Автор Тема: Профилът на malomir или - Рейнболска му работа  (Прочетено 19256 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен uji

• Активен потребител
  • Публикации: 483
Отг: Профилът на malomir или - Рейнболска му работа
« Отговор #75 : четвъртък, 11 август 2016 г., 19:52 ч. »
Да,  с рендето на по-едро, че иначе е голяма мръсотия....
Днес минах да купя замразена храна през "Зоо-център"  в Младост и разбрах,  че са продали Гибицепса.  Рибата стоя там почти 5 месеца. За съжаление не успяха да ми дадат информация за новият собственик - литраж на аквата и т.н. Дано е попаднала в добри ръце!!!

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 743
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #76 : сряда, 02 ноември 2016 г., 05:11 ч. »
Днес, дойде края на моето малко стопанство, където съм развъждал риби в продължение на 10 години. Натрупах незаменим практически опит, който надявам се да получи поле за изява някога, когато свободното ми време позволи това. В момента просто не мога. Зает съм, времето ми доста често ми е разграфено до минути. Нещата просто стояха там и реших да разчистя да не се дразня, а и да използвам мястото според сегашните ми приоритети:

Оставам с 3 аквариума само, съответно 800, 600 и 7 литра за да подържам духа на аквариста в мен.
Някой ден живот и здраве се надявам да довърша идейте си свързани с акваристиката. Ако има още такова хоби. Че като гледам накъде вървим, не виждам светлина в тунела.
Разбира се ще продължа да пиша и отговарям във форума, доколкото и когато имам възможност.

Неактивен asito

• Активен потребител
  • Публикации: 1 383
    • Моите аквариуми
« Отговор #77 : сряда, 02 ноември 2016 г., 12:02 ч. »
Кофти ситуация. Нищо, като се пенсионираш ще  продължиш с развъдната дейност :)  Къде отидоха многото риби от гаража?

Неактивен Rama

• Мотохолик, акваманиак
  • Модератор на раздел
  • Публикации: 867
  • Нас. място: гр.София
  • Ако ще се давиш, не се мъчи в плитка вода.
« Отговор #78 : сряда, 02 ноември 2016 г., 15:17 ч. »
Абе, акваристиката като хоби сигурно ще просъществува, но като професия май не много... :grin:.
Заниманията ми с аквариуми все по-често са само за удоволствие, както и с другите ми животни. Затова като ме питат защо се занимавам им отговарям:
- Моята ферма не е във facebook !
Надявам се по-скоро да си "надвиеш на масрафа" и пак да се върнеш в мокрото хоби, както беше преди години. От друга страна има един Мик Джагър, който ни разби представите за творческо дълголетие..., та живота е пред нас, тъй да се каже  :drinks:.
Лесно забравяме грешките си, ако не са известни на никого освен на нас.

Неактивен malomir

• Aquaportal меринджей
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #79 : сряда, 02 ноември 2016 г., 17:44 ч. »
Многото риби ги раздадох, измряха... Заминаха си.
Марио има време. Спрял съм временно. Или поне така се надявам.

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Публикации: 1 318
  • Нас. място: Северна Ирландия- Нюри
  • Don't worry, be happy!
« Отговор #80 : сряда, 02 ноември 2016 г., 20:03 ч. »
Маломире, спомням си преди доста време постваше снимки на 700 литровия танк с великолепни рейбоу рибки. Какво е положението сега?

Неактивен malomir

• Aquaportal меринджей
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #81 : сряда, 02 ноември 2016 г., 22:18 ч. »
В момента съм само с 600 литровия. Има 5-6 рибета малко бавнорастящи и дотам. LowTech история, за да няма подръжка много-много. Спрях да развъждам атерини и останаха последните. Другите просто си умряха от старост. Не съм купувал риби от поне 4 години.
Сега ще пусна наново 800 литровия тези дни. Трябва да направя само мястото. Отдавна се каня да направя голям аквариум с малки риби. Примерно един пасаж с 150 тетри или псевдомугили или ириатерини, стига да намеря толкова. Ще поразровя тези дни, дали някой няма да се навие да ми внесе за лично ползване 150-200 рибки.
Ще има новини скоро надявам се.

