Автор Тема: Мътна Вода  (Прочетено 26348 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен ради

• Активен потребител
  • Публикации: 27
  • Нас. място: Перник
Отг: Мътна Вода
« Отговор #30 : сряда, 01 април 2009 г., 10:30 ч. »
Здравей,значи аквариумът ми е с вместимост 60 л.В момента имам общо 25 рибки,като 6 са малки - 4-данио и 2 малки сомчета, от тези които се лепят по стените.Освен това,че водата стана мътна,започна да се образува някакво тинесто нещо по стените,защото започнаха да позеленяват,температурата на водата е 26- Сградуса,имам 2 помпи в аквариума и двете са на Акваел,едната е за аквариум 30-60л.,а другата ако има някакво значение е Pet-mini,но тъй като нямаше кутия нямам идея за какъв литраж е.Самата вода позеленя.Снощи едната скалария умря,а в момента една рибка,не и знам още "породата" се е загнездила почти до повърхността на водата като се е облегнала във изкуственото водорасло,а на камъчетата за декорация също има някакво образование като мъх,които ги е покрил.От изчетеното във сайта снощи реших да им пусна мехурчета с едната помпа и днес няма да ги храня.Започват да плуват и към средата на аквариума,което е някакъв напредък.Няма да пускам и лампата днес и утре,пък да видим.Ще пусна снимка довечера,защото не съм от най-блестящите и способни компютърджийки,все пак съм блондинка :D

Неактивен Kratun

• Aquaportal мениджър
  • Публикации: 2 219
  • Нас. място: Силистра
  • Аз говоря бавно...те ма мислат прос
« Отговор #31 : сряда, 01 април 2009 г., 11:09 ч. »
Нападнали са те водорасли (мъхчето по камъните и зеленясването на стъклата). Аквариумът ти е претоварен с риби и всичките им екскременти се натрупват по дъното, което предполагам, че не сифонираш. Сигурен съм, че ако се направят тестове на водата, те ще покажат наличие на амоняк и нитрити, което от своя страна задушава рибите в аквариума. Не изчистваш проблема с аерация на водата. За да се подобри положението, трябва да направиш няколко неща. Първо, намали рибките. Второ, посади живи растения в аквариума. Трето, всеки път при смяна на водата се опитвай да сифонираш дъното. Четвърто, не прекалявай с храната и се опитай да свалиш температурата до 24 градуса (26 градуса не са вредни, но не ти и помагат). Пето, сменяй по 30% вода на 5-6 дни. Това са безплатните неща. Цъфтежът на водата от първата снимка в тази тема спря с помощта на UV-лампа (става по-бързо, но струва доста).
Успех!
"Плийз, юз кирилик алфабет! Иф ю нот булгариан, но проблем юзинг shlockovitsa. Бест регардс!"
http://www.youtube.com/watch?v=jEp2jSD4xKc

Неактивен ради

• Активен потребител
« Отговор #32 : сряда, 01 април 2009 г., 21:56 ч. »
Благодаря за отговора,но ще попитам нещо,извинявам се предварително,че не знам,но какво означава да сифонирам дъното.Имам помпа и всяка седмица на 6-7 дни почиствам дъното,като до сега съм сменяла около 50-60% от водата в аквариума!
Още веднъж благодаря!

Неактивен Kratun

• Aquaportal мениджър
« Отговор #33 : сряда, 01 април 2009 г., 22:06 ч. »
Казано накратко - вземаш една 500 мл бутилка от минерална вода, отрязваш й дъното, закрепваш горната част към маркуча и по този начин започваш да сменяш водата в аквариума. Отрязаното дъно позволява на засмукващата струя да вдигне част от грунда в бутилката. Камъчките се джуркат и отново падат на дъното, а мърсотията си отива с излизащата вода от аквариума директно в кофата. Нещо като прахосмукачка за аквариум.
"Плийз, юз кирилик алфабет! Иф ю нот булгариан, но проблем юзинг shlockovitsa. Бест регардс!"

Неактивен ради

• Активен потребител
« Отговор #34 : сряда, 01 април 2009 г., 22:19 ч. »
Благодаря за съветите,ще подаря златните риби и ще засадя зеленина/естествена/!

