Автор Тема: Профилът на Пац  (Прочетено 83407 Пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглеждат тази тема.

Неактивен Pac

• Био-топчест биролей
  • Модератор на раздел
  • Публикации: 2 017
  • Нас. място: София / Враца
  • Станислав Пац
Отг: Профилът на Пац
« Отговор #735 : вторник, 01 май 2018 г., 21:19 ч. »
Днес се пробвах да хвана 4-те синспилума извън чифта с нулев успех. Около 1 час се мъчих и накрая се отказах. Ще ги ловя някоя нощ докато спят...

Иначе успях да направя клипче с малките:

https://www.youtube.com/watch?v=sKK5P3hrTjc

Неактивен Pac

• Био-топчест биролей
  • Модератор на раздел
  • Станислав Пац
« Отговор #736 : сряда, 02 май 2018 г., 19:25 ч. »
Добре, че ги снимах малките, щото днеска отидоха за има няма 15 мин. Като храних тая вечер родителите нещо не се разбраха кой да пази и двамата излязоха да ядат напред, малките излязоха да ги търсят и се пръснаха из аквариума. Родителите правиха някакви хаотични опити да ги приберат после, но пак никой не оставаше да пази на едно място и събраните пак се пръскаха... и след малко нямаше нищо за събиране. Сега има семеен скандал по изясняване на вината...

Неактивен dimitarkrastev

• Активен потребител
  • Публикации: 863
  • Нас. място: Пазарджик
  • Риболюбец15
« Отговор #737 : сряда, 02 май 2018 г., 21:27 ч. »
Ще хвърлят още многоо пъти. Млади са, ще се научат кой кога да пази.  :grin:
Не смяташ ли в бъдеще да отделиш следващите малки. Толкова красиви родители ще имат добро поколение.  :up:
Аквариум 500 л. - coming soon - Дискуси
Аквариум 200л. - растителен
-------------------------------------------------

Неактивен Pac

• Био-топчест биролей
  • Модератор на раздел
  • Станислав Пац
« Отговор #738 : четвъртък, 03 май 2018 г., 06:11 ч. »
Хем ми се иска да отгледам от малките, хем не знам за какво са ми. Тези риби искат много пространство, малко хора могат да им го предложат. А още по-малко могат и искат да гледат точно този вид.

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 596
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #739 : четвъртък, 03 май 2018 г., 23:38 ч. »
Абе кеф си е да си отгледаш ти от новородени.

Неактивен Pac

• Био-топчест биролей
  • Модератор на раздел
  • Станислав Пац
« Отговор #740 : понеделник, 28 май 2018 г., 10:00 ч. »
При мен се мъти втората партида синспилумчета. Да видим дали ще са по-добри родители този път. За съжаление още не съм разкарал другите големи синспилуми освен чифта. Не мога да ги хвана и нямам нерви. :D

Неактивен Pac

• Био-топчест биролей
  • Модератор на раздел
  • Станислав Пац
« Отговор #741 : неделя, 03 юни 2018 г., 19:59 ч. »
Тоя път малките са по-многобройни :)

https://www.youtube.com/watch?v=K0Hb9gZVkcE

Неактивен Горан

• Активен потребител
  • Публикации: 258
« Отговор #742 : понеделник, 04 юни 2018 г., 14:26 ч. »
Аааа, страхотна картинка!!! Яко ято рибки!  :clapping:

Неактивен bustama

• Активен потребител
  • Публикации: 1 531
« Отговор #743 : понеделник, 04 юни 2018 г., 20:11 ч. »
 :) Много "работливи" тея рибите бре! Дано този път ги опазят и накрая да имаш едно-две, да им се радваш.

Неактивен Pac

• Био-топчест биролей
  • Модератор на раздел
  • Станислав Пац
« Отговор #744 : понеделник, 11 юни 2018 г., 08:52 ч. »
Ами, не :( И този път нищо не оцеля от малки. И по-лошото, заради отприщилата се в резултат агресия вторият по-големина синспилум, предполагаемо мъжки, беше пребит до смърт. Успях да го прехвърля в друг аквариум още жив, но щетите явно бяха необратими. На другия ден изобщо не можеше да движи тялото си, само дишаше и чат пат мърдаше с гръдните перки. Носеше се от течението с корема нагоре и вече беше почнал да намирисва. Гадна работа... Отървах го от мъките с удар в главата и после замина в канала.
Мисля че всички останали синспилуми освен доминиращия мъжар са женски. Надявам се, че имат по-голям шанс да не бъдат пребити. Така или иначе не успявам да измисля стратегия как да ги хвана и махна от аквариума. С тия големи камъни като се изпокрият е просто невъзмжно.

