Автор Тема: въпросче чакaщо бърз отговор относно Какадута !  (Прочетено 2690 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен dis7urbed

• Регистриран потребител
  • Публикации: 9
въпросче чакaщо бърз отговор относно Какадута !
« : петък, 02 януари 2009 г., 20:22 ч. »
Здравейте на вскички! Имам 1 малък проблем. Акваримът ми е около 100 литра / 90 и няколко / и гледам доста видове рибки / 4 скаларии не много големи, хелери, молинезии, 1 данио , 1 боция,2 апитограми и 2 плати/ Знам сега всички бихте ми казали да се специлизирам в 1 вид . След около 2 седмици сам решил да разпродавам рибките и да оставя само апистогармите като на мястото на останалите риби ще взема други видове апистограми. Но сега преди около 15 мин забелязах че апистограмите/какаду/ са хвърлили хайвер на 1 скала което е с вдлабнатина и е близко до стъклото. Абе с 1 дума нещо като пещара-укритие е тъй че е супер за тях ! Сега моля които разбира да ме съветва какво да правя за да се излюпат и как да ги стабилизирам / дали да вяди рибите или пък хайвера / МОЛЯ ви побързайте защото четох че в някои случаи хайвера си отива    сжелявам за правописните грешки използвам някакъва тъп преводач ! ! !  :sorry: :sorry: :sorry: :sorry: :scare2: :scare2: :scare2: :scare2:

Неактивен Daniel

• Dwarf Amazon Enthusiast
  • Заслужил потребител
  • Публикации: 149
  • Нас. място: София
  • Аквариум: Гола Вода
    • MEGADESIGN
Отг: въпросче чакaщо бърз отговор относно Какадута !
« Отговор #1 : петък, 02 януари 2009 г., 22:07 ч. »
За начало извади хайвера с пещерата и я сложи в друг аквариум или каквото имаш за да не го изядат.
 После виж http://www.aquaportal.bg/forum/index.php?topic=71.0 пише малко за размножаването докато някой не ти даде по добър съвет от моя :)

Неактивен mp450

• Регистриран потребител
  • Публикации: 10
  • Нас. място: Разград
« Отговор #2 : петък, 02 януари 2009 г., 22:23 ч. »
Според мен ако им е за първи път го остави в аквариума. Апистограмите са добри родители и биха опазили част от поколението. Ни нека по - запознатите да кажат своето мнение.

Неактивен nina

• Активен потребител
  • Публикации: 29
« Отговор #3 : петък, 02 януари 2009 г., 22:33 ч. »
Аз съм за преместването на хайвера в друг аквариум. Така развъдих моите цихлиди. Сега на два пъти ги оставям сами да се оправят.. няма помен ни от хайвер, ни от рибки! Успех!

Неактивен dis7urbed

• Регистриран потребител
« Отговор #4 : петък, 02 януари 2009 г., 22:47 ч. »
добре мили хора ако някои не ме разобеди до утре сутрин >>>намерих тук 1 малък аквариум около 5 литра мисля че ще събере сичко а междо другото да го пълня с вода от големия и температура - същата ?

Неактивен AQUASAUR

• Aquaportal експерт
  • Публикации: 244
  • Нас. място: Sofia, Student City
    • www.petshop-zoomania.com
« Отговор #5 : петък, 02 януари 2009 г., 22:50 ч. »
Щом са ти направили чифт и са хвърлили хайвер Апистограмите - не се притеснявай, и да не стане нищо първия път...просто вземи мерки за следващия!
Можеш и сега да отделиш Чифта заедно с хайвера/камъка в подходящ авариум, но това доста ще стресира рибите и може да възникнат някои неприятни частни ситуации...
Така че, просто си подготви  едно комфортно аквариумче за Чифта и ги отдели в удобен момент. Наблюдавай поведението им след това, щото е възможно някой от двамата Родители да тормози (даже и убие!) другия...както и след хвърлянето на хайвера - единия Родител да не допуска другия до поколението и да се наложи да отделиш "натрапника"...
Подготви си и Артемия за люпене,че с друго малките личинки трудно ще ги подхраниш добре първоначално!

Неактивен dis7urbed

• Регистриран потребител
« Отговор #6 : петък, 02 януари 2009 г., 22:58 ч. »
Разбрах, но ще има ли проблем ако отделя само скалата с хайвера ?

Неактивен Daniel

• Dwarf Amazon Enthusiast
  • Заслужил потребител
  • Публикации: 149
  • Нас. място: София
  • Аквариум: Гола Вода
    • MEGADESIGN
« Отговор #7 : петък, 02 януари 2009 г., 23:04 ч. »
аз мисля че не.

Неактивен AQUASAUR

• Aquaportal експерт
  • Публикации: 244
  • Нас. място: Sofia, Student City
    • www.petshop-zoomania.com
« Отговор #8 : петък, 02 януари 2009 г., 23:10 ч. »
Така шанса хайвера да не мухляса, да се излюпи и развие...не е много голям!
По-добре прежали този хайвер и остави Чифта да изрепетира първото си родителство...
Вложи ентусиазма си в добрата подготовка за следващи пъти!

Неактивен raiko

• Raiko Slavkov
  • Модератор на раздел
  • Публикации: 641
  • Нас. място: Благоевград
« Отговор #9 : петък, 02 януари 2009 г., 23:39 ч. »
Ако решиш да отделяш хайвера сложи някакъв фунгицид във ваничката(метиленово синьо или някой от готовите препарати на фирмите) за да предотвратиш развитието на сапролегния.При 29 градуса личинките ще се излюпят за 48 часа и след още 3-4 дни ще заплуват и ще трябва да ги захраниш.

Неактивен dis7urbed

• Регистриран потребител
« Отговор #10 : събота, 03 януари 2009 г., 09:37 ч. »
Май вече е малко късно да ги вадя тъй като от оранжевите яйца са останали само някаквипрозрачни люспи. Това означавали че са излюпени и ако е така не виждам никакви миниятуирни организми / рибки/ ?

Неактивен dis7urbed

• Регистриран потребител
« Отговор #11 : събота, 03 януари 2009 г., 09:55 ч. »
упппс сазелявам но забелязах малки. В 1 от дупките в камъка има дребни мърдащи точици-предполагам че тва са новоизлуипените ? Сега вече май май ще трябва да махам останалите риби за да мога да ги храня на спокойнствие ?  При скалариите знам че трябва да отделя родителите но при тях нямам си никаква идея ...

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.