Автор Тема: Скромен опит при направа на аквариум с размери 2500/450/550 мм.  (Прочетено 38531 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен Kratun

• Aquaportal мениджър
  • Публикации: 2 219
  • Нас. място: Силистра
  • Аз говоря бавно...те ма мислат прос
Отг: Скромен опит при направа на аквариум с размери 2500/450/550 мм.
« Отговор #75 : вторник, 03 март 2009 г., 16:13 ч. »
Капакът ще бъде подобен на този - http://www.aquaportal.bg/forum/index.php/topic,114.0.html
Разликата ще бъде в запалването на лампите и в дължината. Ако можеш да си представиш два пъти по-дълга конструкция с два капака по 125 см върху нея. 6 лампи с рефлектори (122 см са дълги заедно с фасонгите) и три електронни баласта монтирани под капаците. Това са ми намеренията в момента, но всичко все още подлежи на промяна. Ще има и снимки, когато съм готов.
"Плийз, юз кирилик алфабет! Иф ю нот булгариан, но проблем юзинг shlockovitsa. Бест регардс!"
http://www.youtube.com/watch?v=jEp2jSD4xKc

Неактивен Kratun

• Aquaportal мениджър
« Отговор #76 : вторник, 03 март 2009 г., 16:24 ч. »
Мдаааа! Знаех си, че нещо няма да е както трябва. В едното ъгълче започна леко сълзене. Единият кламер се е отместил леко при лепенето и е направил каналче между водата в аквариума като е нарушил лепилния шев. Сълзенето е много слабо, но все пак го има. Доуплътних от вътрешната страна със силикон директно под водата. Течът засега спря. В момента има около 500 литра вода и ще изчакам на това ниво няколко дни. Знаех си, че не е добра идеята да ползвам точно кламери, но човек се учи от грешките си или от грешките на другите. Не правете като мен!
"Плийз, юз кирилик алфабет! Иф ю нот булгариан, но проблем юзинг shlockovitsa. Бест регардс!"

Неактивен NIKO

• Активен потребител
  • Публикации: 24
  • Нас. място: Кърджали
« Отговор #77 : вторник, 03 март 2009 г., 16:53 ч. »
Дано това сълзене не се появява вече,че нямаме търпение да го видим авариума в действие.(напълно готов) :)
-  Колкото повече опознавам хората, толкова повече обичам животните .
Джордж Бърнард Шоу

Неактивен panchopan

• Заслужил потребител
  • Публикации: 382
« Отговор #78 : вторник, 03 март 2009 г., 20:29 ч. »
Абе то сълзенето само по себе си не е проблем.
Ама ако шева не е добре мен ми ме било шубе да го държа пълен.
Като знам колко време се прибирах със страх всеки ден вкъщи и без теч а го пълних 5 дена.

Ти разпънки само по страничните ъгли ли си сложил?
А в кой ъгъл протече? Доло в дъното или горе?

Иначе гледката от мястото ти е уникална и само за завист.
Дано да не ти се налага да разлепваш и всичко да е наред.
- Има си правила - не можете да използвате магия срещу граждани! - кресна търговецът.
Архиканцлерът Ридкъли щракна с пръсти и отвърна:
- Абе, аз винаги съм ги смятал по-скоро за общи напътствия...
А търговецът изквака и заподскача по улицата.

Неактивен Kratun

• Aquaportal мениджър
« Отговор #79 : вторник, 03 март 2009 г., 20:41 ч. »
Теч имам в долната дясна част между късата страна и лицевата. Течът е една капка за 10 секунди и то при ниво над 30 см (спрях го). Ще проверя дали тече малко по-късно тази вечер. Всички околни ръбове са с оребрения. В основните не съм слагал подсилващи стъкла.

Неактивен panchopan

• Заслужил потребител
  • Публикации: 382
« Отговор #80 : вторник, 03 март 2009 г., 22:50 ч. »
Тоест теча е в страничния шев там където е оребрението?
Или е в дъното където няма?

