Автор Тема: Съботният пазар в снимки  (Прочетено 91498 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен syrfist_bg78

• Регистриран потребител
  • Публикации: 12
Отг: Съботният пазар в снимки
« Отговор #120 : четвъртък, 28 април 2011 г., 08:25 ч. »
Колега, съботният пазар в София е институция. Той е нещо много повече от битак, той е място, където можеш да срещнеш съмишленици, да поговориш с тях, да споделиш наблюдения, успехи, провали, да потърсиш съвет и да го намериш...
Говори се, че ще ни го отнемат. Моля ви, не го замеряйте с грозни определения, той си отива така или иначе.

Погрешно сте ме разбрали госпожу, ниамах това намерение да обиждам пазара ви.
Просто исках да кажа че в Пловдв има доста големи магазини, и немисля че един пазар може да бъде институция.

Неактивен Lan

• Активен потребител
  • Публикации: 150
« Отговор #121 : четвъртък, 28 април 2011 г., 08:49 ч. »
...
Просто исках да кажа че в Пловдв има доста големи магазини...

А нима мислите, че в София няма?... Каква заблуда!
О, неразумний и юроде, поради что се срамиш да се наречеш болгарин и не четеш и пишеш на своя език?
Паисий Хилендарски "История славянобългарска"

Разликата между почти точната и точната дума е като разликата между светулката и светкавицата.
Марк Твен

Неактивен sabah

• Регистриран потребител
  • Публикации: 11
  • Нас. място: София
  • любител на риби, раци, охлюви и всичко останало
« Отговор #122 : четвъртък, 28 април 2011 г., 09:37 ч. »

Говори се, че ще ни го отнемат. Моля ви, не го замеряйте с грозни определения, той си отива така или иначе.

Как така?Мястото ли си искат или им пречи пазара просто?
Боже, като си представя с какво нетърпение ходя всеки път и да го няма вече това място...много ...тъпо. :(
В някои хора живее Бог, в някои хора живее Дявола, а в някои хора живеят само глисти.

Неактивен Виолета

• Осветител
  • Aquaportal мениджър
  • Публикации: 2 954
  • Нас. място: Елин Пелин
« Отговор #123 : четвъртък, 28 април 2011 г., 11:54 ч. »
Погрешно сте ме разбрали госпожу...

Само с госпожУ не се бяха обръщали към мен - ще си го запиша.  :lol:

Как така?Мястото ли си искат или им пречи пазара просто?

Май на мястото ще има хипермаркет, така се говори. Нищо, че на 100 м от там е друг такъв. А съботният пазар щели да го местят в Банкя, където лашнаха и метъл-концертите... Едно време всичко се правеше в Ботевград и Правец. Открийте разликите!

Като казах, че съботният пазар в София е институция, имах предвид, че е нещо, различно от магазините за акваристика. В магазините купувачът може да се посъветва, а дали ще получи адекватен отговор - това е друга тема. Просто там си изправен - обикновено - пред търговеца, който иска да си продаде стоката. Има търговци, които ще те посъветват добросъвестно, и аз съм готова да ги изброя, те са и тук, сред нас. Но дали всички са такива? Може би Пловдив прави изключение.  :)
Всъщност съботния пазар е място за срещи на акваристи, аз поне често ходя и понякога се връщам без да съм купила нещо. Контактите обаче са незаменими. Ето това го няма в Пловдив, а и не само там.
Скоро няма да го има и в София.

Искам България ЗЕЛЕНА!

Неактивен Цецо

• Активен потребител
  • Нас. място: София,Мусагеница
« Отговор #124 : четвъртък, 28 април 2011 г., 15:32 ч. »
А бе то не е само черно и бяло. Вярно е, че за нас акваристите това е институция. Животът обаче продължава, нищо че и синьото кафе вече го няма. Друг е въпросът, че надали това място е подходящо за продажба на фураж, яйца, пуйки и т.н. Ако питаме хората, които живеят там сигурно не са щастливи. За тях Банкя наистина  става-  близо до София. Убеден съм, че тези, които си вадят хляба там ще намерят начин. Пък ние ще ги последваме, а можем да се срещаме и по кръчмите. За сега май най- често се виждаме във Фейсбук.