Неактивен bustama

• Активен потребител
« Отговор #745 : понеделник, 11 юни 2018 г., 18:36 ч. »
Абе така е... аз затова пия напоследък мастика с тараторче,  така си изпратих женската какаду. По леко е,  и се спи екстра! :)
Проблеми с какадутата - с ловене не съм имал. Даже, мога да кажа, че тази риба много лесно се лови. Щом без проблемно си хванах и някой от малките значи е така. Не знам дали си пробвал, да вкараш кепа при тях, да стои извесно време - за да свикнат с него, може би няма да ги е страх толкова. За да се крият, по мое мнение, може би са стресирани. Да не би светлината да им идва силна? Твоя аквариум е голям. Защо не отрежеш дъното на една туба от 10л. и да се пробваш да направиш капан някакъв.
И друга айдея ми хрумна :) - режеш отвор, през който спокойно да мине най-голямата ти риба на туба от 10л. Като отвора да е малко над половината от височината. Пущаш вътре храна и чакаш. Все ще влезе някоя. Но храна само вътре - никъде другаде в аквариума.

Неактивен Pac

• Био-топчест биролей
  • Модератор на раздел
  • Станислав Пац
« Отговор #746 : вторник, 12 юни 2018 г., 11:03 ч. »
Аз май вече не искам да ги ловя другите женски, щото стана интересно. Тоя мъжки се задява и с тях, дори не знам дали не направи нов чифт с най-едрата. Тази с която хвърляха два пъти е може би най-дребна. Вчера всичките бяха яко оцветени. Не знам възможно ли е синспилум да си направи харем, както правят някои други по-дребни цихлиди.

Неактивен dndechev

• Активен потребител
  • Публикации: 792
  • Нас. място: Русе
« Отговор #747 : вторник, 12 юни 2018 г., 18:21 ч. »
Мисля, че бях споделил веднъж. При мен стана точно така. Единият мъжки (бяха два чифта и се редуваха да имат малки) претрепа другия и взе да опложда хайвера и на двете женски. Когато имаше потомство с едната - зверски гонеше и биеше другата. След това нещата се обръщаха. Горките женски бяха постоянно пребити и проскубани и ............... един ден на мен ми писна това и аут и на трите риби.

П.С. Познай какво гонене беше в 3 + метра аквариум и колко майки споменах  :D :D :D

Неактивен bustama

• Активен потребител
« Отговор #748 : вторник, 12 юни 2018 г., 21:45 ч. »
Поне не ти е скучно. Като чета поста на dndechev, тепърва има вероятност да ти е и още по "интересно". Аз не мога да сравнявам ситуацията с моите риби, но да знаеш, че накрая все някой умира, както е станало. Като съм се замислял - колко риби съм убил от незнание или глупост, но най-вече щото да си задоволя и аз не знам какво... но продължавам, щото мога - пък те нямат избор. Вижте каква картинка ви описах, но то си е така, че май за всички нас! Остави си само по една от пол, че в реката има къде да избягат или скрият, но в аквариума няма...

Неактивен malomir

• Rock'n'Roll аквадемик, аквахолик
  • Aquaportal меринджей
  • Публикации: 6 596
  • Нас. място: Варна
  • Българкият сайт за атерини
    • www.rainbowfishbg.com
« Отговор #749 : вторник, 12 юни 2018 г., 23:16 ч. »
Това са цихлидите. Бой и борба за надмощие. Аз също се пробвах веднъж. Резултата беше катастрофален. От 15 бройки, (уж взех повече, за да се намали агресията) артиса един мъжкар където се дуеше сам в аквариума 2-3 месеца и изглеждаше безкрайно доволен. Подарих го на някой и не знам какво се случи нататък. Има си тънкости в цихлидарството, като нареждане на камъни, определена бройка, филтрация и т.н. но да ставам роб на такива неща не е в характера ми. 

Aqua World 55 Astario

Rainbowfish България Retro Club Varna Live Club

Бърз конвертор
oF ◄► oC ин. ◄► см. гал. ◄► л.