Ако е там където има оребрение може и да рискуваш.
Но ако е в дъното където няма оребрение из поне не бих рискувал с толкова много вода.
Моя аквариум като го залепихме със Боби Динев и Сисо първия път не ми хареса как стана и го презалепих.
Верно че беше голямо бръснене но сега съм доволен и спокоен.
- Има си правила - не можете да използвате магия срещу граждани! - кресна търговецът.
Архиканцлерът Ридкъли щракна с пръсти и отвърна:
- Абе, аз винаги съм ги смятал по-скоро за общи напътствия...
А търговецът изквака и заподскача по улицата.

Неактивен Kratun

• Aquaportal мениджър
За момента, ситуацията е под контрол. Нямам теч повече от 10 часа.

Неактивен discus

• Активен потребител
  • Публикации: 139
  • Нас. място: София
Кратуне сложи едни ъгли по дъното, да не подстригваш корени по някое време. Хем ще си сигурен за теча, хем ще се подсигуриш против прорастващ корен в шевът.  :drinks:

Неактивен Kratun

• Aquaportal мениджър
Надявам се да нямам повече инциденти. Няма теч и всичко е наред за момента. Ще помисля още няколко дни за допълнително укрепване по дъното. Ето го почти пълен:

Eheim са заложили на по тясна подкачваща тръба от всмукателната, както и на по-къса флейта. В резултат на това се създава по-високо налягане на входящата пречистена вода. При Tetra диаметрите на двата маркуча са еднакви, а и флейтата им е по-дълга. При него почти няма движение по повърхността на водата при вливането й. При Теtra откривам и друго, което ме кара да се замисля. Всмукателната пластмасова тръба е телескопична и се регулира на дължина. Уплътнението между частите е обикновен "0"-пръстен. Когато пуснах филтъра при ниво на водата под снадката на телескопа - постоянно засмукваше въздух и не можа да се обезвъздуши както трябва. Не вярвам да е гениално технологично решение при аварийно протичане на канистъра (да не изтече цялата вода, а да стигне до надката и да засмуче въздух), а по-скоро е недостатък на системата.

Неактивен demetra

• Активен потребител
  • Публикации: 172
  • Нас. място: Варна
Ами просто смени смукателната тръба и флейтата с такива като на EHEIM, продават ги като резервни части или от някой зоомагазин, натах все им остават при монтаж.

Неактивен Kratun

• Aquaportal мениджър
Засега само споделям видяното. Ако стане така, че започне да ми вреди по някакъв начин - ще се чуе.

Неактивен mejdupraznika

• Активен потребител -
  • Публикации: 239
  • Нас. място: Добрич
Мисля че всеки си мечтае за нещо подобнно, Прекрасен е   :eyes: :eyes: :eyes: :bow: :bow: :bow:
Добрич/Хиподрума.

Неактивен angelarii

• Активен потребител
  • Публикации: 44
  • Нас. място: Плевен
  • Живко
Аз от зор установих, че на Тетра уплътненията са една идея по-тънки от тези, които се продават в нашите магазини.
Нали се сещаш какво ти казвам.
При мен не смуче въздух от телескопичната тръба. Наскоро правих 80% смяна. Никакъв проблем.

Според мен от дупката, през която сълзи, няма какво да се притесняваш. Не виждам как може да навреди на останалият шев.
Завиждам благородно за малкото басейнче.

Чудя се обаче какви са тези дебели пластове силикон или аз не виждам добре. Имам в предвид вътрешният долен ъгъл.
Никой не се е родил научен.

Неактивен Wetdream

• Активен потребител -
  • Публикации: 173
  • Нас. място: Добрич
Мале става перфекно, а какви дискусчета могат да живуркат вътре мале мале  :rocknroll: :rocknroll:,може да се направи страхотен биотоп :up: :up:
Хайде сега аранжировката капаците и да се накефя максимално :up:

Неактивен borislav

• Активен потребител
  • Публикации: 120
  • Нас. място: Пловдив
Градски не мислиш ли,че като са толкова близо входящите и изходящите тръби на филтрите ще има "мъртва зона" с лоша циркулация в средата на аквариума при тази дължина на аквариума.Най-добре е да са в двата противоположни края тръбите.Може да използваш само два по-дълги маркуча и да кръстосаш потоците.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.