, две години са хит! Така ако продължавате, скоро, много скоро, ще си останат в хобито и заедно с златните изроди, ще си имаме и цветни, вампирясали тернецийки. Голко е прекрасно това... Има и естествени шарени рибета за децата, само да им се обясни, че не всичко което виждат в магазина е нормално и естествено.

Неактивен stefcupa

• Активен потребител
« Отговор #8 : неделя, 24 ноември 2019 г., 14:10 ч. »
Здравейте ,няма да продължа да споря.Всичко добро ви желая.

Неактивен bustama

• Активен потребител
« Отговор #9 : неделя, 24 ноември 2019 г., 18:17 ч. »
Аз не споря. Форума е обществен, което ще рече, че всеки един от на може да изрази мнение. Това правя аз, изразявам си мнението, като използвам вашата тема - без каквито и да било обиди, към вас или близките ви. Понеже н, на брой хора четат постовете, чрез моя искам да им кажа: Спрете с отглеждане на подобни не естествено създадени риби! Като няма търсене, няма и да има предлагане. Всичко добро и нищо лично, пак да го подчертая.

Неактивен AneliyaZoi

• Регистриран потребител
  • Публикации: 1
« Отговор #10 : вторник, 31 декември 2019 г., 15:57 ч. »
Здравей. Аквариумите са страхотни :up: ! Помните ли колко кг. от субстратът 9в1 сложихте.Мисля да си направя един аквариум с размери 80на 40 и 50 височина. Един от 9,6кг дали ще е достатъчен?

Неактивен stefcupa

• Активен потребител
« Отговор #11 : неделя, 05 януари 2020 г., 14:12 ч. »
Здравейте, благодаря за добрите отзиви. Смятам че ще е достатъчно това количество.

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Публикации: 1 310
  • Нас. място: Северна Ирландия- Нюри
  • Don't worry, be happy!
« Отговор #12 : сряда, 08 януари 2020 г., 18:03 ч. »
Това и очаквах, даже не бях прочел. Това добре, но разбирате ли, че купувайки подобни риби, още повече, че са за деца - така ги учите, с добри пожелания, но не правилни. Не давам акъл, как да си гледате децата, но те и техните другарчета свикват с тези риби, още повече, намират ги за нормални( част от действителността) и в един момент , какво става? Кога се появиха тези риби? Само за една, две години са хит! Така ако продължавате, скоро, много скоро, ще си останат в хобито и заедно с златните изроди, ще си имаме и цветни, вампирясали тернецийки. Голко е прекрасно това... Има и естествени шарени рибета за децата, само да им се обясни, че не всичко което виждат в магазина е нормално и естествено.

Колега, опитен акварист си, моите уважения, ама що се излагаш така. Помисли малко на по-високо ниво. Наричаш рибките на колегата "вампирясали теренцийки", а златните "изроди". Погледни на нещата по-мащабно, като се започне от растенията, и по веригата нататък..........кучета, котки, гълъби, хамстери, канарчета. прасета, коне и т.н. и т.н....... всичко е изкуствено създадено от човека в какви ли не форми и цветове. Демек по твоята логика рибките, които са  създадени от човека са изроди, а примерно немската овчарка е перфектното куче,..... да ама тази порода също е създадена по-изкуствен начин от негово величество човека......Между другото аз отглеждам златни "изроди" и "изрод" ротвайлер.
 По-важното в случая е, че колегата stefcupa възпитава дъщеря си в обич, познания и правилни грижи към животните и разтенията.

Неактивен bustama

• Активен потребител
« Отговор #13 : сряда, 08 януари 2020 г., 18:46 ч. »
Ами изроди са! Я кажи какви златни отглеждаш? Орандата-изрод, Риункин, Левскар глава, Телескоооооп, Ранчу ,изроди. Тернецийките с вампирясалите очи - изроди. Ти гледаш доколкото зная комети или се бъркам? Коя е по естествена и прила на риба от изброените? Не ми излизай с номера с овчарките, щото няма нищо общо. Те изглеждат като кучета, имат стока и то каква, хапят и разкъсват като вълци, обичат и са превързани! Защо ли??? Щот са ги правели германци и знаят как да селектират - какво да пипат и къде. Повече от половината ти златки не само са изроди, но и са всичко друго но не и риби!

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 713
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #14 : сряда, 08 януари 2020 г., 19:53 ч. »
 :) Момчета всеки има право на мнение. И разбира се всеки може да си го каже. Форума дава тази възможност. Нека запазим добрия тон все пак.  :drinks:

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.