Автор Тема: Мръсотия в аквариума - помощ  (Прочетено 3734 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен bustama

• Активен потребител
  • Публикации: 1 694
Отг: Мръсотия в аквариума - помощ
« Отговор #60 : понеделник, 06 януари 2020 г., 23:17 ч. »
Слаба е филтрацията или още няма достатъчно бактерии и за това след смяна, водата ви помътнява. Спокойно , дайте още време и аквариума ще е ок.

Неактивен ribarnik.com

• Активен потребител
  • Публикации: 39
« Отговор #61 : понеделник, 06 януари 2020 г., 23:20 ч. »
Растенията, които са изцяло черни от брада да ги махам ли или може да се оправят? Камъните мога ли да ги изкарвам и да ги мия 1 път в месеца, за да махам брадата?

Неактивен wire

• Активен потребител
  • Публикации: 119
  • Нас. място: София
« Отговор #62 : вторник, 07 януари 2020 г., 10:47 ч. »
Провери дали на растенията с брадата им е здрава кореновата система, ако да, изрежи частите с брада и изчакай 1-2 седмици, за да видиш дали ще изкарат нови листа. Камъните може да си ги чистиш когато искаш, въпросът е колко мътилка ще вдигнеш в аквариума при изважданео. Имай предвид, че с махането на растенията, нитратите и други елементи ще се повишат. Затова или си вземи още някакви растения, или по-хубава филтрация(това, според мен, е задължително), а най-добре и двете.
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!

Неактивен ribarnik.com

• Активен потребител
« Отговор #63 : вторник, 14 януари 2020 г., 20:53 ч. »
Още едно данио умря. Без да ги режа си шзникват нови растения. Мисля да напълня аквариума с растения, да видя какво ще стане.

Неактивен ribarnik.com

• Активен потребител
« Отговор #64 : петък, 16 октомври 2020 г., 09:43 ч. »
Здравейте отново!

След всичките ми проблеми, преместих аквариума от един апартамент в друг... и след 1 месец от една стая в друга. Точно бях пооправил всичко в аквариума, но сега стана още по-зле. Всичко е черно от брада. Растенията изгниха и спряха да растат (само едно расте горе долу). От 40-тина рибки останаха само 15. Мисля, че вече е време за рестарт.

Имам два големи камъка, ще ги сложа в белина за 24 часа, защото са изцяло черни от брада. След това ще ги оставя още 24 часа във вода с Aquacare. Също ще сложа и първия слой на грунда в белина, защото цялото дъно е черно от брада. Всичко това ми го казаха от магазина. Има ли някаква опасност за рибките?

Ще махна абсолютно всички растения и ще взема нови. След няколко седмици ще взема и рибки.

Нещо друго трябва ли да направя за да избегна тази брада и всякакви други проблеми?

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 760
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #65 : вторник, 20 октомври 2020 г., 22:58 ч. »
Да махнеш брадата, без да махнеш причината за нея е безпредметно. Въпрос на време е пак да се появи. брадата се появява от много органика. Намали рибите и всякакъв друг живот, който живее там и ще се пооправят нещата. Силното течение в съда също допринася за развитието на брада. Засилваш и филтрацията. Това е.

Неактивен ribarnik.com

• Активен потребител
« Отговор #66 : сряда, 21 октомври 2020 г., 09:50 ч. »
Ами те рибите се самонамалиха на половина, че и повече от половината ги няма. Изхфърлих всички стари растения и взех нови. Изчистих камъните и грунда в белина и ги върнах в аквариума (малко ми мирише сега аквариума на хлор... дано не измре всичко в него...). Храна не слагам много, защото хората от магазина ми казаха, че вече е трябвало да ми свърши храната, която съм закупил преди повече от година... а тя още е на половината дори.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.