Автор Тема: Мътна Вода  (Прочетено 26416 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен Daniel

• Dwarf Amazon Enthusiast
  • Заслужил потребител
  • Публикации: 149
  • Нас. място: София
  • Аквариум: Гола Вода
    • MEGADESIGN
Отг: Мътна Вода
« Отговор #75 : вторник, 11 август 2009 г., 21:17 ч. »
Другия варянт е да преместиш костенурките в някакъв съд който да е подходящ за тях, след това да затъмниш аквариума за известно време докато не се избистри. Може мътилката да се получава и от много не изядена храна.

Неактивен ivelina

• Регистриран потребител
  • Публикации: 6
« Отговор #76 : вторник, 11 август 2009 г., 22:44 ч. »
Благодаря на всички за съветите. Засега ще оставя положението така. Като се върна от отпуска ще пробвам със затъмняването и ще пиша какъв е резултатът :) Весело лято на всички!

Неактивен Stas

• Aquaportal мениджър
  • Публикации: 1 554
  • Станислав Бояджиев
« Отговор #77 : вторник, 11 август 2009 г., 23:08 ч. »
Аха! И цяла отпуска ще си имаш малко блато вкъщи! :)

Неактивен UncleJohn

• Активен потребител
  • Публикации: 163
  • Нас. място: Troyan, Bulgaria, Europe, Earth
  • Диф балкански трол
    • Троянски новини
« Отговор #78 : сряда, 12 август 2009 г., 02:22 ч. »
Загадката може да бъде решена само за 10 минути.Сменяме водата на 100%.

Неактивен ivelina

• Регистриран потребител
  • Публикации: 6
« Отговор #79 : сряда, 12 август 2009 г., 03:42 ч. »
UncleJohn, както съм написала по-горе това вече го пробвах, дори смених гъбата на филтъра, за да няма по нея останали водорасли, които да продължат да се размножават след това. Резултат - нулев

Неактивен UncleJohn

• Активен потребител
  • Публикации: 163
  • Нас. място: Troyan, Bulgaria, Europe, Earth
  • Диф балкански трол
    • Троянски новини
« Отговор #80 : сряда, 12 август 2009 г., 11:31 ч. »
Сменя се водата редовно. Аз гледах почти 5 лета две такива прасета. Колко литра е това 'блато', и какво те притеснява да сменяш водата по-редовно?

Неактивен kassavetov

• Регистриран потребител
  • Публикации: 4
  • Нас. място: Пловдив
« Отговор #81 : четвъртък, 20 август 2009 г., 09:53 ч. »
Здравейте. Имам следния проблем. Аквариума ми е около 100л, на една година е и имам около 15 риби, без златни.
Чистя го всяка седмица със сифона, смяна на вода около 30л и т.н.
Наскоро ми умряха 3 риби за една седмица и реших да го изчистя основно. Извадих рибоците заедно с около 20л вода, излъсках яко акв., измих грунда сериозно, всички аксесоари-филтри, нагреватели и др. Върнах всичко обратно заедно с тези 20л от старата вода. Това стана вечерта, лампата не е светела, всичко ок.
На сутринта-ужас, мътна вода(в бял нюанс), смрад, рибите засега са ок.
Какво става?

Неактивен petkob

• Активен потребител
  • Публикации: 46
« Отговор #82 : четвъртък, 20 август 2009 г., 10:03 ч. »
Рестартирал си го и се е превърнал в току-що пуснат аквариум. Избил си нитрифициращите бактерии, като си измил филтрите. В грунда също има известно количество, но в твоя вече няма след сериозното измиване. В самата вода няма достатъчно количество от тях.

Спри да ги храниш няколко дни, а след това една седмица веднъж дневно по малко храна само. На глад ще издържат много по-лесно отколкото на отровите във водата.

Ако имаш възможност сложи във водата или във филтъра някакви бактерии за бързо зацикляне. Друга възможност е да махнеш рибите или част от тях в друг аквариум, докато този зацикли.

Неактивен dafil

• Активен потребител
  • Публикации: 1 645
  • Трендафил Гълъбов
« Отговор #83 : четвъртък, 20 август 2009 г., 10:18 ч. »
...но преди това се замисли за първопричината на трите умрели рибки ;)
нищо не казваш за филтрацията.ако е недостатъчна,през изминалата година са се натрупали отрови, които сега си отстранил,но....
дали няма да се случи отново :hmm:

Неактивен kassavetov

• Регистриран потребител
  • Публикации: 4
« Отговор #84 : четвъртък, 20 август 2009 г., 16:26 ч. »
От къде да ги взема тези бактерии? Продават ли се?

