Автор Тема: Първи аквариум - начинаещ  (Прочетено 7894 Пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглеждат тази тема.

Неактивен мавруд

• Регистриран потребител
  • Публикации: 7
Отг: Първи аквариум - начинаещ
« Отговор #195 : вторник, 23 февруари 2021 г., 21:48 ч. »
 Една пещера е достатъчна. Не им се чуди толкова. Гледай си ги, да ти е кеф и това е.
 Ако остават таблетки на дъното ги махай. И слагай 1 - 2

Неактивен Kristiqn Todorov

• Активен потребител
  • Публикации: 107
« Отговор #196 : петък, 26 февруари 2021 г., 19:16 ч. »
таблетки не остават но доминиращият не дава пещерата на другия и това е.

Неактивен мавруд

• Регистриран потребител
« Отговор #197 : събота, 27 февруари 2021 г., 00:01 ч. »
 Анциструсите са безпроблемни. Не са цихлиди да се пребиват. Не се вкарвай във филми. Остави ги да си живеят на спокойствие. :drinks:

• Активен потребител
« Отговор #198 : събота, 27 февруари 2021 г., 13:34 ч. »
Е поръчах една пещера не много голяма за другия, метам я вътре пък да се оправят в крайна сметка няма какво много да направя

• Активен потребител
« Отговор #199 : неделя, 28 февруари 2021 г., 10:34 ч. »
Колеги имам гупи 1 мъжка и 2 женски повече от месец и нито една не е бременна? Същото и със молинезиите имам една мъжка и 2 женски от около 3 месеца и те не са бременни каква може да е причината? Също един мъжки хелер и един женски като женската е бременна вече повече от месец и кусур и не ражда

Неактивен Kamaza

• Регистриран потребител
  • Публикации: 10
« Отговор #200 : вторник, 02 март 2021 г., 09:44 ч. »
Може би още не са полово зрели.

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Модератор на раздел
  • Публикации: 6 786
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #201 : вторник, 02 март 2021 г., 12:02 ч. »
Спокойно,
Няма живородка да не е раждала. Въпрос на време и търпение.

• Активен потребител
« Отговор #202 : вторник, 02 март 2021 г., 19:52 ч. »
Ами май молинезиите заченаха как се вика... хелеркат си седи бременна вече много време а гупите май са млади... имам и друг въпрос от около 1 месец слагам уж течно co2 по 1мл на 50 литра вода е дозата на dajana pet някой ползвал ли го е и дали има ефект от такъв вид препарат? Имам тръгнала черна брада по част от растенията светя по 8 часа на ден и храня 1 път на ден уж умерено... може ли от co2-то да тръгне поваче брада? Торя един път седмичмично с микро и марко елементи 5ml за 50 литра вода Пак на Dajana pet, растенията са криптокорина, микрозорум, сагитария, анубиас, валиснерия и 1 голям ехинодорус

Неактивен мавруд

• Регистриран потребител
« Отговор #203 : вторник, 02 март 2021 г., 23:04 ч. »
Ударно 2-3 до 5 кубика и после всеки ден, поне по 1мл.. А най - добре е да сложиш със спринцовка директно. И торенето на тези растения е много. Сменявай вода и сифонирай. По принцип, избягвай всичко, което има думата, алдехид.

• Активен потребител
« Отговор #204 : събота, 06 март 2021 г., 13:45 ч. »
Co2-то пише всеки ден да се слага аз ще го продалжа през ден щом казвате че е много а микро и макро елементите ще ги разредя през 2 седмици не на всяка смяна.
Имам 4 неритини в аквариума много ли са за 63литра аквариум? Питам понеже проблема продалжава и да торя и да не торя почти всеки ден имам по едно листенце валиснерия на повърхността на водата все едно откъснато, не мога да остановя проблема само с валиснерията се случва.

Неактивен мавруд

• Регистриран потребител
« Отговор #205 : неделя, 07 март 2021 г., 22:40 ч. »
 Не виждам някой да е казал, че е много СО2. На сайта на ,, Даяна" има инфо. С микрото и макрото няма да стане така. В този форум има написано всичко, което ти трябва. И имай търпение. Всичко става бавно. Не може от днес за вчера.

• Активен потребител
« Отговор #206 : вторник, 09 март 2021 г., 19:07 ч. »
Не е въпроса да стане бързо а да не прекаля с макрото и микрото и да стане по зле... не мога да хвана точната дозировка и по колко пъти месечно да торя.

П.С купих една рибка за женски хелер преди 2 седмици но нещо ме съмнява да не е плата, мъжкият хелер отначало не и обръщаше много внимание но сега започна да я преследва но все пак не знам хелер ли е плата ли е ето снимки.

• Активен потребител
« Отговор #207 : сряда, 14 април 2021 г., 17:48 ч. »
Здравейте, не съм писал отдавна, аквариума се развива добре, няма жертви рибките са 17 от растенията расте добре валиснерията но другите по бавно, имам питане обаче в канистъра имам едропореста гъба + около 2-3см вата и останалото на горе е керамика около 700грама, ем имам гъба и вата а в аквариума ми плуват доста малки боклучета.... защо така? Да увелича ли ватата за сметка на керамиката? Да припомня канисътра е Ехейм классик 150 - 300л/час аквата е 63литра като водата е около 52-53л сменям 15-20литра всяка неделя и сифонирам дъното но като пусна на рибите да ядът и се разшетат из дъното вдигат мизери и след това не може да се избистри водата с часове и така остава да си плуват.. някакви идеи как да променя това нещо? Възможност за вътрешен филтър за механична филтрация отпада

• Активен потребител
« Отговор #208 : сряда, 14 април 2021 г., 18:04 ч. »
Ето и снимки ватата ми е на сера кристал профи а едропорестата гъба е от филътра така го взех (2-ра ръка) керамиката също е сера сипоракс

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Модератор на раздел
  • Публикации: 6 786
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #209 : събота, 17 април 2021 г., 00:05 ч. »
Според мен, не сифонираш достатъчно добре, щом има мизерии на дъното.Знам, че е трудно да се сифонира на толкова малък аквариум, но може да го правиш примерно един път само в лявата половина, на следващата смяна в дясната половина. Пробвай.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.