Автор Тема: И аз с LED!  (Прочетено 66005 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен ogogogo

• Активен потребител
  • Публикации: 716
  • Нас. място: софия
  • Огнян Пеев
Отг: И аз с LED!
« Отговор #180 : понеделник, 08 април 2013 г., 19:22 ч. »
:) Ще ви кажа кой е, вие показвайте снимки. :)

Кажи им,Вили,кажи им.
Семейният живот така закалява мъжа, че той престава да се бои от задгробния.

Неактивен dafil

• Активен потребител
  • Публикации: 1 645
  • Нас. място: Пловдив
  • Трендафил Гълъбов
« Отговор #181 : четвъртък, 16 май 2013 г., 22:37 ч. »
Днес се заиграх и на парче форекс 15х23см налепих 8 студено бели,3 топло бели,1 червена и 1 синя лента,всяка  по 20см дължина.Остава пипкавата работа със запояването.Да видим дали ще стане  опита за растително аквариумче с ЛЕД ленти.По първоначални сметки това ще има светлинен поток към 2000 лумена ;)

Неактивен dafil

• Активен потребител
  • Публикации: 1 645
  • Нас. място: Пловдив
  • Трендафил Гълъбов
« Отговор #182 : понеделник, 20 май 2013 г., 14:35 ч. »
Ей тук,от пост#14 може да си свалите една екселска табличка и да видите колко PAR ще имате на дъното  в зависимост от разстоянието м/у диодите,до дъното и ползваните оптики :)

http://www.plantedtank.net/forums/showthread.php?t=168999

Неактивен elemiko

• Активен потребител
  • Публикации: 72
  • Нас. място: Бургас
« Отговор #183 : четвъртък, 24 ноември 2016 г., 13:57 ч. »
С помощта на Вили се сдобих с LED гъвкава лента  тип 5050 с 60 диода на метър, студенобялo и две Т5-ци,аквастар и гролукс.Имам аквариум SunSun около 170-180л.След няколко часа работа се получи ето това:

Лентата и Т5-ите осветяват отлично литража,който имам.За непретенциозни растения мисля се получи много добре.

Здравейте,

Може ли описаните в поста лед ленти да бъдат заменени с нещо такова?
http://www.led-bg.com/bg/product/led-lenta-osram-vi06p-ip66-vodoustoychiva
или
http://www.led-bg.com/bg/product/led-lenta-osram-vfp1300-ip66-16-7w-m-vodoustoychiva

Въпроса ми е да се използват заедно с led профили за допълнително осветление ( 2 x T5/24W ) и осигуряване на необходимото охлаждане?
Ако отговора е да то на колко най много след последната във веригата led лента трябва да е разположен захранващият блок?
Благодаря

Неактивен Виолета

• Осветител
  • Aquaportal мениджър
  • Публикации: 2 954
  • Нас. място: Елин Пелин
« Отговор #184 : четвъртък, 24 ноември 2016 г., 18:57 ч. »
Не съм сигурна, че съм разбрала какво точно питаш, но... На снимките, които си показал, осветлението е комбинирано и колегата очевидно е бил доволен, значи да - хибридното осветление е добро решение. Веднага трябва да кажа, че лентите - по принцип - не са чак толкова икономични и ефективни, по-доброто е да се ползват мощни диоди, поне едноватови. Но за малки аквариумчета се оказва, че лентите все пак вършат добра работа. Имам малко резерви и към по-мощните ленти, особено към водоустойчивите. Те не са проектирани да работят в условията на аквариумно осветление - там е по-топло и влажно, отколкото навън, за където са предназначени този тип ленти. От друга страна това все пак е Osram, т.е. може да им се има доверие. Не знам... аз не бих рискувала все пак да платя такава зашеметяваща цена за нещо, което не е ясно дали ще издържи и една година в нетипични условия, да не говорим за 50 000 часа. Сигурна съм, че колегите от Омега Лайт няма да поемат гаранция.
Иначе захранването - 24, а не 12V - може да се сложи на разстояние от лентата, няма проблем.
Искам България ЗЕЛЕНА!

Неактивен elemiko

• Активен потребител
  • Публикации: 72
  • Нас. място: Бургас
« Отговор #185 : четвъртък, 24 ноември 2016 г., 19:58 ч. »
Здравейте и благодаря за отговора. В действителност цената никак не е малка, а ефекта май ще е точно малък.
Много добре сте разбрали какво питам - именно за хибридно осветление и дали показаното от колегата с led ленти 5050 е смислено да се реализира с указаните от мен ленти. За възможно сигурно е възможно.
Това с мощните диоди съм го коментирал с вас, но за съжаление докато капака на аквариума е гаранционен не ми се иска да има интервенции, които са неименуеми, когато се прави.

