Автор Тема: Мехурчета в силикона  (Прочетено 7009 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен gre6nik

• Активен потребител
  • Публикации: 36
  • Нас. място: Айтос
Мехурчета в силикона
« : вторник, 22 декември 2009 г., 21:49 ч. »
Здравейте,
Вчера залепих последното стъкло (едно от панорамните) на аквариума който съм започнал (110 / 60 вис / 50). Днес като го оглеждах забелязах на две места че в силикона има мехурчета. Не са големи - ама ги има. Голям прблем ли са или може и с тях? Стъклото е 10мм.

П.С. И следващия момент - ако се наложи разлепяне и залепяне на ново - може ли да се разлепи само стъклото на което са се появили мехурчетата и след почистване да се залепи на ново или трябва всичко да се разлепя?

Неактивен discus

• Активен потребител
  • Публикации: 139
  • Нас. място: София
Отг: Мехурчета в силикона
« Отговор #1 : вторник, 22 декември 2009 г., 21:54 ч. »
Най-вероятно няма проблем ама дай снимки.

Неактивен Kratun

• Aquaportal мениджър
  • Публикации: 2 219
  • Нас. място: Силистра
  • Аз говоря бавно...те ма мислат прос
« Отговор #2 : сряда, 23 декември 2009 г., 01:06 ч. »
Има една тема "Нов съм ..."
Там има сходни въпроси. Ето я - http://www.aquaportal.bg/forum/index.php?topic=2559.30

И аз смятам, че няй-вероятно, ще се разминеш без проблеми.
Пробвай!
"Плийз, юз кирилик алфабет! Иф ю нот булгариан, но проблем юзинг shlockovitsa. Бест регардс!"
http://www.youtube.com/watch?v=jEp2jSD4xKc

Неактивен gre6nik

• Активен потребител
« Отговор #3 : четвъртък, 24 декември 2009 г., 18:00 ч. »
Тия дни ще сложа снимки. Аз подсилвам долния ръб с алуминиев профил (много тънък - за окрайчване на ламиниран паркет) с "Г" образна форма с размери 25Х20мм с златен матов цвят (ще подхожда на дръжките и лентовите панти). Надявам се че понеже е тънък, а и силикоха го мажа тънко - няма да повдига краишата и да увисне дъното на аквариума, а и нали ще има мека подложка ...

Неактивен gre6nik

• Активен потребител
« Отговор #4 : вторник, 19 януари 2010 г., 12:02 ч. »
Здравейте,
Дойде време и аз да покажа творението ми, като искам да кажа че много от знанията които съм вложил при направата съм почерпил от Вас - за което Ви благодаря.
1. Започнах с масата за аквариума. Знаех размерите които исках да направя и ми беше пределно ясно че трябва да понесе сигурно голяма (около 400 кг.) тежест. За това го направих от винкел 25 мм. Друга функция на шкафа е че трябва да събере в себе си канистъра, помпи храни и други джунджурии и за целта го направих с два рафта. Рафтовете допълнително укрепва конструкцията. Сега като се замисля - хубаво би било горния рафт да е малко по-висок за да може канистъра да влиза на долния без да се навежда ама ....
Ако на време ми беше дошъл "втория" акъл - плота на шкафа нямаше да е толкова голям - с по 6 см от всяка страна (първоначалния замисъл беше дъното на аквариума да влезе в дървена рамка) а като ми дойде идеята за "Г" образния профил за окрайчване на ламинат 20Х25 мм необходимостта от тези големи размери отпадна. По-добре щеше да е ако плота превишаваше размерите на дъното с по 2 см - с толкова се подава на страни капака (дебелината на ПДЧ-то).

Неактивен discus

• Активен потребител
  • Публикации: 139
« Отговор #5 : вторник, 19 януари 2010 г., 12:21 ч. »
Браво за положените усилия и труд, добре е станало.
Имам само едно чудене защо повечето хора правят така металните стойки(на крачета) в твоят сучай доколкото виждам дори нерегулируеми. Аз си правя стойките без крака за да се разпределя товара на по-голяма площ, варианти за ниваелация винаги има дори при силно неравен под.
Успех със заселването на аквариума.

Неактивен gre6nik

• Активен потребител
« Отговор #6 : вторник, 19 януари 2010 г., 12:51 ч. »
Опитах се да вкарам текст - снимка - текст - снимка - ама нещо не ми се получи ... та - да обясня снимките в предишния ми пост:
1. Конструкцията на масата от винкел + OSB в рамката на плота, в последствие залепих плота от ПДЧ - махагон с епоксидна смола за OSB-то.
2. Оформен вече шкаф - няма гръб - има само страници и врати. Дръжките са златен мат (от Бриколаж) и пантите и профила по долния ръб трябва да оформят някакъв стил - колко се е получило - кажете вие :)
3. Аквариума - залепени стъкла и токущо залепен алуминиев профил по долните ръбове. Стъклото е 10 мм, разтяжките са 10 см (и м ми пречат - трябваше да са към 5-6 см.)
4. Залепването на алуминиевия профил - към челното и задното стъкло е с цели краища.
5. Тридневен тест на аквариума в коридора. Предупредих комшиите да си обуят борушите и да не се плашат :)
6. Нова придобивка - два корена - мангрови според продавача - дизайнерски напъни :)
7. Втори двудневен тест на аквариума на мястото му.