Неактивен ogogogo

• Активен потребител
  • Публикации: 716
  • Нас. място: софия
  • Огнян Пеев
« Отговор #125 : четвъртък, 28 април 2011 г., 16:07 ч. »
Съгласен съм с Цецо че,мястото не е подходящо за животински пазар но,мисля че акваристите не пречат на никого.След гълъбарите,кучкарите,зайчарите,кокошкарите,патичарите и т.н. ,остава много боклук и цял букет от миризми.След акваристите такова нещо няма!
През 1984 година моята баба ме заведе там и ми купи първият аквариум с няколко гупи и хелери,бях
на 9 години и оттогава няма спиране.Така да се каже там се родихме за акваристиката много хора.
Не съм съгласен че,пазара е на акваристите от София,не,той е на всички запалени по това страхотно хоби.Познавам много хора от провинцията които си правят редовно екскурзии специално до съботния пазар.Последно от Сливен едни симпатяги пътуваха цяла нощ за да го посетят.
Да,пазара е не само място за лафчета и срещи ами е МЕКАТА НА АКВАРИСТИКАТА В ТЪПАТА НИ ДЪРЖАВА!
Много пъти е затварян за изветни периоди от време но пак са го отваряли.Дано и този път да оцелее,но лично на мен не ми се вярва защото този път не става  въпрос за това дали мирише,цапа или пречи на живущите неоколо.Сега се намесват бизнес интереси а,там компромиси няма.
Семейният живот така закалява мъжа, че той престава да се бои от задгробния.

Неактивен Dadko

• Активен потребител
  • Публикации: 145
« Отговор #126 : четвъртък, 28 април 2011 г., 18:52 ч. »
Да, Оги, за мръсотията и боклуците, оставени от многото хора след пазара- си прав, но след като пазара свърши- мястото се почиства- за това и отива част от парите за таксите, които се събират от общината. А колкото до промяна на мястото на пазара- може би е удачно да се проведе диалог с общината или с когото трябва-новото място да не е Банкя, а някъде в София, щото малко софиянци ще отидат до Банкя за няколко рибки. Не, че Банкя е чак толкова далеч, но на мен не би ми се ходило дотам...
Като не знам какво да правя- правя каквото знам.

Неактивен Stas

• Aquaportal мениджър
  • Публикации: 1 554
  • Станислав Бояджиев
« Отговор #127 : петък, 29 април 2011 г., 00:03 ч. »
Момчета и момичета! Не знам дали сте чули нещо да се решава напоследък с диалог... Всичко е въпрос на делавера. Някой е предложил едни пари за да вземе едно място... Всичко останало отива по дяволите - важно е да се приберат комисионните! Това е горчивата действителност.

Неактивен killiman

• Модератор на раздел
  • Публикации: 216
    • Продажба на аквариумни рибки!
« Отговор #128 : петък, 29 април 2011 г., 08:30 ч. »
Малко добри новини.
В събота говорих с една от жените, които събират таксите. На въпроса ми дали ще има хипермаркет спомена, че вече не е толкова сигурно. Шефката на пазара се била амбицирала не само да го запази, но и да го реконструира с някакви европейски пари. Жалко е, че се сетиха за реконструкция едва след като ножа опря в кокала. А и може би е въпрос отново на делавера, зависи от къде ще дойде повече лапачка, много добре знаем как се усвояват европейските помощи. Но при всички положения една реконструкция ще е по-добра от преместването на целия пазар в Банкя, Божурище или Долни Богоров. Едно е да вземеш трамвая или автобуса и след 15-20 минути да си на пазара, друго е да планираш посещението си няколко дни предварително. А пазара е пазар когато всички сме там.