Неактивен zozo0o1991

• Активен потребител
  • Публикации: 268
« Отговор #186 : вторник, 15 август 2017 г., 22:46 ч. »
Значи така ... до колкото разбирам правилно Лед лампите са новото поколение за спестяване на ток за аквариума така ли ?
Аз тъкмо си мислех че е време да сменя мойте енергоспестяващи крушки тип спирала които са на 14 вата май бяха а се сравняват на 100 вата и двете.

Та.. каква ми е идеята.. имам

80 сантиметрови 9 на брой  от които една лента има по 24 лампи
50 сантиметрови 7 на брой  от които една лента има по 15 лампи

Та колко ми трябват от тея за моя аквариум дължина 100 висок 41 широк 35 - 120 литра ?

Неактивен Виолета

• Осветител
  • Aquaportal мениджър
« Отговор #187 : сряда, 16 август 2017 г., 15:19 ч. »
Добър въпрос. :) А какви са тези опаковки, кашони, картони, "спагети" от проводници?
Искам България ЗЕЛЕНА!

Неактивен zozo0o1991

• Активен потребител
« Отговор #188 : сряда, 16 август 2017 г., 15:23 ч. »
Нямам си и на идея ей сега вадя и ще покажа всичко в снимки кое как е. Надявам се да мога да го преустроя това защото с тея кабелаци и така нататък не е много ок. Трябва малко да измисля направи си сам бащата от Ел разбира той ще опрай хаха

Неактивен zozo0o1991

• Активен потребител
« Отговор #189 : сряда, 16 август 2017 г., 15:39 ч. »

Неактивен zozo0o1991

• Активен потребител
« Отговор #190 : сряда, 16 август 2017 г., 16:07 ч. »
Та като цяло ако ги доизмисля тези лампи колко от тях ще ми трябва и дали са ок за аквариум да не стане нещо я на растения или да зеленяса....

Неактивен Виолета

• Осветител
  • Aquaportal мениджър
« Отговор #191 : сряда, 16 август 2017 г., 18:24 ч. »
Малко е трудно да се прецени от снимките каккви точно са лентите, но се вижда, че май всичко е студенобяло и самите ленти са монтирани в някакви профили, т.е. лентите са "твърди". Това, ако е така, е добре. Профилът ще охлажда диодите.
Колко ленти ти трябват не е ясно по две причини. Първо не знаем колко и какви растения искаш да гледаш, дали ще ползваш торове и ЦО2. И второ - какви точно са диодите, каква мощност и какъв светлинен поток. Ако се съди по снимките, има вероятност едните ленти да са тип 5050 - това значи размерът на всяко диодче да е 5 х 5 мм. Ако е така, можеш да очакваш около 600-650 lm от всяка пръчка по 80 см. И ако няма да подаваш СО2 и ще гледаш "бавни" растения, 5 такива пръчки ще са ти достатъчни. Имай предвид, че ако всички ленти са студенобели, растенията ще изглеждат добре, но рибите ще са малко безцветни. Ако имаш възможност, сложи топла и студена светлина.
Искам България ЗЕЛЕНА!

Неактивен zozo0o1991

• Активен потребител
« Отговор #192 : сряда, 16 август 2017 г., 19:06 ч. »
Ахаа брех как за момиче ги разбираш направо ми скри шапката. :D Значии сега ще измеря диодите колко са като размер.  CO2 не подавам но имам една помпа която дава въздух там на Tertra Air pump aps 50 тя е за 60 литрови но съм нямал недостиг на кислород от страна на рибите защото все пак и разтенията подават въздух. Тааа сега ще пусна някой друга снимка пак а за растенията ще видим имам анубис и още 1 което незнам какво е но порастна много дори цъфти и като цъфти цъфти с коренчета и се отстранява само с леко дърпане и може да го засееш пак. Трябва да го снимам но сега вече са изгаснали лампите ще цъкна да го видиш и него.

Неактивен zozo0o1991

• Активен потребител
« Отговор #193 : сряда, 16 август 2017 г., 19:13 ч. »
Тааа диода е точно 5x5 както ти каза а растението е ето това
само да спомена не е в много добро състояние в момента аквариума защото 22 дена бях почивка и всичко беше на произвола на съдбата хах, листата са почернели леко има зеленичко тук таме но сега съм си взел алга и сипвам да се надявам че ще се оправи а и му предостои пролетно почистване на аквариума скоро време.

Неактивен zozo0o1991

• Активен потребител
« Отговор #194 : сряда, 16 август 2017 г., 19:28 ч. »
На мен ми прилича на Microsorum pteropus

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.