Автор Тема: Мръсотия в аквариума - помощ  (Прочетено 4989 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен ribarnik.com

• Активен потребител
  • Публикации: 39
Отг: Мръсотия в аквариума - помощ
« Отговор #45 : вторник, 10 декември 2019 г., 22:44 ч. »
Да обирам ги. Дори през няколко дни от повърхността ги обирам, защото изплуват доста. Сега ми умра и едната скалария... купих нови растения, уж бързорастящи и за 1 месец не са мръднали.

Неактивен bustama

• Активен потребител
  • Публикации: 1 714
« Отговор #46 : сряда, 11 декември 2019 г., 00:21 ч. »
Какво стана, тествайте ли водата за нитрити? Това е добре да се знае! Така може да ви се помогне  - ако знаем има ли или няма нитрити, ще знаем, какво е положението с азотният цикъл. Водата се измерва преди и след смяна. Ако няма нитрити, значи умират от инфекция или паразити! Не ги ли лекувате... Ще си заминат почти всички. Ако има нитрити, смяна на вода и поставете във филтъра стартиращи бактерийки, както и денитрол на JBL или нитривек на СЕРА.
Може да минете и без стартиращи бактерии.

Неактивен ribarnik.com

• Активен потребител
« Отговор #47 : сряда, 11 декември 2019 г., 07:35 ч. »
Всичко е наред с водата. Имаше нещо леко занижено, но за София било нормално, защото водата е такава... Стартиращи бактерии слагам от както съм го закупил.

Неактивен niki_o

• Активен потребител
  • Публикации: 398
  • Нас. място: Хановер
« Отговор #48 : сряда, 11 декември 2019 г., 11:38 ч. »
Ще се опитам да обясня проблема ти.
Първо в 180 литра около 40 риби и то не само дребни Тетри са ужасно много.Това довежда до натрупване на органика,оттам Брадата.Ти си все още начинаещ и доста грешки в потдръжката си допуснал.Плуващите частици във водата и Ципата по повържността са мъртви бактерии.Аерираш ли водата през нощта?Пищещ че добавяш бактерии винаги-грешка е .В един стабилен аквариум няма нужда от това.Редуцирай броя на рибите и подобри филтрацията и проблемите ще намалеят

Неактивен ribarnik.com

• Активен потребител
« Отговор #49 : сряда, 11 декември 2019 г., 12:58 ч. »
Ами вече са с 5 6 риби по-мьлко. Колко да са?

Неактивен bustama

• Активен потребител
« Отговор #50 : сряда, 11 декември 2019 г., 15:16 ч. »
Проблема не в подхода само. Трябва сам да си следиш показателите на водата, а не да даваш някъде да я тестват. Като си следиш сам , имал възможност, да измерваш по няколко пъти на ден и с по точни тестове - с течни реагенти, както казах по напред в темата. Не са чак кой знае колко много рибите, но при не правилна поддръжка и незнание, това е резултата. Дано от това да умират, да не се окаже и някоя болест. Сменяй вода с престояла поне по често!

Неактивен ribarnik.com

• Активен потребител
« Отговор #51 : вторник, 17 декември 2019 г., 19:58 ч. »
Втора риба умря днес за 1 седмица... от Аквариум бг нищо не знаят какво да правя... И каквото казвате тук тествам и продължават да умират

Неактивен bustama

• Активен потребител
« Отговор #52 : вторник, 17 декември 2019 г., 21:49 ч. »
Темата за мен е достатъчно обобщена и със заключение. Рибите умират в следствие на натравяне или болест. Какво да правите, също е казано, просто трябва да се започне от някъде.

Неактивен ribarnik.com

• Активен потребител
« Отговор #53 : вторник, 17 декември 2019 г., 21:59 ч. »
Всичко от изброените правя.

1. Сменям водата 1 път в седмицата с престояла от 30 до 50%
2. 1 път в месеца сифонирам
3. Всяка вечер обирам листата от повърхността
4. Спрях всички химии
5. Филтъра съм го чел 1 път за последните 2 3 месеца и с вода от аквариума
6. Увеличих тренда почти двойно

Какво друго?

Ще си взема тест аз да си тествам вече. Този ли да е https://www.zoo-paradise.com/shop/index.php?category=test_sets&product=JBL_Test_Combi_Set&n=1 малко е скъп но...

Неактивен bustama

• Активен потребител
« Отговор #54 : сряда, 18 декември 2019 г., 00:30 ч. »
Тест само за нитрити и нитрати. С първият ще се разбере има ли съединения вредни за рибите ви. Добре е теста да е с течен реагент. Казаха ви, че рибите са много за литража, а аз, че са много за така подържан аквариум. Демек, трябва да разкарате някъде половината. Разбрахме, ще няма къде. Тогава се правят смени на вода през ден- два. Но това само ако теста покаже наличие на нитрити или амоняк. Другото е, че трябва време... Направете си извода - в момента, в който спряхте химията, която ви поддържаше аквариума на косъм и може би е било въпрос на време да се стигне до тук на един по късен етап, започнаха да умират и рибите. Дано да е само от нарушеният цикъл, за което сте си ви овен вие, от не знание, не искам да обидя. :) А да не се окаже, че са и болни... Сметката е: в следствие на измиване на филтърният материал редовно под чешмяна вода, бактерийните, които са виновни за живота в аквариума са измирали... Химията е крепила положението, но само крепила. Сега си трябва време, за да се стабилизира средата. Колко време... Няма да стане бързо. Като сложим в уравнението и слабият най-вероятно филтър и готово.Но така се учим. Трябва да се гледа положително. :)

Неактивен ribarnik.com

• Активен потребител
« Отговор #55 : неделя, 05 януари 2020 г., 13:53 ч. »
Здравейте отново и честита нова година!

Закупих си теста и го направих, като не съм сменял водата 13 дни. Ето резултатите. Според мен последните 3 не са ОК, какво мислите?

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 771
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #56 : неделя, 05 януари 2020 г., 17:19 ч. »
Нищо не разбирам. Кое какво е? Не пише, няма как да отговоря, поне аз.

Неактивен wire

• Активен потребител
  • Публикации: 120
  • Нас. място: София
« Отговор #57 : неделя, 05 януари 2020 г., 23:05 ч. »
Имаш ниско KH, ниско pH, а за хлора не съм сигурен от снимката(последните 3) Ако имаш хлор, означава, че скоро си сипвал вода директно от чешмата без подобрители на водата, но пък pH-то не трябва да е толкова ниско в този случай или имаш много гниещи неща(растения, храна, отпадъци от рибите, камъни, грунд), които вдигат киселинността. От високата киселинност страдат растения и риби. Напиши показателите от лентата както ги виждаш ти, защото може да не виждаме добре снимката.
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!

Неактивен bustama

• Активен потребител
« Отговор #58 : понеделник, 06 януари 2020 г., 12:09 ч. »
Не сте прочел най вероятно, но теста трябваше да е течен. Аз на друг не вярвам. Както и да е... Риби, умират ли все още?

Неактивен ribarnik.com

• Активен потребител
« Отговор #59 : понеделник, 06 януари 2020 г., 20:04 ч. »
2 седмици ме нямаше, не е сменена водата, на автоматична хранилка и водата стана кристал. Не са умрели риби. Вчера я смених и пак стана мръсна.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.