Неактивен ogogogo

• Активен потребител
  • Публикации: 716
  • Нас. място: софия
  • Огнян Пеев
« Отговор #129 : петък, 29 април 2011 г., 09:02 ч. »
Под пазара минава част от ценралния водопровод на София.По точно е някакъв възел от който тръгват тръби за много квартали,там е изключено да се построи някаква масивна сграда.
Най-вероятния сценарий е да се модернизира пазара,да се направи с павилиони и да се дават под
наем за поне 50 пъти повече от сергиите в момента.Ако сегашните търговци са готови на това,пазар ще има но,ако им дойде в повече по пътя на естествения подбор пазара ще изчезне.
Аз по-принцип съм с две ръце да се изгонят от там всички които не продават стоки свързани с акваристиката.Ще бъде много приятно и чисто място.
Преди няколко години един приятел го заведох да си купува пуйка.Хареса си една,премериха я,спазариха се и......я заклаха над един канал,попариха я и я оскубаха.Няма санитарни документи,не се знае с какво е хранена,здрава ли е,просто нищо.А,наоколо живеят хора които са принудени да слушат,гледат и подушват всичкия този ориент.Крайно време е това да спре.
Семейният живот така закалява мъжа, че той престава да се бои от задгробния.

Неактивен Dadko

• Активен потребител
  • Публикации: 145
« Отговор #130 : петък, 29 април 2011 г., 09:23 ч. »

Преди няколко години един приятел го заведох да си купува пуйка.

А ако го нямаше подуенския пазар- откъде щеше да си купи човека пуйка? 
Всеки гледа от собствената си камбанария, но подуенския пазар открай време е пазар за животни, а не пазар само за рибки. Нека си ги има и гълъбите и зайците и кучетата  и всички други. това е и част от екзотиката. Макар и ориенталска. Мисля, че ние сме по- близо до ориента, отколкото до Европата. Виждал съм доста екзотични пернати и четириноги на пазара. А аз освен покрай рибите- минавам да разгледам набързо и другите жУвотни...Съгласен съм, че когато става въпрос за много пари и интереси не става само с диалог, но ако се даде гласност, че заради поредния магазин ще се разруши една "институция" ...знам ли. Но- факт е, че нито с подписки, нито  с протести, камо ли с диалог можеш да се пребориш с хората с пачките.  Живеем в булгаристан .Това е.
Като не знам какво да правя- правя каквото знам.

Неактивен Lan

• Активен потребител
« Отговор #131 : петък, 29 април 2011 г., 11:38 ч. »
... А аз освен покрай рибите - минавам да разгледам набързо и другите жУвотни...
...

И много други хора го правят. Включително и аз - или по-точно ние (обикновено не съм сам, а  ходим семейно). Но! Едно е пазарът да е специализиран за домашни любимци и съвсем друго - там да се продават животни за клане и храна. Това противоречи не само на законите и здравните и санитарни норми и разпоредби, а и на здравия разум. Но много хора представа си нямат какво могат да си докарат до главата и купуват оттам "за по-евтиничко" или защото е "домашно гледано животно"... дрън-дрън! Така че съм съгласен с ogogogo - крайно време е това да се прекрати. Или (нека нагазим малко и в блатото на абсурдите) да се направи кланица на парче с ветеринарен и санитарен контрол, лаборатoрии и всичко останало - само дето не ѝ е там мястото...

О, неразумний и юроде, поради что се срамиш да се наречеш болгарин и не четеш и пишеш на своя език?
Паисий Хилендарски "История славянобългарска"

Разликата между почти точната и точната дума е като разликата между светулката и светкавицата.
Марк Твен

Неактивен xecutora

• Регистриран потребител
  • Публикации: 4
« Отговор #132 : петък, 24 юни 2011 г., 23:51 ч. »
Последно има ли го още съботния пазар? Утре дали ще има някой? Дават го да вали, а си бях намислил да отида утре? Някой някакво инфо?

Неактивен raiko

• Raiko Slavkov
  • Модератор на раздел
  • Публикации: 641
  • Нас. място: Благоевград
« Отговор #133 : събота, 25 юни 2011 г., 01:49 ч. »
Последно има ли го още съботния пазар? Утре дали ще има някой? Дават го да вали, а си бях намислил да отида утре? Някой някакво инфо?

Разбира се, че го има пазара. Не се притеснявай от лошото време! Търговците и производителите ще са там и разнообразието от рибки и оборудване ще е голямо! :up:

Неактивен Don_Diego

• Активен потребител
  • Публикации: 44
« Отговор #134 : вторник, 05 юли 2011 г., 19:23 ч. »
Бихте ли ми дали малки пояснения къде се намира този пазар?
Тази събота ще отида със сигурност да напазарувам малко растения и да пускам аквариума в действие  :dance3:

Благодаря предварително

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.