Неактивен dafil

• Активен потребител
  • Публикации: 1 645
  • Трендафил Гълъбов
« Отговор #85 : четвъртък, 20 август 2009 г., 17:10 ч. »
тц   ;)
като за начало напиши в търсачката на  форума "азотен цикъл"
успех :up:

Неактивен Kratun

• Aquaportal мениджър
  • Публикации: 2 219
  • Нас. място: Силистра
  • Аз говоря бавно...те ма мислат прос
« Отговор #86 : четвъртък, 20 август 2009 г., 19:56 ч. »
Продават се стартиращи пакети.
"Плийз, юз кирилик алфабет! Иф ю нот булгариан, но проблем юзинг shlockovitsa. Бест регардс!"
http://www.youtube.com/watch?v=jEp2jSD4xKc

Неактивен geri_kova4eva

• Регистриран потребител
  • Публикации: 3
  • Нас. място: Габрово
« Отговор #87 : събота, 14 ноември 2009 г., 01:03 ч. »
Здравейте, аз се занимавам с рибки от много скоро. Но явно и аз имам проблеми с цъфтежа на водата .Рових се да видя как се справяте вие и какви съвети давате.Значи моят аквариум е 65 литра нямам растения естествени. Имам 4 Златни рибки един Телескоп, един Трихогастер, две сомчета и три Данио. Водата е мътна с кафеникаво- жълтеникъв оттенък. До сега не е сменяна изцяло. Всяка седмица по 1/3 от нея сменям. Слагам Метиленово синьо и малко сол но това малко, много малко няколко кристалчета.Рибките ми всякаш не плуват в мътна вода, държът се нормално хранят се нормално 1 път на ден без Петък. НО ВОДАТА СИ Е МЪТНА!!!! Утре ще ви кача снимки че трябва да освобождавам памет и ще видите за какво става на дума. Мисля да пробвам това с памука засега, а и трябва да ви кажа, че аквариумът е изложен на доста светлина. Как мислите Вие?! Благодаря ви че ви има и споделяте опита си :clapping:

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 721
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #88 : събота, 14 ноември 2009 г., 05:11 ч. »
Гери здравей и добре дошла при нас. Лошо е, че първият ти пост е за някакъв проблем но все се почва от някъде. Викаш водата ти е мътна. Ок, ти с какво филтрираш? Нищо не си написала за това а пък съгласи се, че е важно особенно ако имаш проблеми с хигиената. По твоите думи имаш 9 риби в 65 литра. Аквариума ти твърде малък дори само за четирите Златни риби. Трябва да знаеш, че Златни се гледат само със Златни. Даниото и Трихогастерите изискват по-висока тропическа температура на водата - около 25 градуса докато Златните се чувстват добре на около 20-22 максимум. Едните риби се радват на добре залесен аквариум, което няма как да стане при наличието на познай кое? Златните ествествено.  Така, че ще трябва да решиш кое оставяш. Не, че няма да живеят заедно. Просто няма да им е комфортно а нали все пак искаме на нашите любимци да им е удобно? Няма да е лошо да напишеш откъде си в твоя профил за да видим дали не може някой да то помогне с УВ лампа за няколко дена ако наистина е цъфтеж на водата. Запомни че водата не се сменя цялата а само по 1/3 всяка седмица. В твоя случай понеже ти е по- натоварен аквариума ти препоръчвам 2 пъти по 20 % седмично. Но все пак кажи с какво филтрираш и ако можеш да пуснеш някаква снимка да видим, ще е чудесно. И за каква силна светлина говориш? За директна слънчева или светиш дълго в аквариума. Напиши и какво ти е осветлението и по колко светиш на ден.
Поздрави!

Неактивен Stas

• Aquaportal мениджър
  • Публикации: 1 554
  • Станислав Бояджиев
« Отговор #89 : събота, 14 ноември 2009 г., 07:02 ч. »
Много добър отговор от Маломир.
Аз да добавя - с тази директна светлина ще имаш проблеми и в бъдеще.
А иначе цъфтежа може да се оправи и посредством затъмняване на аквариума за 3 денонощия.
Пълното затъмняване става като се покрие аквариума с някакво одеало да речем.

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.