Неактивен Kratun

• Aquaportal мениджър
« Отговор #35 : сряда, 01 април 2009 г., 22:57 ч. »
Не знаех, че имаш и принцеси. По-големи прасета от тях не съм виждал. Много цапат и нямат място в твоят аквариум, ако искаш да го опазиш чист.
Повече от 40% смяна на водата, също не е за препоръчване. По-добре е да сменяш малко по-често, но не повече от 30%, отколкото веднъж седмично 60%.
Дано съм ти помогнал.

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 721
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #36 : четвъртък, 02 април 2009 г., 04:54 ч. »
Ради ето ти една видео демонстрация за сифонирането:

Неактивен Виолета

• Осветител
  • Aquaportal мениджър
  • Публикации: 2 954
  • Нас. място: Елин Пелин
« Отговор #37 : четвъртък, 02 април 2009 г., 07:48 ч. »
Да бяхте й казали, че такива приспособления се продават, има ги в някои зоомагазини, има ги и на съботния пазар.
Ради, добре дошла при нас!
Искам България ЗЕЛЕНА!

Неактивен Kratun

• Aquaportal мениджър
« Отговор #38 : четвъртък, 02 април 2009 г., 10:07 ч. »
Ради ето ти една видео демонстрация за сифонирането:

Да. Това е сифонирането, но няма да можеш да го правиш по тази начин, ако имаш посадени растения. Ще трябва да си доста по-внимателна и да ги заобикаляш. Вили е права. Има такива приспособления, които са фабрични и се продават по магазините. Има и специфични накрайници (триъгълни, квадратни) за да стигаш лесно до по-трудните места в аквариума.

Неактивен ради

• Активен потребител
« Отговор #39 : събота, 04 април 2009 г., 22:12 ч. »
Здравейте,страшно много благодаря за демонстрацията,защото и аз имам подобен уред,ама го използвах до миналата седмица по малко странен /като сравнявам в момента/начин :-[,направо проявих способности,а пък докато се тръшнах,че съм пренаселила аквариума,рибите ми проявиха скоростно отношение и намаляха с цели три,защото по необясними за мен причини една златна,една скалария и една дето не и знам породата,бяха зловещо изядени от събратята си,макар,че си живеят заедно от доста време.Тези които останаха от двойките ще ги дам на един зоомагазин,поне да са заедно със свои.Иначе ми е жал да стоят по самички все пак.
Много Ви благодаря за съветите,и ще продължавам да питам,дано не ви досаждам  :-[ :pray: :up:

Неактивен Kratun

• Aquaportal мениджър
« Отговор #40 : неделя, 05 април 2009 г., 00:31 ч. »
На никого не досаждаш. Питай!

Неактивен tishovsx

• Активен потребител
  • Публикации: 543
  • It's my passion and my agony!
« Отговор #41 : понеделник, 06 април 2009 г., 16:27 ч. »
@Ради, намали малко от рибоците, че са ти много в тоя танк, и ги храни по веднъж на ден и то по малко, щото иначе ще си сифонираш всяка седмица  ;)
IN A REEF AQUARIUM, ONLY BAD THINGS HAPPEN QUICKLY

><((((º>`•.¸¸.•><((((º>´¯`•><((((º>
.¸¸.><((((º>•.¸. , . .•><((((º>.¸¸.

Неактивен ради

• Активен потребител
« Отговор #42 : понеделник, 06 април 2009 г., 18:27 ч. »
Здравейте,подариха ни една двойка,ама не знам какви са,та тази двойка са хищни,и май ще ги махна,защото броя на мистериозно изчезналите риби от аквариума ми се увеличава с всеки ден ???

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 721
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #43 : вторник, 07 април 2009 г., 02:39 ч. »
Без снимка няма как да ти помогнем.Снимай и да ги видим тези зверове.

Неактивен StReEtSplUnTeP

• Активен потребител
  • Публикации: 21
« Отговор #44 : вторник, 07 април 2009 г., 12:04 ч. »
Ако се прави сифонирането по този начин (като на клипа) няма ли да се нае*е целият цикъл?
или поне бактериите в грунда?

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.