да поясня и снимките които следват:
8. Груба сборка с примерна аранжировка :) - капака още не е готов :(
9. Електронните баласти - лампите са 38 ватови а баластите за 40 вата - работят. а и баластите са евтини - към 7 лв.
10. Системата сглобена. Бялото кабелче е захранването на двата 8 см-ви вентилатора - захранват се с адаптер с по-малко напрежение за да им паднат малко оборотите и да са безшумни. Червеното ключенце - включва и изключва лампата която е най-отпред и е на повдигащата се ламела.
11. Капака сниман от долу. В дясно се виждат вентилаторите, в ляво са само отвори.
12. Десния край на капака с вентилаторите.
13. И входящите и изходящоте отвори са покрити с капачки за авто-тонколони.
14. Капака работи, нагревателя също, котените са потопени и утежнени, има положен лек грунд - върху него в последствие ще сложа торта и ще дозасипя с още грунд.

Неактивен gre6nik

• Активен потребител
« Отговор #7 : вторник, 19 януари 2010 г., 13:18 ч. »
За следващите снимки:
15. Аквариума леко залесен с огромната помощ на @newidimite - растенията са от него като изключим нимфата. Яванския мъх е привързан с тънка корда на няколко места по корените.
16. Обща визия на аквариума. Корените все още са утежнени защото продължават да изплуват.
17. Вариант първи на утежняване на корен :) - преди беше порцеланова чиния - но тя се оказа лека :(
18. Вариант втори на утежняване на корен :)

В момента има 4 Анциструса (2 малки и 2 по-голми), 2 бронирани сомчета, 4 сиамски водораслояда, и да се увеличат акитата :) 2 колизи и 4 хелера.

Неактивен theater

• Активен потребител
  • Публикации: 128
  • Нас. място: Sofia, Bulgaria
  • http://
« Отговор #8 : сряда, 20 януари 2010 г., 08:07 ч. »
Чудесно и много сериозно начало.
Хубав фон си намерил. По-добър е от повечето шарени фонове, които съм виждал.

ЕДИТ: Внимавай много в нов аквариум с тези 4 лампи и толкова малко растения, особено ако не подаваш ЦО2 !

Неактивен gre6nik

• Активен потребител
« Отговор #9 : сряда, 20 януари 2010 г., 09:25 ч. »

ЕДИТ: Внимавай много в нов аквариум с тези 4 лампи и толкова малко растения, особено ако не подаваш ЦО2 !

Какво точно имаш в предвид?

Неактивен Kratun

• Aquaportal мениджър
  • Публикации: 2 219
  • Нас. място: Силистра
  • Аз говоря бавно...те ма мислат прос
« Отговор #10 : сряда, 20 януари 2010 г., 13:29 ч. »
theater има предвид бързо развитие на водорасли в нов аквариум с малко растения и силна светлина.
"Плийз, юз кирилик алфабет! Иф ю нот булгариан, но проблем юзинг shlockovitsa. Бест регардс!"
http://www.youtube.com/watch?v=jEp2jSD4xKc

Неактивен gre6nik

• Активен потребител
« Отговор #11 : сряда, 20 януари 2010 г., 14:11 ч. »
Разбрах ... ами ще внимавам. То с растенията пристигнаха и малко водорасли ама гледам сиамците ги натиснаха а и колизите като че ли помагат активно при кабомбата ...

Неактивен ReeT

• Регистриран потребител
  • Публикации: 2
« Отговор #12 : понеделник, 15 февруари 2010 г., 09:04 ч. »
Само една забележка имам - не подценявайте дебелината на стеропора под аквариума именно той поема тежестта на аквариума когато се напълни а дъното само когато се пренася

Неактивен mpoxama

• Активен потребител
  • Публикации: 382
  • Димитър Велинов
« Отговор #13 : четвъртък, 18 февруари 2010 г., 15:15 ч. »
Много красиво с получава. Браво :)

един въпрос, имаш ли нещо, което да задържи речния грунд да не запълни "реката" ?

Поздрави

Неактивен gre6nik

• Активен потребител
« Отговор #14 : петък, 19 февруари 2010 г., 10:15 ч. »
Не - за сега нямам нищо което да подпира грунда да не слиза в "реката". Скоро правих сифониране на реката защото се беше зацапала.
Появиха се и водорасли - нишковидни и от тъмнозелените петна на някои места. Появи се и Ихтио и сега ги лекувам с Нистатин 500мг. Като свърши лечението ще оскубя една ливада в основата на която има водорасли с цел да я почистя и да я засадя наново. Хубавото е че корените ми вече се напоиха и си стоят на мястото без да е необходимо да ги утежнявам с диска от дъмбела и торбичката с речния кварц.
Като го пренаредя ще снимам и ще сложа снимка :)

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.