Автор Тема: Лепене на аквариум  (Прочетено 45239 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен discus

• Активен потребител
  • Публикации: 139
  • Нас. място: София
Отг: Лепене на аквариум
« Отговор #15 : вторник, 23 декември 2008 г., 23:17 ч. »
Ето го като линк

http://store2.data.bg/aquamaster/Pictures/HPIM4758.jpg

Но незнам дата.бг дали е достъпна отвсякъде.

Неактивен NO CARRIER

• Активен потребител
  • Публикации: 25
  • Нас. място: Пазарджик
  • Живеещ на 100м от лудницата
    • сайтът на Николай Цветков
« Отговор #16 : вторник, 23 декември 2008 г., 23:50 ч. »

Така трябва да се вижда вече.

Неактивен g_axxis

• Регистриран потребител
  • Публикации: 5
« Отговор #17 : вторник, 24 март 2009 г., 17:19 ч. »
Здравейте и от мен!
Вие изрязвате ли силикона от външната страна на аквариума с бръснарско ножче или нещо друго?
 :up:Мерси

Неактивен panchopan

• Заслужил потребител
  • Публикации: 382
« Отговор #18 : вторник, 24 март 2009 г., 17:48 ч. »
Аз мога да споделя опит когато лепихме домашния ми аквариум с Боби Динев и Сисо.
220 х 55 х 65 - 12мм стъкло.
Нямаше даже и нивелирани дъски.
Основата бяха едни кашончета, а за правия ъгъл на дъното го подпряхме на иззидания ми шкаф.

Първия път беше с един смотан силикон и стъклата от тежеста си го изхвърлиха всичкия.
Това за без фугата си е бошлав работа при големи аквариуми.
Само от натоварването да го изправя стъклата срязаха супер тънкия филм между тях.
Със Сисо го разлепихме и съм бръснал 5 дена стъкла като ненормален до пълното им изчистване.
После си взех от Пецата силикон за големи аквариуми и го лепнахме от раз почти перфектно.
Фугата е ~ 1.5 - 2 mm. Има ребра навсякъде.
Сега ако лепя съм сигурен, че ще стане още по-добре.

Рязане после на силикон не е имало.
Като се увие всичко с хартиено тиксо докато още силикона е съвсем пресен се минава и се почиства излишното с нещо (парче от магнитна карта например) и се заглажда, свалят се лентите и остава като излято.
- Има си правила - не можете да използвате магия срещу граждани! - кресна търговецът.
Архиканцлерът Ридкъли щракна с пръсти и отвърна:
- Абе, аз винаги съм ги смятал по-скоро за общи напътствия...
А търговецът изквака и заподскача по улицата.

Неактивен Pecata

• Активен потребител
  • Публикации: 58
    • AquaMakerBg
« Отговор #19 : сряда, 25 март 2009 г., 23:53 ч. »
С този силикон до 300-400л. може и без ребра.Фуга 1мм е достатъчна.

Неактивен emilradev

• Активен потребител
  • Публикации: 107
  • Нас. място: обл. Варна общ. Варна село Варна
« Отговор #20 : неделя, 29 март 2009 г., 22:23 ч. »
Точната тема - най-вещите лица (визирам Pecata) , 80 см дължина , 50 см  височина , 30 см широчина , подходящи размери ли са ? и Проблемно ли ще е 6 мм стъкло ?
П.С. Възможна ми е и корекция в размерите на 80х45х35 .... но 35 см е грозно голяма широчина спрямо дължината и височината - за мен ....
................................................
...................................................
И  :hunter: Съм ! И :fishing: Съм!

Неактивен Stas

• Aquaportal мениджър
  • Публикации: 1 554
  • Нас. място: София
  • Станислав Бояджиев
« Отговор #21 : понеделник, 30 март 2009 г., 00:19 ч. »
Може да не съм най-вещото лице, но:
1. 35 см не е грозна ширина, а даже е малко. При 35 см всяко по-голямо растение ще ти опира в задното и предното стъкло.
2. 80 см е неудобно от гледна точка на осветление. Помисли си с какво ще светиш на аквариума и какви дължини пури има!
За дебелината на стъклото Пецата знае по-добре, но като че ли 6 мм е ок за този обем, стига да има и оребрявания.

Неактивен kraltchev

• Aquaportal експерт
  • Публикации: 158
« Отговор #22 : понеделник, 30 март 2009 г., 04:14 ч. »
Тука гледам тези азиатчета лепят аквариума по някакъв си техен начин.

http://www.craquarium.com.sg/FABRICATIONTANK.HTM

Доколкото се вижда от снимките първо нагласяват стъклата така че да има фуга между тях.  Дъното изглежда като да е вписано между 4-те странични стъкла. И между дъното и страничните стъкла май оставят фуга.

После прахосмучат поради някаква особено важна причина.  После идва батето с големия черен пневматичен пищов за силикон.  Цвърка силикон на воля.  Изглежда че идеята е силикона да влезе между стъклата.

Накрая гледам обират грубо излишния силикон.  После обират по-внимателно.  Не изглежда като да ползват картоф, а само някаква плочка вероятно пластмасова. 

Следва оребряване.

Интересно ми е какво ще каже Пецата за това лепене?  Пеца, айде изкажи се тежко, какво ти е мнението?