Неактивен asito

• Активен потребител
    • Моите аквариуми
« Отговор #82 : сряда, 02 ноември 2016 г., 22:44 ч. »
Ааааа, Цецо, тетри няма ти ходят на имиджа :) Никви такива :)  Имаш последователи все пак :) . Ама виж, 100-150 фуркатуса направо ще взривят аквариума. Слагай буцефаландри, на едро от алиекспреса или Русия  и сам ще се гледа аквариума. Или биотопен ще е? Ако ти трябва физическа помощ за аквариума, звънни, че и без това съм се обездвижил нещо :)

Неактивен malomir

• Aquaportal меринджей
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #83 : сряда, 02 ноември 2016 г., 23:49 ч. »
Това за тетрите беше чисто хипотетично... :)  Да съм сигурен, че ме разбират хората.
Ама наистина смятам да отида до Аквамания и да видим дали няма да ми поръчат при следващия внос, малко дребни атеринки.

Неактивен JIX

• Активен потребител
  • Публикации: 663
  • Нас. място: Стара Загора
« Отговор #84 : четвъртък, 03 ноември 2016 г., 11:46 ч. »
Днес, дойде края на моето малко стопанство, където съм развъждал риби в продължение на 10 години. Натрупах незаменим практически опит, който надявам се да получи поле за изява някога, когато свободното ми време позволи това. В момента просто не мога. Зает съм, времето ми доста често ми е разграфено до минути. Нещата просто стояха там и реших да разчистя да не се дразня, а и да използвам мястото според сегашните ми приоритети:

Оставам с 3 аквариума само, съответно 800, 600 и 7 литра за да подържам духа на аквариста в мен.
Някой ден живот и здраве се надявам да довърша идейте си свързани с акваристиката. Ако има още такова хоби. Че като гледам накъде вървим, не виждам светлина в тунела.
Разбира се ще продължа да пиша и отговарям във форума, доколкото и когато имам възможност.

Дори и в паузите трябва да се поддържа духа на аквариста  :) ...и аз съм така, имам 2 аквариума  на вилата ,действащи с  рибенца и "китки", които ходя да им сменям водата веднъж в месеца, баща ми ходи  често, той храни рибките . У нас имам само едно 25 литрово нано с мъхове и скаридки, да поддържа аквариста жив.
Паузите от време на време действат зареждащо, после пак се завръщаш с нови сили и по надъхан.....
Айде дано скоро да покажеш 800 литровия танк яко обрасъл с треви и пасаж  от 200  тетрички  :rocknroll: ....и някоя друга атеринка за цвят.

Неактивен malomir

• Aquaportal меринджей
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #85 : неделя, 11 юни 2017 г., 18:55 ч. »
Най-после намерих време, да направя дълго отлагания старт на този аквариум. Размери 200/60/60.
Много избиват червените и сините диоди за съжаление и стана малко дискотека, ама ще го измисля. Идеята ми е да напъхам, 200-300 тетри и две-три по-големи рибета, да държат тетрите в пасаж. Приемам предложения за такива риби, които да не хрускат тетричките ми разбира се. Малко коридорасчета също биха паснали на Южноамериканския пейзаж и ще потърся нещо да ми хване окото.

Неактивен Penta

• Активен потребител
  • Публикации: 398
« Отговор #86 : неделя, 11 юни 2017 г., 19:17 ч. »
Осветлението си е за основна преработка. Използвал си мощни диоди така като гледам, 10-20 вата на диод ?

Неактивен geshi

• Активен потребител
  • Публикации: 1 479
  • Нас. място: Враца
  • Ъ ъ ъ кво пипнах,че тръгна?
« Отговор #87 : неделя, 11 юни 2017 г., 19:18 ч. »
Може ли инфо за грунда, какъв е и колко литра?

Неактивен adam

• Активен потребител
  • Публикации: 1 318
  • Нас. място: Северна Ирландия- Нюри
  • Don't worry, be happy!
« Отговор #88 : неделя, 11 юни 2017 г., 19:39 ч. »
Пасаж от 200-300 тетри, звучи впечатляващо, въпреки че съм изненадан, че не се връщаш обратно към рейнбоу рибките- все пак ти си един от най-компетентните в България за този вид рибки.

Неактивен asito

• Активен потребител
    • Моите аквариуми
« Отговор #89 : неделя, 11 юни 2017 г., 20:23 ч. »
Цецо от аквазона са ти корените май :)Днес им звънях да питам дали ще ми пратят,мн отзивчиви бяха,ще пратят,казаха че пратили скоро до Варнапредполагам на теб :)Снимаха кво имат в магазина,утре от склада ще ми пратят снимки и да решавам :)  Голям аквариум,надявам се скоро и аз да съм с такъв скоро

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.