Автор Тема: Мътна Вода  (Прочетено 26418 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен Виолета

• Осветител
  • Aquaportal мениджър
  • Публикации: 2 954
  • Нас. място: Елин Пелин
Отг: Мътна Вода
« Отговор #45 : вторник, 07 април 2009 г., 15:03 ч. »
А ти можеш ли да сифонираш цялото дъно? Растения нали имаш? Няма страшно - ще останат достатъчно бактерии. :)
Искам България ЗЕЛЕНА!

Неактивен Stas

• Aquaportal мениджър
  • Публикации: 1 554
  • Нас. място: София
  • Станислав Бояджиев
« Отговор #46 : сряда, 08 април 2009 г., 23:59 ч. »
След сифонирането слагаш препоръчителната доза от 10 мл Сера нитривек на 100 л вода и нямаш проблеми.

Неактивен galin

• Активен потребител
  • Публикации: 174
  • Нас. място: Варна
« Отговор #47 : четвъртък, 09 април 2009 г., 08:05 ч. »
не знам дали сте обърнали внимание но на сера био нитривек дозата която дават е 10 мл. на 25 литра вода ,не както преди 10 мл. на 100литра вода на стария нитривек.И аз незнам колко точно да слагам.до сега слагах 25 мл. за 230 литра,а сега слагам вече 50 мл.иначе е много добър препарат.Между другото специални благодарности на Стас и другите които ми помогнаха с моята мътна вода.

Неактивен Stas

• Aquaportal мениджър
  • Станислав Бояджиев
« Отговор #48 : петък, 10 април 2009 г., 00:03 ч. »
Винаги сме насреща!
Аз се изненадвам за промяната в дозировката.
Липсва ни контакта със Сера в този форум, но нека Aquasaur опита да провери какъв в случая с нитривека. Ще го помоля.

Неактивен galin

• Активен потребител
  • Публикации: 174
« Отговор #49 : неделя, 12 април 2009 г., 02:22 ч. »
Ако наистина някои може да каже препоръчителна доза ще съм благодарен ,защото аз си слагам био нитривека при всяка смяна на водата.А въпроса ми е, може ли да пропускам по някога да кажем през един път да слагам от него.Аквариума ми е стартиран преди два месеца и половина.

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 721
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #50 : неделя, 12 април 2009 г., 04:57 ч. »
Не мисля,че ще има кой знае какъв проблем произхождащ от липсата на нитравек при смяна на водата.
(Само и единствено мое мнение.Не го налагам на никой)

Неактивен Stas

• Aquaportal мениджър
  • Станислав Бояджиев
« Отговор #51 : неделя, 12 април 2009 г., 10:29 ч. »
Цецо е прав. Няма да има проблем.
Аз го слагам профилактично за подобряване на биологичната филтрация, но и да пропуснеш едва ли ще се отрази. Е, ако сменяш половината вода наистина е добре да слагаш.

Неактивен stony1

• Активен потребител
  • Публикации: 55
  • Нас. място: Бургас/Варна
  • Long Live Rock"n'Roll
« Отговор #52 : събота, 30 май 2009 г., 17:45 ч. »
Здравейте,съвсем отскоро започнах да отглеждам аквариумни рибки и се включвам в темата за да попитам следното, така или иначе от написаното разбирам че и при мен има водата "цъфти",но в такъв момент нормално ли е рибите да са долепени до повърхността на водата сякаш не им достига въздух,за тази цел сложих две помпи на Акваел,с различна мощност,уж температурата им е добра,но вече две от рибките ми умряха,хвана ме паниката и сипах малко стабилизатор за вода,обаче ве знам как да подобря атмосферата.Забравих да напиша,че този проблем ми е с новият аквариум,който сложих от няма и една седмица и е уж "модерен",е ,доколкото ми позволяват възможностите,но е с лампа и т.н.Преди имах 30 л. и такива проблеми не съм имала.

Аз малко късно се включвам по темата, но при описания случай засилването на аерацията не решава проблема. Такова е поведението на рибите при високи нива на нитритите в аквариума.
Не съм с две леви ръце.

Неактивен Stas

• Aquaportal мениджър
  • Станислав Бояджиев
« Отговор #53 : неделя, 31 май 2009 г., 00:00 ч. »
От нитрати точно не е такова поведението!
По-скоро би могло да бъде от нитрити - има разлика между двете вещества в тяхната токсичност.

Неактивен stony1

• Активен потребител
  • Публикации: 55
  • Нас. място: Бургас/Варна
  • Long Live Rock"n'Roll
« Отговор #54 : неделя, 31 май 2009 г., 00:15 ч. »
Опс изавинявам се за грешката. Вече е коригирано, но се сещам,че има и друга вероятност:
Отравяне

- Затруднено дишане и поемане на въздух от повърхността на водата.
    Причина: отравяне с храна, с въглероден двуокис, с метали или недостик на кислород.
Не съм с две леви ръце.

Неактивен ради

• Активен потребител
  • Публикации: 27
  • Нас. място: Перник
« Отговор #55 : понеделник, 01 юни 2009 г., 13:42 ч. »
Изпобзвам само храни на Тетра,Сера,преди и на една ф-ма Даяна или нещо такова,защото ми казаха,че е добра откъм някакви вещества,но тя много цапа водата и сега много рядко им я давам-веднъж в седмицата,иначе се опитвам да им разнообразявам менюто. Храня ги по веднъж на ден.Един ден от седмицата не слагам храна,така ми препоръчаха от зоомагазина в който пазарувам,не знам дали е правилно обаче :hmm:

Неактивен Stas

• Aquaportal мениджър
  • Станислав Бояджиев
« Отговор #56 : понеделник, 01 юни 2009 г., 14:35 ч. »
Dajana Pet, ако е - не бих казал, че цапа водата. Напротив!

Неактивен ради

• Активен потребител
« Отговор #57 : вторник, 02 юни 2009 г., 21:41 ч. »
Стас,току що разгледах аквариумите ти и  :clapping: са много красиви,а относно храната,половината е тази за която пишеш,а другата е някаква смес от зоомагазина и тя не е опакована-просто е в кутийка,но май рибите ми много не я харесват.Защото моите са с характер и разпознават или поне аз си въобразявам кутийте за храна, ;)

Неактивен Stas

• Aquaportal мениджър
  • Станислав Бояджиев
« Отговор #58 : вторник, 02 юни 2009 г., 22:13 ч. »
Ами да, те най-много харесват живата храна, но е неудобно... Особено ако има съпротива вкъщи.
Аз отчитам като огромен успех, че жена ми се съгласи да държим тубифекс в хладилника и даже да храни рибите с него! А за храната - избери си тази, която харесват и им давай от нея. Люспите са добра храна. При мен в растителния аквариум е основна. Само не храни повече от 1 път на ден. Не е проблем, ако някой път пропуснат. Даже е желателно да определиш един ден от седмицата за гладуване на рибите. Само за дискусите не е много препоръчително.

Неактивен ради

• Активен потребител
« Отговор #59 : четвъртък, 04 юни 2009 г., 21:29 ч. »
Извинявай,но наистина ли рибите растат по-бързо с "тубифекс",защото страдам от комплекс относно две скаларчета :)

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.