Автор Тема: Профилът на Стефан  (Прочетено 60757 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен bustama

• Активен потребител
  • Публикации: 1 517
Отг: Профилът на Стефан
« Отговор #570 : петък, 25 януари 2019 г., 20:18 ч. »
Колко беше голямо това нано, да не ровя назад?

50л. 42/42/37см. 37 е височината.

Определено на Петър лявата страна е по-красива. Тези са с 14-15 годишният фотоапарат. Предишните с телефона, модел 2018г. обаче скопен на бленда1,8 и не става.

Неактивен bustama

• Активен потребител
« Отговор #571 : петък, 25 януари 2019 г., 23:04 ч. »
и от дясно... опашката му обаче  доста пораснала и ако така продължава, след време най-вероятно ще му тежи.

Неактивен asito

• Активен потребител
  • Публикации: 1 311
  • Нас. място: Варна
    • Моите аквариуми
« Отговор #572 : петък, 25 януари 2019 г., 23:19 ч. »
псевдомогил гертруди,ириатерина вернери може да гледаш в 50л,Не съм сигурен за фуркатуси,по-скоро не.

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 529
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #573 : събота, 26 януари 2019 г., 05:14 ч. »
Един малък пасаж от дребните атеринки ще са ок в този аквариум. дестина-дванадесет бройки. Но трябва да ти е ок филтрацията и ежеседмична сняма на водата по 30% поне.

Неактивен bustama

• Активен потребител
« Отговор #574 : неделя, 24 февруари 2019 г., 22:45 ч. »
Някой китки се хванаха, други още не. :) Търпение!

Неактивен bustama

• Активен потребител
« Отговор #575 : вторник, 30 април 2019 г., 20:00 ч. »
Да си обновя профила, че има някоя промяна с аквариумите ми и леки  :grin: размествания с рибите. Петър, келеша, най накрая го видях в истинската му красота. Преместих го в наното, ще кача и снимка, да го видите. Залепих, ей така, като на шега едно малко аквариумче за новата/ стара/ страст рейнболките. Аквариумчито и с р-ри 120/32/40 см. Него, както и рибетета, по натам, че още е пресен и тея риби ги лекувам от месец и нещо и май ще има жертви. Но така е, каквото такова. Благодаря на Борката за рибоците и бързата доставка, както и съветите. :drinks:

А, само до преди няколко месеца, исках да гледам апистограми... Е, и на тях ще им дойде пак времето, надявам се.  :)

Неактивен malomir

• Aquaportal меринджей
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #576 : сряда, 01 май 2019 г., 02:35 ч. »
Покажи атерините ти...  :drinks:

Неактивен bustama

• Активен потребител
« Отговор #577 : сряда, 01 май 2019 г., 20:07 ч. »
Снимките са от наното. Сега още ми е слабо осветлението и от новия, като  го засиля, ще снима пак. Сега са много по-тъмни рибите - най-вероятно, защото всичко е черно.
Ама, Петър е по-убаф  :), поне за сега.

Неактивен Борис

• Заслужил потребител
  • Публикации: 1 143
  • Нас. място: Враца, България
  • www.rainbowfish-bulgaria.alle - Личен сайт
    • Rainbowfish - Bulgaria
« Отговор #578 : сряда, 01 май 2019 г., 22:33 ч. »
Добри снимки си направил на M. garylangei Стефане.  :wink1:
Храни ги тия риби, много огладнели ми се виждат на снимките. Минимум едно кубче замразен хирономус или дафня и т.н. за тези бройки които имаш Стефане. От началото и аз така като теб ме беше страх да не ги прехраня и съм чувал много да казват, че риба от глад няма умряла но при тези нови видове е точно обратното. Няма ли мръвка и каквато и да била друга храна, започват да слабеят. Вярно, че е добре за храносмилателната им система ден да не се хранят за да се прочистят, но при умерена храна и ден без храна и системно недохранване докато е малка рибата се стига до по-горе написаното от мен.
Това го приеми като съвет от мен, не като критика. ОК  :wink1:
Не са глупави виждат каква е обстановката и се маскират в нейния цвят да не дойде талапията.  :drinks:
Ще чакаме снимки на новият им дом, като дръпнат и растенията в него.

2 х 360 за развъждане на Атерини
4 х 100 за подрастващи
1 х 50 за кеф
1 х 250 основен
12 х 18 за ларви
www.rainbowfishbg.com

Неактивен bustama

• Активен потребител
« Отговор #579 : петък, 17 май 2019 г., 23:18 ч. »
Огин е! Барнала го и по перките синята боица. В големия, атеринките се страшни, само  сутрин обаче. Много бързи и още не мога да им направя добри снимки. Боята се движи по люспите им и се променя цвета - като жива е окраската на рибите. Не мога да го опиша, но е много красиво.

Неактивен bustama

• Активен потребител
« Отговор #580 : сряда, 22 май 2019 г., 17:50 ч. »
По-добри с това осветление няма да станат. Не са на фокус, но това е, нямам нерви сутрин, пък зад апарата ли да ги гледам... къде му е удоволствието. И без това само за три часа са така.

Неактивен malomir

• Aquaportal меринджей
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #581 : сряда, 22 май 2019 г., 22:15 ч. »
За съжаление при атерините е така. Докато си пуснат цвета, минава време. Но после пък ти се отблагодаряват за чакането.

Неактивен Борис

• Заслужил потребител
  • Публикации: 1 143
  • Нас. място: Враца, България
  • www.rainbowfish-bulgaria.alle - Личен сайт
    • Rainbowfish - Bulgaria
« Отговор #582 : сряда, 22 май 2019 г., 22:40 ч. »
Аз съм първият щастливец да отгледа ларви от този вид и това е наистина златната рибка при атерините.
Когато се излюпят ларвите и след седмица развитие от захранването започват да червенеят по перките и опашката. Мога да кажа, че ларвите след тази седмица червенеят все едно си ги боядисал в червено. Това явление е до момента в който навършат 1.5 см и малко отгоре. От този размер в развитието си изгубват всякакви цветове, докато не достигнат размер от 2.5 - 3.0 см. От този момент започва брачния им период и стават полово зрели, но за да можете да отгледате ларвите им ще трябва да изчакате, докато достигнат по-голям размер, защото колкото по-голяма е рибата, толкова по-голям става размера на хайвера. Колкото по-малки риби искате да развъдите, толкова по-малък е хайвера и съответно колкото по-малки ларви по-трудно се захранват, докато при по-голям хайвер имате по-голям шанс да ги захраните, защото ларвите са малко по-големи, а както знаете гърлата на атерините са много тесни и ориентир за това е окото им.
Пожелавам ти Стефане да ги развъдиш не на самотек, а така като го правят развъдчици като мен, защото тръпката да гледаш как расте ларвата на точно този вид и да гледаш етапи от развитието им е неописуемо само с думи.  :drinks:  :yahoo:

2 х 360 за развъждане на Атерини
4 х 100 за подрастващи
1 х 50 за кеф
1 х 250 основен
12 х 18 за ларви
www.rainbowfishbg.com

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.