--Николай

Неактивен emilradev

• Активен потребител
« Отговор #23 : понеделник, 30 март 2009 г., 07:45 ч. »
Благодаря .... Но как да стават тези оребрявания ? През колко сантиметра ? - С какви размери да са ребрата ? значи колкото и грозно да ми стои ще е 35 см .... и имам страшно много луминисцентни тела Филипс около 20 с различни размери - така че осветлението ще го натаманя според капака. имам по 40 см 18 ватови - 10-тина .... така че като му прасна 4 - ще свети като слънце :)

Неактивен ogogogo

• Активен потребител
  • Публикации: 716
  • Нас. място: софия
  • Огнян Пеев
« Отговор #24 : понеделник, 30 март 2009 г., 08:16 ч. »
40см.-18вата,май няма такива.
Семейният живот така закалява мъжа, че той престава да се бои от задгробния.

Неактивен emilradev

• Активен потребител
« Отговор #25 : понеделник, 30 март 2009 г., 08:25 ч. »
Г-н. Пеев , не съм ги мерил с ролетка , само на око - може и 60 см да са :) Незнам като започна капака (а той е накрая) ще меря догава . Единствено мога да си купя една Силвания Гро Лукс по препоръка на Вили , няма да давам пари за осветление заради 10 или 15 см при условие че разполагам с доста луминисцентни лампи филипс. - Че се отклонихме от темата за лепенето .... Въпросът ми от по-горният пост стои без отговор ...

Неактивен Pecata

• Активен потребител
    • AquaMakerBg
« Отговор #26 : понеделник, 30 март 2009 г., 09:31 ч. »
Точната тема - най-вещите лица (визирам Pecata) , 80 см дължина , 50 см  височина , 30 см широчина , подходящи размери ли са ? и Проблемно ли ще е 6 мм стъкло ?
П.С. Възможна ми е и корекция в размерите на 80х45х35 .... но 35 см е грозно голяма широчина спрямо дължината и височината - за мен ....

Предполагам си избрал този размер,защото има готови фабрични капаци 80 на 35,с две пури по 18вата.От 6мм може ,но с надлъжни ребра и распънка по средата.По добре от 8 мм само с надлъжни ребра,върху които да стъпят капаците.

Неактивен ogogogo

• Активен потребител
  • Публикации: 716
  • Нас. място: софия
  • Огнян Пеев
« Отговор #27 : понеделник, 30 март 2009 г., 09:48 ч. »
Г-н Радев,не се засягай.
Написах го за да бъдем по-точни.
И да знаеш,че при тези размери поне
6 пури 18вата ти трябват за да е както
трябва.
Извинявам се на всички за спама.
Семейният живот така закалява мъжа, че той престава да се бои от задгробния.

Неактивен Pecata

• Активен потребител
    • AquaMakerBg
« Отговор #28 : понеделник, 30 март 2009 г., 12:24 ч. »
Тука гледам тези азиатчета лепят аквариума по някакъв си техен начин.

http://www.craquarium.com.sg/FABRICATIONTANK.HTM

Доколкото се вижда от снимките първо нагласяват стъклата така че да има фуга между тях.  Дъното изглежда като да е вписано между 4-те странични стъкла. И между дъното и страничните стъкла май оставят фуга.

После прахосмучат поради някаква особено важна причина.  После идва батето с големия черен пневматичен пищов за силикон.  Цвърка силикон на воля.  Изглежда че идеята е силикона да влезе между стъклата.

Накрая гледам обират грубо излишния силикон.  После обират по-внимателно.  Не изглежда като да ползват картоф, а само някаква плочка вероятно пластмасова. 

Следва оребряване.

Интересно ми е какво ще каже Пецата за това лепене?  Пеца, айде изкажи се тежко, какво ти е мнението?

--Николай

При тези май няма икономическа криза.Изразходват силикон за четири аквариума.Излишно широка фуга.Никога не бих лепил по този начин и не го препоръчвам.
Ето тук руснаците се пробват http://www.aqa.ru/forum/vt45947

Неактивен emilradev

• Активен потребител
« Отговор #29 : петък, 03 април 2009 г., 21:56 ч. »
Специални извинения към г-н. Пеев - наистина няма 40 см 18 вата . Пурите са ми по 60 см взел съм си 3 броя и тъй като аквариума е готов , мога да започна да се мъча с капака . Аквариума не е кой знае какво творение но ми е 3 който лепя и за пръв път правя толкова голям 130 литра вода 80х35х50(височина) . Притеснява ме едно и питането ми е към всички колеги - Колко може да е издуването на предните стъкла ? Преди час го бях напълнил да го видя дали тече , няма течове - което е нещо много добро , лошото е че предното стъкло , а и задното се бяха издули като имаше едно поне 2-3 мм разлика от краищата и средата - мерих го с алумиева лайсна в средата на височината на 25 см от дъното демек . -Не го обясних много точно но съм сигурен че знаете за какво издуване говоря.
Има 2 распънки долу на по 25 см от страничните стени и 2 от горе точно над тях .
Извинявам се , че съм описал всичко толкова разбъркано но съм притеснен много - дали пречи това издуване ,а имаше и друго аквариумът при пълненето беше на ненивелирана маса (между нея и аквариума имаше стиропор) но беше наклонена едно 85 градуса напред към предното стъкло на което измерих това издуване ..... може ли да е от това ?.. .... ПОМАГАЙТЕ !

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.