Автор Тема: Бутнат цикъл, след спиране на тока.  (Прочетено 107 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен bustama

• Активен потребител
  • Публикации: 1 580
Бутнат цикъл, след спиране на тока.
« : понеделник, 02 декември 2019 г., 18:30 ч. »
Колеги, снощи пак е нямало ток в половината блок. Ние сме на един трансформатор ли, реле ли...  знам ли точно какво е - моят блок , половината и съседният. Лятото, нямаше 5-6часа! Добре, че аз се усетих, понеже не си чувах помпата за въздуха. Но сега, вратите са затворени и няма как да разбера. Та тога им звънях и на два пъти идваха и реле ли е, не зная но не успяваха да го поправят - даваше на късо и така часове. Тогава ,много трудно стабилизирах аквариума, много! Сега не зная как да постъпя? Мисля, да не ги храня 10- на дни, както птреди, или да преместя половината в нанито, което е50л. Но там, според мен, още не е зациклило аквариумчето, а и филтърпето не става. Какво бихте ме посъветвали да направя? Имам едно външни филтърпе, което го глася за нанито, но уплътнението на изхода, вече е тръгнало и лекинко сълзи и за това още не работи. Да го пусна в големия с керамиката на нанито и дунапрен, дали ще помогне на филтрацията? Според мен е бутнат цикъла, щото рибите са почернели леко. Какво мислите?

Неактивен niki_o

• Активен потребител
  • Публикации: 371
  • Нас. място: Хановер
Отг: Бутнат цикъл, след спиране на тока.
« Отговор #1 : понеделник, 02 декември 2019 г., 18:37 ч. »
Добавяне на филтър няма да помогне след като и той трябва да е спирал,следователно без много живи бактерии.Според мене сега една 30%смяна на вода и следващата седмица през ден по 20% за да помогнеш на рибките докато бактериите да се развият отново в нужното количество .
Преди години при спрял филтър заради затегнал ротор аз сложих и стартиращи бактерии от тия дето са в опаковката на Сера сипоракс,но директно във водата . Дали помогна незнам,но незагубих риби ;)

Неактивен bustama

• Активен потребител
« Отговор #2 : понеделник, 02 декември 2019 г., 18:53 ч. »
Друго сега мисля: да разделя рибите е да взема химия на Сейчем. В наното, да местя тези, които бих прежалил, както и да звучи. Единият мижки гариланги с четири жени и театрите. В големия така ще останат: другият мъж с две жени от гарилангея, всичките Рубривитата и офисите, те са два. Демек 15 риби. Така, ще сменям водица на два аквариума, но по-малко ще се товари големия. А в малкият, ако има проблем, лесно мога да направя смяна от 50л. А, как ви се струва?

Неактивен geshi

• Активен потребител
  • Публикации: 1 453
  • Нас. място: Враца
  • Ъ ъ ъ кво пипнах,че тръгна?
« Отговор #3 : понеделник, 02 декември 2019 г., 20:06 ч. »
Абе аз не мога да те посъветвам какво да правиш, но аз заради такива спирания съм вързал единия канистър към UPS-а на помпата на камината, а той пък вместо неговата батерия е с акумолатор 100А. А ела го бутни, там ми е и рутера вързан хаха.

Неактивен asito

• Активен потребител
  • Публикации: 1 345
  • Нас. място: Варна
    • Моите аквариуми
« Отговор #4 : понеделник, 02 декември 2019 г., 20:35 ч. »
Нищо му няма на аквариума.Сменяй 50% два пъти седмично и това е.Сложи си и нитрифициращи бактерии.Аз понякога заради лекарства съм го прецаквал,но с такава смяна няма проблем.Даже в момента прецаках азотния на дискусите,но не ми пука :) Сменям на три дена половината вода и това е :)

Неактивен bustama

• Активен потребител
« Отговор #5 : понеделник, 02 декември 2019 г., 20:49 ч. »
Благодарско, колеги за съветите! Аз не съм се запритеснил много, но преди месеци но беше тегаво със смените и някой по слаби риби от гаритата, доста се помъчиха. Иначе, атерините са си бойци и няма се дадат лесно! :) По скоро ми е странно, че са потъмнели...което ще рече, че са стресирани. Да, сега, май ще си взема юпс. Щото става за втори път, пък едно нещо, случи ли се веднъж - може да не се случи повече, но два пъти, със сигурност ще потрети! :D Имах 35л. Приготвени за седмичната смяна, употребих ги по рано. Ще го мисля и тази вечер как да постъпя, пък утре, ще действам. Геши, я кажи какъв юпс, да си взема? Другнякой ако ползва, при желание също може да сподели. :drinks:

Неактивен geshi

• Активен потребител
  • Публикации: 1 453
  • Нас. място: Враца
  • Ъ ъ ъ кво пипнах,че тръгна?
« Отговор #6 : понеделник, 02 декември 2019 г., 20:58 ч. »
Е то май няма значение какъв е просто моя е без батерия а са изведени кабели и е вързан акумолатор иначе не би държал много предполагам.

Неактивен asito

• Активен потребител
    • Моите аквариуми
« Отговор #7 : понеделник, 02 декември 2019 г., 23:58 ч. »
юпс за камина ти трябва,но с вградената батерия няма да изкара и два часа ако е 20в филтъра.Трябва да е с акумулатор както писа Геши.Аз съм вързал към моя юпс помпата за течение,която е 5в и май 6-7 часа изкарваше.Но на мен ми трябва кислород,а не азотен цикъл :)

Неактивен asito

• Активен потребител
    • Моите аквариуми
« Отговор #8 : вторник, 03 декември 2019 г., 00:06 ч. »
https://www.olx.bg/ad/ups-100w-za-parno-CID632-ID2CTBz.html

Това е моя,от този човек го купих преди година някъде.Перфе е още,пу да не му е уроки,хахаха.Препоръчвам ти го.Може да го свържеш към акумулатор при желание

Неактивен bustama

• Активен потребител
« Отговор #9 : вторник, 03 декември 2019 г., 07:30 ч. »
Супер, благодарско! :drinks:
Е, така де, кислород трябва за азотния, но като няма приток на вода - кислорода свършва. Мисля, че един час все ще се справят бактерийните с наличният кислород в кофата на филтъра, но за повече , няма стане, камо ли 5-6часа както беше първият път. Взимам едно юпс-пе със сигурност. :) Филтъра е 6-8вата, така че ще изкара поне два часа.

Неактивен asito

• Активен потребител
    • Моите аквариуми
« Отговор #10 : вторник, 03 декември 2019 г., 16:50 ч. »
Моля :) Човека ги произвежда и гаранционна карта праща,че май и упътване имаше,не помня точно.То май аз още един трябва да купя за афр цихлиди,ама все не мога се наканя :)

Неактивен bustama

• Активен потребител
« Отговор #11 : вторник, 03 декември 2019 г., 18:46 ч. »
Реших, да не ги местя. Сега ги гледам, не са така потъмнели, даже мъжките гариланги са пуснали цвят, та не мисля да ги стресирам с местене и нова, по-малка къща. :). Взех тест за нитрити, за сега водата е ок. Ще следя и при наличие, сменям 50-70% вода и това ако не помогне, тогава ще ги разделям. Впреки, че наскоро имаше колебания с цикала, все си мисля, че трябва да е стабилен аквариума и ще удържи, ако ще и със смени положението. Ако има проблеми, ще пиша, да дадете съвети от опит.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.