Автор Тема: проблем с дискуси  (Прочетено 9030 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен humanus

• Активен потребител
  • Публикации: 34
Отг: проблем с дискуси
« Отговор #15 : събота, 06 февруари 2010 г., 00:11 ч. »
Благодаря Ви приятели. Дискусът си стои на едно място и почти не мърда. Изпражненията на другите 5 дискуса са нормални. Те се хранят чудесно. По този който не се храни не се забелязват никакви петна. Единствено което ми прави впечатление е ,че очите му са по изпъкнали/ вече почти седмица гладува/  Благодаря Ви за информацията.

Неактивен dgd_bass

• Регистриран потребител
  • Публикации: 6
« Отговор #16 : събота, 06 февруари 2010 г., 14:11 ч. »
Хора, новите ми дискуси неискат да се хранят вече трети ден,  :(  днес забелязах че единият плува странно на страни "легнал" на повърхността, а другият отива и го пубутва нежно без да го хапе, тръгва да плува малко с него и пак застава така на страни, сега го гледам пък че се е отпуснал на дъното. Дали е от стес  или може да има нещо друго? Това са вторите които купувам, с първите нямаше такъв проблем, започнаха да си ядат нормално веднага след като ги пуснах. От един месец гледам дискуси и не знам какво да правя, дали е нормално или ще загубя красавеца? Благодаря предварително!

Неактивен dgd_bass

• Регистриран потребител
  • Публикации: 6
Отг: Проблем с дискуси
« Отговор #17 : събота, 06 февруари 2010 г., 14:30 ч. »
Ето снимка на дискуса, лежи на дъното цял ден.

Неактивен humanus

• Активен потребител
  • Публикации: 34
« Отговор #18 : вторник, 09 февруари 2010 г., 22:40 ч. »
Приятели,радостен съм да Ви  съобщя,че три дни след като увеличих температурата на 34 градуса и наблъсках в аквариума метронидазол дискуса ми прояде. Много се радвам ! Благодаря Ви за съветите.               С Уважение: Д-р Васил Лупанов                 

Неактивен tod_stz

• Регистриран потребител
  • Публикации: 2
« Отговор #19 : четвъртък, 23 септември 2010 г., 13:20 ч. »
Здравейте ,
от няколко дена имам проблем със един Син Диамант - не проявява никакав интерес към храна.Сега е отделен вдигнахме му температурата на 35 градуса и му слагаме всеки ден по половин теблетка  Трихомонацид(20л вода) и така откарва 12 часа и сменяма наполовина водата ,но още няма много апетит по скоро си играе с храната.Днес вече е четвърти ден лечение,казаха ни да следим изпражненията но и такива не можем да засечем.
Дайте съвет за някакво допълнително лечение?

Неактивен BOJO

• Заслужил потребител
  • Публикации: 1 760
  • Нас. място: София
    • Sciaenochromis fryeri, Placidochromis milomo
« Отговор #20 : петък, 24 септември 2010 г., 06:26 ч. »
Здравейте ,
от няколко дена имам проблем със един Син Диамант - не проявява никакав интерес към храна.Сега е отделен вдигнахме му температурата на 35 градуса и му слагаме всеки ден по половин теблетка  Трихомонацид(20л вода) и така откарва 12 часа и сменяма наполовина водата ,но още няма много апетит по скоро си играе с храната.Днес вече е четвърти ден лечение,казаха ни да следим изпражненията но и такива не можем да засечем.
Дайте съвет за някакво допълнително лечение?

Привет, нямам никакъв опит с дискуси , но мога за заявя категорично - трихомонацид-а се разтватя много лошо в вода. Просто смени трихомонацид-а с флажил. Стриваш на прах таблетките/ таблетката и разтваряш в аквариумна вода и сипваш. Активната съставка е същата - метронидазол мисля се казва. Една таблетка 250 мл на 40 вода. Сутрин и вечер се слага лекарството.

Неактивен atsekov

• Активен потребител
  • Публикации: 130
« Отговор #21 : петък, 24 септември 2010 г., 10:58 ч. »
Oще по-добре би било с Ефлоран = течен метронидазол за венозна употреба. Излиза по-скъпичко, но ефектът е много по-бърз. С ефлоран съм лекувал блоут при трофеуси за 2 дни (вместо обичайните 5 при третирането с Флажил).

Неактивен tod_stz

• Регистриран потребител
  • Публикации: 2
« Отговор #22 : петък, 24 септември 2010 г., 15:54 ч. »
Oще по-добре би било с Ефлоран = течен метронидазол за венозна употреба. Излиза по-скъпичко, но ефектът е много по-бърз. С ефлоран съм лекувал блоут при трофеуси за 2 дни (вместо обичайните 5 при третирането с Флажил).
[/quot
Благодаря за съветите ,искам само да попитам дали трябва и с това лекарство да сменям ежедневно водата в аквариума.

Неактивен }|{opukc

• Заслужил потребител
  • Публикации: 437
  • Patience my friend !!!
    • wild discus
« Отговор #23 : петък, 24 септември 2010 г., 16:03 ч. »
Ефлоран е най-добрия вариант, стига човек да може да си позволи лечението. Също така, той може да се прилага и като добавка в храната. Може и ежедневни снени на вода да правиш, но най-добре е на 3 дни - всъщнос активната съставка действа мах. 8 часа, така че последователността на смяна на вода не е от значение.
Защо хората си мислят, че животните не трябва да чувстват? Животните трябва да чувстват, че хората не мислят!
Дивите дискуси

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.